Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Mallorský ovčiak: Charakteristika plemena

Mallorský ovčiak, tiež známy ako Ca de Bestiar, je plemeno psa, ktorý pochádza z Baleárskych ostrovov v Španielsku. Tieto médiá na veľký pes bol chovaný pracovať v náročnom prostredí regiónu, a jeho originálny účel bol strážca domov a nehnuteľnosti. Dnes je mallorský ovčiak stále používaný pre tento účel a je tiež populárnym plemenom pre rodiny, ktoré ich milujú.

 

Mallorský ovčiak

 

Mallorský ovčiak

 

Mallorský ovčiak je robustné budovanie psa so silným a svalnatým telom. Je známy svojou agilitou a eleganciou, s firmou a ladnou chôdzou. Toto plemeno je vysoko inteligentné a ľahko sa cvičí, vďaka čomu je skvelou voľbou pre začínajúcich aj experimentovaných majiteľov psov. Mallorský ovčiak je tiež známy pre jeho lojalitu a oddanosť k jeho majiteľovi, vďaka čomu je skvelým spoločníkom pre tento hľadajúci verné a milujúce domáce zvieratko. S nasledujúcim tréningom a socializáciou, toto plemeno môže byť skvelé zriadenie na jednu rodinu.

 

Plemeno Mallorský Ovčiak

 

Plemeno Mallorský Ovčiak

 

Mallorský ovčiak, známy tiež ako Perro de Pastor Mallorquín, je plemeno psov pochádzajúce z Baleárskych ostrovov vo Španielsku. Tento pes bol vyšľachtený na hlásenie a ochranu oviec a domácich zvierat pred vlkmi a inými zvieratami.

Mallorský ovčiak má robustné a silné telo, ktoré mu umožňuje byť agilný a rýchly. Jeho výška v kohútiku sa pohybuje okolo 73 cm a jeho hmotnosť sa pohybuje medzi 30 a 40 kg. Farba srsti môže byť čierna, hnedá alebo biela, a môže byť jednofarebná alebo s rôznymi odtieňmi.

Toto plemeno psov má inteligentnú a vernú povahu, ktorá ho robí skvelým spoločníkom pre rodiny s deťmi. Mallorský ovčiak je veľmi oddaný a ochotný učiť sa nové veci. Jeho tréning by mal byť pozitívny a motivujúci, a mali by sa vyhnúť tvrdým metódam tréningu.

 

Mallorský ovčiak má priemernú dĺžku života medzi 12 a 14 rokov. Je to zdravé plemeno psov, ktoré má tendenciu mať niektoré genetické problémy, ako sú dysplázia bedrového kĺbu a problémy s očami. Je dôležité, aby majitelia Mallorského ovčiaka pravidelne navštevovali veterinára a starali sa o ich zdravie.

Celkovo je Mallorský ovčiak skvelým spoločníkom pre aktívnych majiteľov, ktorí sú ochotní venovať sa jeho tréningu a starostlivosti. Toto plemeno psov je inteligentné, verné a oddané, a bude slúžiť ako skvelý spoločník pre každú rodinu.

 

Charakteristika a vlastnosti

 

Charakteristika a vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

Mallorský ovčiak, tiež známy ako Ca de Bestiar, je robustný a svalnatý pes. Plemeno dosahuje výšku v rozmedzí 52-58 cm a hmotnosť okolo 30-40 kg. Ich svalnaté telo je pokryté krátkosrstou alebo dlhosrstou srsťou, ktorá môže byť čierna, uhlie alebo živicového odtieňa. Na dolných častiach končatín, na hrudi a krku môžu mať stredne veľké biely škvrny.

 

Povahové vlastnosti

Mallorský ovčiak je silný a svalnatý pes s poslušným a inteligentným charakterom. Sú citliví na potreby svojho majiteľa a sú ochotní pracovať tvrdo, aby splnili svoju úlohu ako pastierski psi. Sú tiež veľmi verní a oddaní svojim majiteľom. Vlasové hnojivo šampón: zlepšiť zdravie vlasov

 

Srsť a farba

Mallorský ovčiak môže mať krátkosrstú alebo dlhosrstú srsť. Krátkosrstá srsť má dĺžku nepresahujúcu 3 cm a dlhosrstá srsť má dĺžku až 7 cm. Hlavnou farbou je čierna, uhlie alebo živicového odtieňa. Prítomnosť bielych škvŕn na dolných častiach končatín, na hrudi a krku je prípustná.

Mallorský ovčiak je vynikajúci pastiersky pes s výbornou schopnosťou pracovať v horúcom klíme. Sú silní, svalnatí a poslušní psi s úžasným charakterom. Ak hľadáte verného a oddaného psa, Mallorský ovčiak by mohol byť tou správnou voľbou pre vás.

 

Pôvod a historický vývoj

 

Pôvod a historický vývoj

 

Mallorský ovčiak, známy tiež ako Ca de Bestiar, je plemeno psa, ktoré sa vyvinulo v Španielsku, konkrétne na Baleárskych ostrovoch. Jeho pôvod sa datuje do 16. storočia, keď Španieli dovážali svojich štvornohých spoločníkov na ostrovy, kde sa pohybovali so svojimi rodinami a stádami dobytka. V tej dobe psy vykonávali dôležitú prácu, strážili a riadili stáda dobytka spolu s pastiermi.

Mallorský ovčiak bol vyšľachtený postupným krížením rôznych pasteveckých plemien, ktoré boli schopné pracovať v náročných podmienkach Baleárskych ostrovov. Jeho pôvodné využitie bolo hlavne na stráženie domu a stáda. Vďaka svojej inteligencii, oddanosti a ochranárskej povahy sa však stal obľúbeným aj ako spoločník a rodinný pes. Španielske plemená psov :7 plemien psov zo Španielska

 

Hoci Mallorský ovčiak nie je veľmi známe plemeno mimo Španielska a okolitých krajín, jeho popularita rastie aj v iných častiach sveta. V súčasnosti sa chová nielen ako pracovný pes, ale aj ako spoločník a súťažný pes v rôznych psích športoch.

Celkovo, Mallorský ovčiak sa stal populárnym plemenom vďaka svojim vlastnostiam a schopnostiam, ktoré boli vyvinuté počas storočí kríženia a chovu. Jeho história a pôvod sú zaujímavé a ukazujú, ako sa plemená vyvíjajú a prispôsobujú sa rôznym podmienkam a potrebám.

 

Klasifikácia a štandardy Mallorský ovčiak

 

Klasifikácia a štandardy Mallorský ovčiak

 

FCI Klasifikácia

Mallorský ovčiak, známy aj ako Ca de Bestiar alebo CB, patrí do skupiny ovčáčtích a honáčtích psov, sekcia 1 – ovčiarske psy so skúškou z výkonu, podľa klasifikácie FCI (Fédération Cynologique Internationale). Táto skupina zahŕňa plemená, ktoré sú určené na prácu s ovcami a iným dobytkom.

FCI je medzinárodná organizácia, ktorá má za cieľ podporovať a chrániť plemená psov po celom svete. FCI klasifikuje plemená psov do desiatich skupín podľa ich pôvodu, vzhľadu a použitia.

 

Štandard plemena Mallorský ovčiak

Mallorský ovčiak má štandardy spoločné pre obe jeho odrody. Tieto štandardy zahŕňajú bezchybne rovný chrbát, bez vychýlenia, vyvinutý hrudník a silný a mierne pretiahnutý tvar tela s výbornými svalmi. Široké kosti nôh, svalnaté končatiny, veľké a rovné, široké labky s pohyblivými prstami. Hlava v tvare trojuholníka pri pohľade z profilu, so stredne sploštenou lebkou.

Mallorský ovčiak musí mať uši trojuholníkové a malé, zasadené vysoko. Musí mať vyvinuté moláre, biele zuby a silné. Skus by mal byť nožnicový. Pysky tohto psa sú suché a čierne.

Celková výška psa by mala byť 52-58 cm a váha by mala byť 30-40 kg. Mallorský ovčiak je známy svojou čiernou srstou a vynikajúco znáša vysoké teploty.

Štandardy Mallorského ovčiaka sú dôležité pre zachovanie jeho plemena a pomáhajú určiť, čo sa očakáva od psov tohto druhu. Mallorská doga: Charakteristika, histórie a využitie plemena

 

Využitie Mallorského Ovčiaka

Mallorský ovčiak je vynikajúci spoločník a strážca, ktorý má mnoho využití. Vďaka svojej inteligencii a pracovitosti sa často používa ako ovčiarsky pes, ale je tiež vhodný na hlídanie domu a ako spoločník pre aktívnych majiteľov.

Mallorský ovčiak je známy svojou schopnosťou pracovať po celý deň a byť vynikajúcim pastierom. Jeho silný teritoriálny pud a vynikajúce zmysly ho robia skvelým strážcom domu a majetku. Tento pes je vynikajúci aj v oblasti agility a poslušnosti, čo z neho robí skvelého spoločníka pre aktívnych majiteľov.

Mallorský ovčiak je tiež skvelým spoločníkom pre rodiny s deťmi. Jeho láskavá a verná povaha robia z neho skvelého spoločníka pre deti a dospelých. Jeho potreba pohybu a hry z neho robia ideálneho spoločníka pre rodiny, ktoré majú radi aktívny životný štýl.

 

Vzhľadom na jeho silný teritoriálny pud a schopnosť pracovať po celý deň, je Mallorský ovčiak ideálny pre majiteľov, ktorí hľadajú psa na hlídanie domu a majetku. Jeho vynikajúce zmysly a schopnosti ho robia skvelým strážcom, ktorý dokáže ochrániť svojich majiteľov a majetok pred nebezpečím.

V súhrne, Mallorský ovčiak je vynikajúci spoločník pre majiteľov, ktorí majú radi aktívny životný štýl a potrebujú psa, ktorý bude schopný pracovať po celý deň. Jeho schopnosti ako ovčiarsky pes, jeho silný teritoriálny pud a vynikajúce zmysly ho robia skvelým strážcom domu a majetku.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button