MačkyPsyZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCH

Ohňostroj: Úžasný pre ľudí, hrozný pre zvieratá

Tipy na zaistenie bezpečnosti a šťastia vašich psov, mačiek a iných domácich miláčikov počas Silvestra.Prečo je ohňostroj hrozný pre zvieratá  ?

Mnoho ľudí sa teší z dunivých zvukov a blikajúcich svetiel zábavnej pyrotechniky, ale pre domáce zvieratá môžu byť desivé a nebezpečné.

 

Na Silvestra sa veľa domácich miláčikov tak zľakne hluku a rozruchu zábavnej pyrotechniky, že utekajú z inak známeho prostredia a stratia sa  Pomôžte svojim domácim miláčikom byť v pohode: Postupujte podľa našich štyroch jednoduchých krokov, vďaka ktorým budú v bezpečí počas Silvestra – a studeného – chladného počasia.

1.  Zatvorte domácich miláčikov dovnútra

 

mačka a pes v interieri

Domáce zvieratá sú citlivejšie na hlasné zvuky, blikajúce svetlá a silný zápach. Preto na Silvestra , kedy ľudia pravdepodobne odpaľujú zábavnú pyrotechniku, je najlepšie nechať domáce zvieratá bezpečne v interiéri, najlepšie so zapnutým rádiom alebo televízorom, aby ste zmiernili nečakané zvuky výbuchoch ohňostrojov. Aj domáce zvieratá, ktoré sú zvyčajne vonku, by ste mali dať dovnútra.Preto je ohňostroj hrozný pre zvieratá .

 

Ak sa chystáte na akciu ku a nemôžete nechať svojho domáceho miláčika doma bez dozoru, majte ho neustále na vodítku a pod svojou priamou kontrolou. Zviera na f

 

2.  Ak je vaše zviera vystrašené zábavnou pyrotechnikou, požiadajte o pomoc veterinára

 

veterinarna pomoc Ohňostroj hrozný pre zvieratá

 

Existujú lieky a techniky, ktoré môžu pomôcť zmierniť strach a úzkosť vášho domáceho maznáčika. Je to bezpečnejšie ako nechať vystrašeného psíka len tak . Niektoré psy sa boja aj keď sú zatvorené , vtedy je lepšie dať im ukľudňujúcu tabletku alebo injekciu . A hlavne byť pri nich .

 

3.  Chráňte domáceho miláčika pred mrazmi a chladným počasím

 

ochrana-milacika-pred-mrazmi Ohňostroj hrozný pre zvieratá

Ďalším dôvodom, prečo nechať svojich miláčikov ďaleko od často hlučného chladného Silvestra , je zima . Nízke teploty vystavujú vášho domáceho maznáčika riziku podchladenia , ktoré môže mať za následok omrzliny a v najhorších prípadoch aj smrť , hlavne ak máte psa s tenkou krátkou srsťou . Dávajte pozor na svojich domácich miláčikov a pri náznakoch podchladenia okamžite konajte.

 

Pamätajte tiež, že posypaný chodník ( cestárskou soľou ) môže byť nebezpečný pre nechránené labky; Soľ im môže blížiť viac na : 15 tipov na zimnú starostlivosť o vášho psa

4. Zabezpečte svojho miláčika obojkom s identifikačným štítkom

 

pes so štítkom Ohňostroj hrozný pre zvieratá

Všetky domáce zvieratá, aj tie, ktoré sú v interiéri počas celého roka , by mali vždy nosiť obojky s identifikačnými štítkami. Domáce zvieratá, ktoré sú v interiéri, sa môžu počas výstrelov zábavnej pyrotechniky vystrašiť natoľko , že môžu utiecť , vrátane poškodenia okien alebo dverí. Mali by ste sa tiež ubezpečiť, že je váš maznáčik čipovaný a čip je správne zaregistrovaný s vašimi aktuálnymi kontaktnými údajmi.

 

  • Ak sa váš maznáčik stratí, okamžite kontaktujte ľudí v okolí a okolité útulky a postupujte podľa ďalších pokynov pri hľadaní vášho miláčika.
  • Ak naopak nájdete strateného domáceho miláčika, buď ho vezmite na adresu uvedenú na jeho štítku, alebo ho prineste do miestneho útulku pre zvieratá, aby sa mohol znova stretnúť s jeho rodinou.
  • Zviera na n

 

Ako ľudia by sme máli zvážiť či nám ohňostroje na Silvestra treba , pre pár sekúnd zábleskov na oblohe , zostane po uliciach bordel , pri manipulácií s pyrotechnikou často prídu ľudia k veľkým zraneniam , či už z dôvodu alkoholu tak aj z dôvodu chybnej pyrotechniky , a posledným veľkým dôvodom sú zvieratá , nie len naše domáce ale aj tie divé v lesoch , zvieratá majú ostrejší sluch , preto im nečakané výbuchy môžu veľmi uškodiť .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button