Plemena psovPLEMENA PSOV SKUPENSTVÁ

Plemena psov – Zoznam s obrázkami

Plemena psov. Zoznam plemien psov s obrázkami je užitočným zdrojom informácií pre každého majiteľa alebo milovníka psov. Tento zoznam obsahuje kompletný prehľad o všetkých plemenách psov, ktoré sú dostupné na Slovensku. Zahrnuté sú aj informácie o histórii a pôvode jednotlivých plemien, ako aj o ich charakteristických vlastnostiach a potrebách.

 

Plemena psov

 

Plemena psov

 

 

V zozname plemien psov s obrázkami nájdete rôzne kategórie plemien, ako napríklad salašné a pastierske psy, pinče, bradáče, molosoidné a švajčiarske salašné psy a mnoho ďalších. Každé plemeno je opísané podrobne a je doplnené o fotografie, ktoré umožňujú ľahké rozpoznanie a identifikáciu jednotlivých plemien.

 

Ak hľadáte informácie o konkrétnom plemene psa, zoznam plemien psov s obrázkami je pre vás tou správnou voľbou. Tento zdroj informácií vám poskytne všetko, čo potrebujete vedieť o vašom obľúbenom plemene, aby ste mohli poskytnúť svojmu psíkovi najlepšiu starostlivosť a podporu.

 

Plemena Psov – Zoznam

 

Plemena Psov - Zoznam

 

 

Existuje mnoho rôznych plemien psov, ktoré sa líšia svojím vzhľadom, temperamentom a schopnosťami. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o psy, môže byť zaujímavé poznať všetky dostupné plemena. Tu je zoznam niektorých z najpopulárnejších plemien psov v Slovenskej republike:

 

Plemeno Krajina pôvodu Veľkosť Dĺžka srsti Farba srsti
Nemecký ovčiak Nemecko Veľký Krátka/Dlhá Čierna/Hnedá
Zlatý retriever Škótsko Veľký Stredná/Dlhá Zlatá
Labrador retriever Kanada Veľký Krátka Čierna/Hnedá
Beagle Anglicko Stredný Krátka Biela/Hnedá
Buldog Anglicko Stredný Krátka Biela/Hnedá
Corgi Wales Malý Krátka Biela/Hnedá
Husky Sibír Veľký Stredná/Dlhá Biela/Hnedá
Chihuahua Mexiko Malý Krátka Biela/Hnedá

Každé plemeno má svoje osobitosti, ktoré ho robia unikátnym. Niektoré plemená sú známe svojou oddanosťou, iné sú skvelými spoločníkmi pre deti, a niektoré sú skvelými strážcami. Pri výbere plemena by ste mali zvážiť svoj životný štýl a potreby psa.

Pri rozhodovaní sa pre plemeno psov by ste mali tiež zvážiť, akú veľkosť psa chcete. Veľké plemená, ako napríklad Nemecký ovčiak alebo Husky, môžu byť ťažšie ovládateľné, ale sú skvelými spoločníkmi pre aktívnych ľudí. Na druhej strane, malé plemená, ako napríklad Chihuahua alebo Corgi, sú skvelými spoločníkmi pre ľudí, ktorí majú menej priestoru alebo menej času na výcvik psa.

Celkovo existuje veľa faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere plemena psov. Zoznam vyššie uvedených plemien je len malou ukážkou toho, čo je k dispozícii. Ak hľadáte psa, mali by ste sa poradiť s odborníkom na psy a zvážiť svoje potreby a životný štýl, aby ste našli to najlepšie plemeno pre vás.

 

Veľkosti psov

 

Veľkosti psov

 

 

Plemena psov sa líšia nielen farbou a tvarom, ale aj ich veľkosťou. Niektoré plemená sú malé a ľahko sa zmestia do bytu, zatiaľ čo iné sú veľké a potrebujú viac miesta na pohyb. V tejto sekcii sa pozrieme na veľkosti psov a niektoré z najpopulárnejších plemien v každej kategórii.

 

Malý

Malé psy sú obvykle menšie ako 15 palcov výšky a vážia menej ako 20 libier. Tieto psy sú skvelé pre ľudí, ktorí žijú v bytoch alebo nemajú veľa miesta na pohyb. Medzi najobľúbenejšie malé plemená psov patria:

Stredne veľký

Stredne veľké plemena psov sú zvyčajne v rozmedzí 30 až 60 libier a môžu dosiahnuť výšku od 15 do 25 palcov. Tieto psy sú vhodné pre ľudí, ktorí majú väčší byt alebo dom a radi trávia čas vonku. Medzi najobľúbenejšie stredne veľké plemená psov patria:

 

Veľký

Veľké plemena psov môžu vážiť viac ako 60 libier a môžu byť vyššie ako 25 palcov. Tieto psy sú skvelé pre ľudí, ktorí majú veľký dom alebo dvor a radi trávia čas vonku so svojim psom. Medzi najobľúbenejšie veľké plemená psov patria:

Výber vhodného plemena psa závisí od preferencií majiteľa a jeho životného štýlu. Mali by ste zvážiť nielen veľkosť, ale aj temperament a potreby psa, aby ste našli to najlepšie plemeno pre vás a vášho nového štvornohého priateľa.

 

Skupiny psov

 

Skupiny psov

 

 

FCI delí plemená psov do desiatich skupín. Každá skupina obsahuje plemena, ktoré majú podobné vlastnosti, pôvod a využitie. V tejto sekcii sa pozrieme na dve skupiny – ovčiarske psy a spoločníkov.

 

Ovčiarske psy

Ovčiarske psy sú plemená, ktoré boli pôvodne chované na ochranu a pasenie oviec. Tieto psy sú veľmi inteligentné a majú silný inštinkt na obranu. Sú to typicky stredne veľké plemená s hrubým srsťou a silnou stavbou tela. Ovčiarske psy sú často používané aj ako služobné psy, napríklad v polícii alebo vo vojenskom sektore.

Medzi najznámejšie ovčiarske psy patria Nemecký ovčiak, Belgický ovčiak a Border kolie.

 

Spoločníci

Spoločníci sú plemená, ktoré boli chované na spoločnosť a ako domáci maznáčikovia. Tieto psy sú zvyčajne menšieho vzrastu a majú mäkšiu srsť. Sú to veľmi priateľské a oddané plemená, ktoré sa dobre hodia do rodín s deťmi.

Medzi najobľúbenejšie spoločnícke plemená patria Cavalier King Charles španiel, Mops a Chihuahua.

Výber plemena psa závisí od mnohých faktorov, ako sú veľkosť bytu, rodinné zloženie a životný štýl majiteľa. Dôležité je nájsť plemeno, ktoré bude zodpovedať potrebám a preferenciám majiteľa.

 

Americké plemená

 

Americké plemená

 

 

Americké plemená psov sú veľmi populárne po celom svete. Tieto psy sú známe svojou silou, energiou a oddanosťou svojim majiteľom. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najznámejších amerických plemien psov.

 

Americký Kokeršpaniel

Americký kokeršpaniel je pôvodom z Anglicka, ale jeho moderná verzia bola vyvinutá v Amerike. Tento pes je známy svojou krásnou hustou srstou a jemnou povahou. Americký kokeršpaniel je veľmi inteligentný a dobrým spoločníkom pre rodiny s deťmi.

Americký Vodný Španiel

Americký vodný španiel je pôvodom z USA a je známy svojou schopnosťou loviť vtáky a inú divočinu vo vode. Tento pes má hustú vodotesnú srst a je veľmi inteligentný a oddaný svojmu majiteľovi. Americké plemená psov – 13 psov z Ameriky

Americký Bezsrstý Teriér

Americký bezsrstý teriér je pôvodom z USA a je známy svojou nezvyčajnou vzhľadom. Tento pes má hladkú a nahú kožu a je veľmi energický a hravý. Americký bezsrstý teriér je dobrým spoločníkom pre aktívnych majiteľov.

Americký Líščí Pes

Americký líščí pes je pôvodom z USA a je známy svojou schopnosťou loviť a sledovať zvieratá. Tento pes má hustú srst a je veľmi inteligentný a oddaný svojmu majiteľovi. Americký líščí pes je dobrým spoločníkom pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl.

Americký Pitbulteriér

Americký pitbulteriér je pôvodom z USA a je známy svojou silou a odvahou. Tento pes má silné svaly a je veľmi energický a hravý. Pes merický pitbulteriér je dobrým spoločníkom pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl.

Americký Toy Foxteriér

Americký toy foxteriér je pôvodom z USA a je známy svojou malou veľkosťou a hravosťou. Tento pes má krátku hustú srst a je veľmi inteligentný a oddaný svojmu majiteľovi. Americký toy foxteriér je dobrým spoločníkom pre majiteľov, ktorí majú radi malé plemená psov.

Americká Akita

Americká akita je pôvodom z Japonska, ale jej moderná verzia bola vyvinutá v USA. Tento pes má hustú srst a je veľmi silný a odvážny. Americká akita je dobrým spoločníkom pre majiteľov, ktorí majú radi veľké plemená psov.

American Bully

American Bully je pôvodom z USA a je známy svojou silou a odvahou. Tento pes má silné svaly a je veľmi energický a hravý. American Bully je dobrým spoločníkom pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Svalnaté psy Top 10 najsvalnatejších plemien psov

Americký Stafordšírsky Teriér

Americký stafordšírsky teriér je pôvodom z Anglicka, ale jeho moderná verzia bola. Americký stafordšírsky teriér: Charakteristika plemena

Anglické plemená

 

Anglické plemená

 

 

Anglické plemená psov sú veľmi rozmanité a majú rôzne využitie. Patria sem plemená ako anglický buldog, anglický foxhound, anglický kokeršpaniel, anglický seter, anglický chrt, anglický mastif, anglický špringeršpaniel a anglický trpasličí teriér. Každé z nich má svoje vlastné charakteristické rysy a využitie.

 

Anglický Buldog

Anglický buldog je veľmi populárne plemeno, ktoré má silné a svalnaté telo. Má krátku a hustú srsť a jeho farba môže byť rôzna, od bielej až po tmavohnedú. Je to veľmi oddaný a verný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi. Avšak, kvôli svojmu krátkemu nosu, môže mať problémy s dýchaním a teplotnou reguláciou, takže je potrebné mu venovať osobitnú starostlivosť.

Anglický Foxhound

Anglický foxhound je plemeno určené na poľovačky. Má krátku a hustú srsť a jeho farba je väčšinou biela so škvrnami. Je to veľmi rýchly a vytrvalý pes, ktorý má silný zmysel pre pach. Je to veľmi príjemný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými zvieratami.

Anglický Kokeršpaniel

Anglický kokeršpaniel je plemeno, ktoré má dlhú a mäkkú srsť. Jeho farba môže byť rôzna, od čiernej až po zlatú. Je to veľmi energický a hravý pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi. Je to veľmi inteligentný pes, ktorý sa ľahko učí nové veci.

Anglický Seter

Anglický seter je plemeno určené na poľovačky. Má dlhú a mäkkú srsť a jeho farba môže byť rôzna, od bielej až po tmavohnedú. Je to veľmi rýchly a vytrvalý pes, ktorý má silný zmysel pre pach. Je to veľmi príjemný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými zvieratami.

Anglický Chrt

Anglický chrt je plemeno určené na poľovačky. Má krátku a hustú srsť a jeho farba môže byť rôzna, od bielej až po tmavohnedú. Je to veľmi rýchly a vytrvalý pes, ktorý má silný zmysel pre pach. Je to veľmi príjemný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi a inými zvieratami.

Anglický Mastif

Anglický mastif je veľmi veľké a silné plemeno, ktoré má krátku a hustú srsť. Jeho farba môže byť rôzna, od bielej až po tmavohnedú. Je to veľmi oddaný a verný pes, ktorý sa dobre vychádza s deťmi. Avšak, kvôli svojej veľkosti, môže byť nebezpečný pre malé deti.

 

Austrálske Plemená

 

Austrálske Plemená

 

 

Austrália je domovom mnohých zaujímavých plemien psov, ktoré sú známe svojou inteligenciou a pracovitosťou. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najznámejších austrálskych plemien psov a ich charakteristiky.

Austrálska Kelpia

Austrálska Kelpia je plemeno psa, ktoré sa vyvinulo v Austrálii na pastvinách. Tieto psy sú známe svojou vysokou inteligenciou a pracovitosťou. Sú to skvelí pastieri a majú vynikajúci zmysel pre orientáciu. Austrálska Kelpia má stredne veľkú stavbu a vysokú energiu. Ich srst je krátka a tvrdá a môže byť čierna, červená, modrá alebo čokoládová.

Austrálsky Ovčiak

Austrálsky Ovčiak je plemeno psa, ktoré sa vyvinulo v Austrálii na pastvinách. Tieto psy sú známe svojou inteligenciou a pracovitosťou. Sú to skvelí pastieri a majú vynikajúci zmysel pre orientáciu. Austrálsky Ovčiak má stredne veľkú stavbu a vysokú energiu. Ich srst je dlhá a môže byť čierna, červená, modrá alebo čokoládová.

Austrálsky Teriér

Austrálsky Teriér je plemeno psa, ktoré sa vyvinulo v Austrálii. Tieto psy sú známe svojou odvahou a energiou. Sú to skvelí spoločníci a majú vynikajúci zmysel pre ochranu svojho majiteľa. Austrálsky Teriér má malú stavbu a vysokú energiu. Ich srst je tvrdá a môže byť modrá alebo červená.

Austrálsky Dobytkársky Pes

Austrálsky Dobytkársky Pes, tiež známy ako Blue Heeler alebo Red Heeler, je austrálsky pracovný pes, ktorý bol vyvinutý v polovici 19. storočia. Tieto psy sú známe svojou inteligenciou a pracovitosťou. Sú to skvelí pastieri a majú vynikajúci zmysel pre orientáciu. Austrálsky Dobytkársky Pes má stredne veľkú stavbu a vysokú energiu. Ich srst môže byť modrá alebo červená.

Všetky tieto plemená psov majú spoločné to, že sú inteligentné a pracovité. Sú to skvelí spoločníci a pastieri, ktorí sú schopní zvládnuť aj náročné úlohy. Ak hľadáte psa, ktorý bude zvládať aj náročné podmienky, austrálske plemená sú určite skvelou voľbou.

 

Plemena psov podľa abecedy

 

Plemena psov na a

 

Plemeno psa na b

Plemeno psa na c

Plemena psov na d

Plemena psov na e

 

Plemena psov na f

Plemena psov na g

 

Plemena psov na h

Plemena psov na ch

Plemena psov na i

 

Plemena psov na j

Plemena psov na k

 

Plemena psov na l

 

Plemena psov na m

Plemena psov na n

Plemena psov na o

 

Plemena psov na p

Plemena psov na r

Plemena psov na s

 

Plemena psov na t

Plemena psov na v

 

Plemena psov na w

Plemena psov na y

Yorkshire teriér

Plemena psov na z

Zlatý retríver

Charakteristika Psov

 

Charakteristika Psov

 

 

Plemená psov sa líšia nielen vzhľadom, ale aj charakterom. Každé plemeno má svoje vlastné osobitosti, ktoré ho robia unikátnym. V tejto sekcii sa pozrieme na niektoré z najbežnejších charakteristík psov.

Pokojný

Niektoré plemená psov sú známe svojím pokojným charakterom. Tieto psy majú tendenciu byť kľudné a mierne temperamentné. Sú to ideálne domáce zvieratá pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú spoločníka na oddych. Medzi plemená psov s pokojným charakterom patria napríklad Bichon Frise, Cavalier King Charles španiel a Boxer. Vlasové hnojivo šampón

Priateľský

Niektoré plemená psov sú známe svojou priateľskosťou. Tieto psy sú veľmi sociálne a majú radi spoločnosť ľudí aj iných zvierat. Sú to ideálne domáce zvieratá pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú spoločníka na výlety. Medzi plemená psov s priateľským charakterom patria napríklad Zlatý retriever, Beagle a Bernský salašnícky pes.

Nezávislý

Niektoré plemená psov majú tendenciu byť nezávislé. Tieto psy majú radi svoju slobodu a nechcú byť neustále v kontakte s majiteľom. Sú to ideálne domáce zvieratá pre ľudí, ktorí sú zaneprázdnení a nemajú veľa času na starostlivosť o psa. Medzi plemená psov s nezávislým charakterom patria napríklad Afgánsky chrt, Šiba inu a Basenji.

Verný

Niektoré plemená psov sú známe svojou vernosťou. Tieto psy majú tendenciu byť veľmi oddané a lojálne voči svojim majiteľom. Sú to ideálne domáce zvieratá pre ľudí, ktorí hľadajú psa, ktorý sa bude starať o nich a bude im verný. Medzi plemená psov s verným charakterom patria napríklad Nemecký ovčiak, Doberman a Škótsky teriér.

Poslušný

Niektoré plemená psov majú tendenciu byť veľmi poslušné. Tieto psy sú veľmi ľahko trénovateľné a majú radi splnenie príkazov. Sú to ideálne domáce zvieratá pre ľudí, ktorí hľadajú psa, ktorý bude ľahko ovládateľný. Medzi plemená psov s poslušným charakterom patria napríklad Labrador retriever, Nemecký krátkosrstý ohař a Border kolie.

Hravý

Niektoré plemená psov majú tendenciu byť veľmi hravé. Tieto psy majú radi hry a zábavu a majú veľa energie. Sú to ideálne domáce zvieratá pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Medzi plemená psov s hravým charakterom patria napríklad Jack Russell teriér, Beauceron a Siberian Husky.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button