PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

15 tipov na zimnú starostlivosť o vášho psa

Ako sa starať o psa ? Starostlivosť o psa počas zimných mesiacov. Staranie o psa . starostlivosť o psa cez zimu , Všetko čo treba vedieť o psoch a o staraní sa o nich .

Starostlivosť o vášho psa

Miluje váš pes zimu alebo by sa najradšej túlil na gauči pod dekou? V každom prípade by ste mali byť pripravení chrániť ho. Tipy na zimnú starostlivosť o vášho psa sú dôležité, aby bol v tejto sezóne v bezpečí.

Mnoho majiteľov psov žije s mylnou predstavou, že pretože ich domáce zvieratá majú kožuch, môžu tolerovať chlad lepšie ako ľudia. To nemusí byť nevyhnutne pravda. Rovnako ako my, aj tieto kožušinové potvory sú zvyknuté na teplo v kryte a chladné počasie môže byť pre nich také tvrdé ako pre nás ľudí. Bez ohľadu na to, aký je váš pohľad na zimu, jedna vec zostáva istá: je to čas, keď naše milované domáce zvieratá potrebujú trochu zvýšenej starostlivosti.

Máme 15 tipov na zimnú starostlivosť, na ktoré treba pamätať, keď budete so svojím verným štvornohým priateľom skúmať zimnú krajinu.

 

Prevencia zdravotných rizík v zime

Najprv … povedzme si o dvoch vážnych chladných poveternostných podmienkach, ktorým by ste mali zabrániť.

Omrzliny , starostlivosť o vášho psa

Omrzliny začínajú, keď je psie telo chladné. Telo automaticky sťahuje krv z končatín do stredu tela, aby zostalo teplé. Uši, labky alebo chvost psa môžu byť také studené, že sa v tkanive môžu tvoriť ľadové kryštály a poškodiť ho. Omrzliny niesú okamžite zrejmé. Dávajte pozor na príznaky bledej alebo sivej kože; pokožka môže byť tiež tvrdá a studená. Keď sú omrznuté oblasti teplé, môžu byť mimoriadne bolestivé. Silne omrznutá pokožka nakoniec sčernie a odlupuje sa.

starostlivosť o psa počas zimy

Podchladenie , starostlivosť o vášho psa

 

Druhým vážnym problémom v zimnom období je podchladenie. K tomu dochádza, keď pes trávi príliš veľa času v chlade, zvlhne pri nízkych teplotách alebo keď sú psy so zlým zdravotným stavom vystavené chladu. V miernych prípadoch sa pes bude triasť a môže mať studené uši a nohy. Postupom podchladenia sa u neho môžu prejavovať príznaky depresie, letargie a slabosti. Keď sa stav zhorší, stuhnú aj svaly, spomalí sa mu srdce a dýchanie a nebude reagovať na podnety. Ťažká hypotermia je životu nebezpečná.

 

radosť psa zo snehu

 

Je vášmu psovi zima?

Ak je príliš chladno na to, aby ste stáli pri dverách bez kabáta, je pravdepodobne príliš chladno aj pre vášho psa, venujte preto pozornosť jeho správaniu, keď je vonku. Anglický kokeršpaniel: Popis plemena

Ak spozorujete, že váš pes kňučí, chveje sa alebo vyzerá úzkostlivo, alebo sa prestane hrať a zdá sa, že hľadá miesta, kde sa dá zahrabať, je čas zobrať ho do tepla.

15 spôsobov, ako chrániť svojho psa v zime

 

1. Hovorme o teplote!

Niektoré plemená psov majú požehnané hustú srsť, ktorá ich udržuje v prirodzenom teple aj pri veľmi nízkych teplotách, ale psy s tenkou srsťou môžu na zimné prechádzky potrebovať sveter alebo kabát. Dobré oblečenie by malo siahať od krku po spodnú časť chvosta a tiež chrániť brucho. Pamätajte však, že oblečenie nezabráni omrzlinám na ušiach, chodidlách alebo chvoste … takže ani pri útulnom kabáte nenechávajte svojho krátkosrstého psa príliš dlho v mraze. Baskický pastiersky pes

 

pes oblečenie

 

2. Choďte von, keď svieti slnko

Ak je váš pes chladný, pokúste sa s ním prechádzať pred obedom alebo skoro popoludní, keď sú teploty trochu vyššie, a vyhýbajte sa skorým ranným alebo neskorým večerným prechádzkam. Trávte čas hraním vonku, keď je slnečné počasie; slnečné žiarenie prináša ďalšiu výhodu v tom, že vám aj vášmu miláčikovi dodáva vitamín D. Hrajte aport s hračkami, nie s paličkami, ktoré by mohli spôsobiť zadusenie a iné zranenia. Ak teda váš pes rád žuje a prenasleduje, zbaľte si frisbee, loptu alebo inú bezpečnú hračku a hrajte sa spolu na slnku.

3. V zime obmedzte čas na vonku

Váš rodinný maznáčik môže rád tráviť čas vonku, ale v zime môže byť aj najchlpatejší pes ochladený. Uši, labky a chvosty sú náchylné na omrzliny. Berte svojho psa často na prechádzky, cvičenie a hranie … ale keď teplota klesne, nenechávajte ho vonku dlho. Dobrým pravidlom je ísť s ním von a keď budete pripravení isť dnu, pravdepodobne bude aj on. Ak je vonku na vašom dvore sám, často ho kontrolujte, aby ste sa uistili, že nejaví známky pocitu chladu.

 

radosť zo snehu starostlivosť o psa

 

4. Útulná posteľná bielizeň

Okrem toho, že v chladných dňoch obmedzíte čas svojho psa vonku, nenechajte svojho psíka v zime spať na studenej podlahe. Pre zabezpečenie toho, aby bol váš pes v teple, je nevyhnutný výber správnej podstielky. Teplé prikrývky môžu vytvárať útulné prostredie; vyvýšený pelech môže vášho psa držať mimo studených dlaždíc alebo betónu a vyhrievané postele pre domácich miláčikov môžu pomôcť zabrániť tuhosti kĺbov. Umiestnite pelech vášho psa na teplé miesto mimo prievanu, studených dlaždíc alebo kobercovitých podláh, najlepšie na obľúbené miesto, kde každý deň spí, aby sa tam necítil neznámo.Starostlivosť o psa. 

5. Chráňte svojho psa pred ohrievačmi

Psy budú počas chladného zimného počasia často hľadať teplo tým, že sa priblížia príliš blízko k zdrojom tepla. Vyhýbajte sa vykurovacím telesám a nainštalujte kryty aby nedošlo k popáleniu domáceho miláčika. Krby tiež predstavujú veľkú hrozbu, preto sa uistite, že máte systém na ochranu domácich miláčikov, aby váš kamarát nebol v nebezpečí!

 

pes v snehu starostlivosť o psa

 

6. Zvlhčite pokožku a srsť

Suché a chladné počasie môže na pokožke vášho domáceho maznáčika urobiť veľa. Pomôžte zabrániť suchej, šupinatej pokožke tým že pridáte doplnok na pokožku a srsť do ich jedla. Kokosový olej je dobrý prírodný zvlhčovač, ktorý pomáha udržiavať pokožku a srsť vášho domáceho maznáčika zdravú. Ak zistíte, že labky, uši alebo chvost vášho maznáčika sú suché alebo praskajú, môžete podľa potreby tiež lokálne naniesť kokosový olej.

 

7. Žiadne prekrmovanie prosím!

Aj keď psy môžu v zime potrebovať ďalšiu vrstvu, uistite sa, že pochádza zo srsti, a nie z vrstvy tuku. Nízke teploty môžu dokonca spôsobiť lenivé správanie a psík nepotrebuje toľko kalórií. Dávajte pozor na úroveň aktivity vášho psa a podľa toho upravujte jeho kalórie. Kvalitná plnohodnotná strava, najlepšie strava založená na surovom mäse, pomôže zabezpečiť zdravú srsť a dobrú energiu pre chladné zimné mesiace.

 

ako chraniť psa pred zimou starostlivosť o psa

 

8. Udržujte svojho psa hydratovaného

Psy sa môžu rovnako rýchlo ako v lete dehydratovať. Aj keď veľa psov zje sneh, nie je to adekvátna náhrada sladkej vody. Ak váš pes trávi čas vonku na vašom dvore, uistite sa, že má prístup k miske na vodu, často ju kontrolujte a rozbite ľad, ktorý sa vytvára na vrchu.

 

9. Upravte svojho psa

Váš pes potrebuje čistú a dobre upravenú srsť, aby bol správne izolovaný. To je obzvlášť dôležité, ak váš pes trávi veľa času vonku. Po okúpaní psa ho dôkladne osušte, najmä predtým, ako ho necháte vonku.

10. Starostlivosť o labky je nevyhnutnosťou

Rovnako ako u ľudí sa v zime môžu vytvárať trhliny na nohách, môžu aj psy trpieť prasknutými vankúšikmi na labkách . Ak má váš pes chlpaté nohy, upravte srsť, ktorá rastie medzi vankúšikmi, aby ste zabránili nahromadeniu ľadu . Cestárska soľ na mestských chodníkoch môže tiež spáliť labky vášho psa a je toxická, takže po prechádzkach po okolí opláchnite alebo utrite labky vášho psa, aby ste odstránili všetku soľ – nechcete, aby ju olizoval. Ak váš pes vykazuje známky nepohodlia pri chôdzi vonku na zamrznutom alebo solenom povrchu, zvážte použitie psích dupačiek na ochranu labiek.

otlačok stopy v snehu

11. Odpratávanie snehu

Sneh môže byť veľmi zábavný, ale môže byť nebezpečný pre vášho psa. Sneh nahromadený blízko plotov ponúka vášmu psovi únikové cesty, ktorým neodolajú ani dobre trénovaní psi. Keď na svojom dvore odpratávate sneh, odhŕňajte ho od plotov, aby váš pes nemohol preliezť. Sneh a ľad sa často hromadia na strechách. Ak je slnko a teplota stúpa, môže sa táto akumulácia posúvať a zraniť vášho psa. Ak nemôžete odpratať sneh zo strechy, držte svojho psa ďalej od previsu strechy, aby ste zabránili zraneniu.

 

12. Sledujte, kde sa váš pes hrá

Aj keď je pravdepodobné, že sa váš pes bude baviť vonku, robte si často vnútorné prestávky na vodu a oteplenie a nikdy nezostaňte príliš dlho vonku. Ak kráčate alebo sa hráte v neznámych priestoroch, majte svojho psa nablízku. Ľahko sa odváži na nebezpečný povrch, ako sú zamrznuté rybníky alebo jazerá. Môžu byť pokryté snehom a nie sú ľahko viditeľné.

pes na snehu  starostlivosť o psa

13. Vyvarujte sa vystaveniu toxínomo

So zimou prichádza nemrznúca zmes. Nemrznúca zmes chutí sladko a psy (rovnako ako niektoré deti!) Ju ľahko obliznú alebo vypijú. Nemrznúca zmes je mimoriadne toxická a iba malé množstvo môže byť smrteľné. Držte svojho psa mimo garáže a mimo príjazdovej cesty, kde by mohol naraziť na nemrznúcu kvapalinu alebo iné škodlivé chemikálie.

14. NIKDY nenechávajte svojho psa bez dozoru v aute, bez ohľadu na ročné obdobie

Rovnako ako autá sa môžu v lete nebezpečne zahriať, tak aj mrazivé teploty sú pre vášho psa v zime rovnako nebezpečné. Nechanie vozidla v chode znamená ďalšie riziká, vrátane otravy oxidom uhoľnatým, ak je auto zaparkované v garáži. Keď idete vybavovať, nechajte psa doma.

 

15. Špeciálna starostlivosť o seniorov

Chladné počasie často zhorší existujúce zdravotné ťažkosti u psov, najmä artritídu. Je veľmi dôležité udržiavať s artritickým psom cvičebný režim, nezabudnite však na klzký povrch a uistite sa, že má váš pes teplé a mäkké miesto na odpočinok, kde sa po aktivite zotaví. Ak svojmu staršiemu psovi ešte nedávate prírodný doplnok na kĺby na mazanie kĺbov a zmiernenie nepríjemných pocitov z artritídy, mali by ste zvážiť jeho pridanie v zime. Rovnako ako ľudia, aj psy sú v zimnom počasí náchylnejšie na iné choroby.

prečítajte si :Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika .

Ak ste majiteľom staršieho psíka odporúčame si prečítať tieto články :

10 potravín a doplnkov, ktoré môžu psom pomôcť s bolestivou artrózov

7 vecí, ktoré by vám váš starší pes chcel povedať

10 spôsobov, ako predlžiť život vášho psa

 

Kruté zimné počasie prináša zodpovedným majiteľom psov veľké množstvo obáv. Trpká zima, otupujúca vlhkosť alebo štipľavý vietor môžu spôsobiť nepríjemnosti pre vášho psíka . Ak budete počas zimnej sezóny venovať osobitnú pozornosť pohode svojho verného priateľa, zabezpečíte, že si sezónu obaja užijete naplno.

 

Majte na pamäti tieto tipy na zimnú starostlivosť a užívajte si všetko, čo zima ponúka. A nezabudnite, že zimné maznania so psím kamarátom sú skvelým spôsobom, ako sa zahriať!

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button