PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika

Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika . Všetko čo by ste mali vedieť o psovi . Ako vznikol pes , kde sa vzal , aké psie plemená existujú ? 

  • SPOLOČNY NÁZOV: Domáci pes
  • VEDECKÝ NÁZOV: Canis familiaris
  • TYP: Cicavc
  • JEDLO : všežravec
  • NÁZOV SKUPINY: Bal
  • VEĽKOSŤ: Výška v pleci: 15 až 85 cm
  • HMOTNOSŤ: 1,3 kg až 80 kg

Psy sú jedným z najstarších domestikovaných zvierat . Sprevádzajú ľudí už najmenej 20 000 rokov no možno aj 40 000 rokov . Vedci sa zhodujú , že všetké psie plemená majú spoločného predka , a to vlka .

 

historia psa

 

Plemená psov

 

psie plemena

 

Dnes existuje niekoľko stoviek rôznych plemien psov – z ktorých by niektoré nikdy vo voľnej prírode neprežili . Napriek tomu že majú rôzne tvary a veľkosti sú všetké domáce psy , od Huskyho po čivavu , členmi rovnakého druhu Canis familiaris. Hoci majú domáce temperamenty, psy sú príbuzné s vlkmi, líškami a šakalmi.

 

Podobnosti psov s divokými príbuznými

 

podobnosť psa a vlka

 

Domáce psy stále zdieľajú veľa správania so svojimi divokými príbuznými. Bránia svoje územia a označujú ich močením na stromy, skaly, stĺpiky plotov a iné vhodné miesta. Tieto vonné stĺpiky upozorňujú ostatných psov, že pes je na jeho územie. Život v smečke , zakopávanie kostí .

Pes , Domáci pes 

 

Tiež si prečítajte : 10 najväčších plemien psov

 

Komunikácia Psa

 

štekanie psa

 

Psy komunikujú niekoľkými spôsobmi. Vôňa je jedna metóda, ďalšou je fyzický vzhľad. Poloha tela, pohyb a výraz tváre často vyjadrujú ich emócie . Mnoho z týchto signálov je rozpoznateľných aj pre ľudí, napríklad vzrušené vrtenie chvostom šťastného psa alebo vycerené zuby agresívneho alebo ohrozeného zvieraťa. Psi tiež komunikujú vydávaním zvukov vrátane štekania, vrčania a kňučania.

 

Pracovný pes

 

zachranarky pes

 

Domáce psy slúžia viac ako miláčikovia . Psy pasu stáda hospodárskych zvierat , pomáhajú lovcom, strážia domovy a vykonávajú policajné a záchranné práce. Niektoré špeciálne psy dokonca vedú slepých – je to ostrý symbol dlhoročnej úlohy psa ako najlepšieho priateľa človeka. Prečo sú kone skvelým domácim miláčikom

 

Prečo je dobré mať psa ?

 

Pes je spoločníkom na najmenej 5 rokov . Psy sú dobrými spoločníkmi pri výletoch , ochrancami domov , zvieraťom ktoré vás nikdy nesklame . 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button