PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Španielske plemená psov :7 plemien psov zo Španielska

Španielske plemená psov.Nie sú to len chrti, ktorí pochádzajú z tohto kúta sveta. Pôvodom zo Španielska existuje 23 plemien psov . Ale nie všetky z nich v súčasnosti uznávajú medzinárodné chovateľské kluby a mnohé sú mimoriadne zriedkavé, dokonca aj v ich domovskej krajine.Zoznam najlepších plemien psov zo Španielska :

 

Španielske plemená psov

 

Mnoho z týchto psov má silné pracovné alebo lovecké schopnosti. Mali by ste vždy robiť svoj prehľad aby ste zistili, či typické vlastnosti jednotlivého plemena budú vyhovovať vášmu domovu a životnému štýlu.

 

 1. Katalánsky ovčiak

 

 Katalánsky ovčiak

Jedná sa o starodávne plemeno, ktoré sa používalo na ochranu hospodárskych zvierat na severovýchode Španielska. Pri práci v horských a často chladných pyrenejských horách ich udržiavala v teple výrazná dlhá srsť .

 

Katalánsky ovčiak je inteligentné, hravé a pracovité plemeno. Najlepšie sa hodia do aktívneho domu, ktorého členovia milujú trávenie času vonku. Sú inteligentní a ľahko sa trénujú, ale ak nedosiahnu dostatočné fyzické a duševné obohatenie, môže sa objaviť problémové správanie. Toto plemeno je neuveriteľne lojálne, ale ich inštinkty , sklon k stádu a prenasledovaniu je potrebné udržiavať na uzde. Španielske plemená psov. Katalánsky ovčiak: Charakteristika plemena

2.  Ibizský chrt (Ibizský podenko)

 

Ibizský chrt (Ibizský podenko)

Vďaka veľkým, vztýčeným ušiam a štíhlému telu je Ibizský chrt výrazným a elegantným psom. Pochádza z Baleárskych ostrovov pri pobreží Španielska. Tieto psy majú veľmi dlhú históriu a ich predkovia sa dajú vystopovať až do starovekého Egypta. Ibizský podenko: Charakteristika, pôvod a využitie

 

Rýchly, svižný a s výdržou, sa tradične používal na lov králikov . Ibizský chrt je zvyčajne pokojný a vyrovnaný. Môžu byť dobrými rodinnými psami v aktívnej domácnosti.

3.  Kanárska doga (Presa canario)

 

Kanárska doga (Presa canario) Španielske plemená psov

Toto veľké plemeno mastifov, ktoré sa často nazýva „Presa Canario“, bolo vyvinuté tak, aby pôsobilo ako impozantný strážny pes a pastier hospodárskych zvierat na Kanárskych ostrovoch. Je smutné, ale nie prekvapivé, že slúžili aj na psie zápasy.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Spravidla sú pokojní, inteligentní a úplne oddaní svojim rodinám. Môžu mať tiež silnú vôľu a sú najvhodnejšie pre skúseného majteľa. Ich majiteľ bude musieť zvládnuť ich silu a byť pripravený pracovať na zabezpečení toho, aby ich strážne vlastnosti neboli príliš zjavné.Španielske plemená psov.

 

Môžu byť agresívne voči iným psom a mohli by zaútočiť, ak cítia nebezpečenstvo. Včasná a pokračujúca socializácia a výcvik sú u tohto plemena neuveriteľne dôležité.

4. Galgo Español – Španielske plemená psov

 

Galgo Español Španielske plemená psov

Galgo Español, ktorý je azda najznámejším zo všetkých plemien pôvodom zo Španielska, je veľmi ľahko zameniteľný s chrtom. Aj keď sú o niečo menšie, vyzerajú podobne a majú podobný temperament. Španielsky chrt sa so svojimi neuveriteľnými výbuchmi rýchlosti, obratnosti a vytrvalosti používal v Španielsku na lov už stovky rokov. Španielske plemená psov. Španielsky chrt Galgo

 

Tiež by vás mohlo zaujímať : 13 fascinujúcich japonských plemien psov – kompletný sprievodca japonskými psami

5. Španielsky mastif – Španielske plemená psov

 

5. Španielsky mastif plemien psov zo Španielska Španielske plemená psov

Španielsky mastif alebo Mastín Español je obrovské plemeno vyšľachtené na ochranu hospodárskych zvierat na vidieku v Španielsku, najmä slávného plemena oviec „merino“. Majú dlhú históriu a predpokladá sa, že ich predkovia pricestovali do krajiny s Grékmi a Feničanmi pred viac ako 2 000 rokmi.Španielske plemená psov .

 

Boli obľúbenými u španielskych farmárov, pretože sú inteligentnými, nezávislými ochrancami, ktorí svoje strážne a obranné povinnosti berú vážne. Divoko lojálni a celkovo pokojní, títo psi napriek svojej veľkosti nepotrebujú veľké množstvo pohybu. Môžu však pôsobiť územne a ochranne a je potrebné ich dobre socializovať, aby sa z toho nestal problém. Španielsky mastif: Charakteristika plemena

 

6. Španielsky vodný pes

 

6. Španielsky vodný pes plemien psov zo Španielska Španielske plemená psov

Španielsky vodný pes vyniká svojou výraznou vlnenou kučeravou srsťou, ktorá sa môže formovať do šnúr. Toto plemeno bolo pôvodne vyšľachtené ako pracovitý všestranný farmársky pes, ktorý dokázal strážiť, pásť stádo alebo chytať škodcov. Španielske plemená psov. Španielsky vodný pes 

 

Aktívne, ostražité a inteligentné španielske vodné psy často vynikajú v súťažných psích športoch. Môžu však viesť svojvoľný a nezávislý život a bez správnej socializácie si môžu dávať pozor na cudzincov a byť teritoriálne.

7. Bišon

 

Bison plemien psov zo Španielska Španielske plemená psov

Bišon je najčastejšie spájaný s Francúzskom, kde si ho v 16. storočí obľúbili . Počiatky tohto veselého malého plemena sa však dajú vysledovať až na Tenerife na Kanárskych ostrovoch.Jedno z najlepších plemien psov zo Španielska .

 

Bišóniky sú malých rozmerov, hravé a zvyčajne majú šťastné povahy a mierne požiadavky na cvičenie. To z nich robí obľúbenú voľbu ako rodinného psa, ktorý sa dokáže dobre adaptovať na bývanie v byte. Srsť tohto plemena potrebuje poriadnu údržbu, aby sa zabránilo tvoreniu rohoží, a najlepšie sa hodí do domu, kde budú mať väčšinu dňa spoločnosť. Bišonky môžu byť náchylné na separačnú úzkosť.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button