PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako si vybrať správneho psa do života – Návod ako si vybrať

Ako si vybrať psa  .Vyber spravného psíka je rovnako dôležité ako pre vás tak aj pre psíka ktorého si vyberiete . Nieje nič viac ako šťastný psík . Existuje veľa otázok na ktoré sa treba pýtať samého seba . A práve s nimi vám chceme v tomto článku pomôcť.

 

pes do rodiny Ako si vybrať psa

 

1. Treba si položiť otázky

Nech robíte čokoľvek, nerobte z výberu psa impulzívne rozhodnutie. Psík bude súčasťou vášho života na ďalšie roky, takže pred prijatím záväzku si odpovedzte na následujúce otázky.

 

  • Vybral som si domáceho miláčika, ktorý zapadne do môjho domova a životného štýlu?
  • Mám finančné prostriedky na starostlivosť o domáce zviera?
  • Mám čas chodiť, ošetrovať, trénovať a venovať sa domácemu miláčikovi?
  • Tiež si pozrite :Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika

 

pes ktorý sa ku mne najviac hodí Ako si vybrať psa

Ako si vybrať psa do života

2. Vyber podľa veľkosti

Akého veľkého psa by ste si mali vziať domov? Keď zúžite typ psa, ktorý sa bude najlepšie hodiť k vášmu životnému štýlu, zamyslite sa nad tým, aký veľký pes sa vám bude hodiť do vášho domova.

 

Ak žijete v byte pravdepodobne by ste si nemali zaobstarať nemeckú dogu . Nenechajte sa však zmiasť veľkosťou – aj veľké plemená možu byť kľudnejšie a nepotrebujú veľa pohybu . Malé psy majú tendenciu byť viac hyperaktívne a musia mať dostatok pohybu. Veľké psy tiež vyžadujú pavidelné prechádzky, ale bývajú trochu lenivejšie.

 

povaha psíka Ako si vybrať psa

 

Obyvatelia bytov by si tiež mali položiť otázku, či sú ochotní chodiť šesťkrát denne po schodoch a venčiť svojho psa skoro ráno a neskoro v noci.Ale keď sa posnažíte, da sa psík naučiť na wc .

Ale to neznamená že by ste mali vypustiť pravidelné prechádzky . Psík ich vyžaduje a potrebuje . Potebuje citiť pachy inych psíkov , potrebuje byť na čerstvom vzduchu , potrénovať kondičku . Ak dokážete dať psíkovy dostatok pohybu vonku bude kľudnejší v interieri a hlavne bude šťastnejší. Americký kokeršpaniel. Ako si vybrať psa. Baskický pastiersky pes

Rovnako dôležité je prostredie v ktorom žijete

 

Rovnako, ak žijete na vidieku, položte si otázku, kde bude pes tráviť väčšinu času. Napríklad pre drobného Pomeraniana môže byť najhoršou nočnou morou žiť niekde kde je veľa bordelu , prachu a špiny . Je to nevhodné postredie pre jeho čistu dlhú srsť . Ktorá potrebuje pavidelnú starostlivosť. Bígl

 

život so psíkom Ako si vybrať psa

Ako si vybrať psa do rodiny

 

3. Bude váš pes potrebovať výcvik?

Výcvik vášho psa je prínosom pre vás, susedov a väčšiu komunitu psov. Aj keď svojho psa pošlete na výcvik poslušnosti, budete mu musieť pravidelne venovať čas. Niektoré psy tiež potrebujú socializačný výcvik, hlavne ak sú plaché alebo naopak agresívne .Ako si vybrať psa

 

Ak váš pes bude tráviť čas na dvore, uistite sa, že máte správny plot, aby vašim susedom nespravil nepozvanú návštevu.Keď ste na pechádzke a myslíte si že váš psík nikomu neublíži a chcete ho nechať voľne pusteného , nerobte to a nechajte svoje psíka na vodítku.Nejde len o to že váš psík nikomu neublíži ale ide aj o to koho na prechádzke stretnete , niektorí ľudia majú stach zo psíkov a mali by ste rešpektovať ich osobný priestor .

 

šťastný psík

4. Buďte pripravení zaplatiť za veterinárne výdavky

 

Vedeli ste, že náklady na domáceho miláčika počas jeho života môžu stáť aj niekoľko tisíc eur ? Tieto náklady zahŕňajú všetko od veterinárnych návštev bežných vakcín a čistenia zubov po neočakávané choroby a nehody až po náklady spojené s jedlom , hračkami či hygienov . Ďalej sú to malé veci ako : mikročipovanie, starostlivosť, vodítka, misky pre psov, , lieky proti blchám, dvere pre psíkov a pelech pre psov.

 

Ak je problémom cena psíka , skvelou alternatívou ako zohnať čistokrvného psa je adopcia psa zo záchranného útulku. Cena je nielen výrazne nižšia, ale tým aj pomôžete zachraniť nevinné zviera ktoré vás bude milovať do konca svojho života .

pes na snehu

5. Chcete čistokrvného psa alebo kríženca ?

 

Výber správneho plemena je ľahké, ak si urobite dostatočný prehľad. Pri výbere domáceho maznáčika opäť zohľadnite svoj životný štýl. Ak máte deti , aké zviera bude najlepšie vyhovovať potrebám vašej rodiny?

 

Tu je pohľad na rôzne typy plemien psov :

 

Skupinu maých psíkov tvoria miláčik Gavalieršpaniel Kráľ Karol, hravá čivava, pomeranian, mopslík a pudel sú to psíky skvelé do malých priestorov. Tieto psy môžu byť malé, ale sú hyperaktívne a hravé.

Top 10 najkrajších plemien psov na svete

Pastiersku skupinu väčšinu tvoria kólie a ovčiaky, sú to psy skvelé pre farmy a sú ideálna pre rodiny s veľkým pozemkom . Sú skvelými spoločníkmi a vínimočne dobre sa ténujú.

Top 10 plemien psov ktoré sa dajú ľahko vycvičiť

Medzi teriérov patria Americký stafordšírsky teriér ,Foxteriér hrubosrstý a mnoho ďalších za zmienku stojí aj veľmi obľúbený teriér Jack Russell. Veľkosti terierov sa pohybujú od malých po veľké, ale sú všeobecne energické. Tieto psy majú silnú osobnosť, ktorá si vyžaduje majiteľov, ktorí sú ochotní sa psíkom venovať .

Top 10 plemien psov pre rodiny s deťmi

Psy z pracovnej skupiny – boxeri, akity, rotvajleri, pinč dobermani a nemeckí doga – sú ideálnymi strážnymi psami. Učia sa rýchlo, sú inteligentní a vynikajúci spoločníci, ale nie vždy sú ideálne pre rodiny s deťmi

viem veľa majteľov týchto psíkov si na nich nedá dopustiť a áno aj vy máte pravdu , všetko záleži od výcviku a prístupu k psíkovy aj z dobermana môže byť ten najmilujúci psík ale teba si uvedomiť že niektoré pemená boli vedené a šľachtené k tomu aby jednali v situáciach rázne a ostro , práve to z nich robí super spíkov na stáženie .

Top 10 najlepších plemien psov určených na stráženie

Nie je nič viac ako milujúci psík. Za zmienku stoja bígli, jazvečíky a, teda, psy, ktoré sú známe svojou nekonečnou energiou a loveckými vlastnosťami. Mnohé z nich sú skvelými rodinnými miláčikmi. Pozor: niektorí z týchto psov vedia, ako dobre a nahlas vyť.

10 najlepších plemien psov vhodných do bytu

Športové psy (vrátane milovaných weimarských stavačov, labradorov a kokeršpanielov) si môžu vychutnať aktívne rodiny ktoré maju radi pohyb . Su skvelé , najmä pri činnostiach, pri ktorých sa môžu plne vyšantiť a odreagovať . Vyžadujú pravidelné a intenzívne cvičenie.

9 nejlepších plemien psov do rodiny

Nešportové psíky tvoria rozmanitú skupinu, ktorá zahŕňa dalmatínca, francúzskeho buldočka, pudla, buldoga ale aj čínskeho Shar-Peia. Su známe ako priateľské a robustné psy, líšia sa osobnosťou, srsťou a veľkosťou.
Kríženec môže byť správnou kombináciou osobnosti, vytrvalosti, veľkosti, tendencií k správaniu v dôsledku zmiešanej krvnej línie a jedinečného vzhľadu .

Iba malá rada na začiatok

Aj keď je zaobstaranie si psa veľkým záväzkom, je to aj začiatok dlhého a naplňujúceho vzťahu. Ak uvažujete o konkrétnom plemene, dobrý chovateľ poctivo odpovie na otázky o potrebách psa. A teraz sa zasa vráťte k bodu číslo jedna a odpovedzte si na otázky ktoré ste preskočili :p .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button