PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Svalnaté psy Top 10 najsvalnatejších plemien psov

Svalnaté psy Top 10 najsvalnatejších plemien psov . Pozrite si 10 svalnatých plemien psov . Svalnaté psy sú veľmi populárne a niet sa čomu čudovať , vyzerajú skvelo .

Plemená psov s veľkými svalmi vyzerajú pozoruhodne a majestátne . Veľa ľudí si ich obľúbilo nie len pre ich vzhľad ale aj pre ich pozoruhodne a priateľské správanie . Tu je zoznam top 10 najsvalnatejších plemien psov.

10. Rotvajler – Svalnaté psy

Rotvajler

Rotvajler je psie plemeno uznané v FCI v skupine 2 (Pinče, bradáče, molosoidné plemená a švajčiarske salašnícke psy), sekcii 2 (molosoidné plemená) pod číslom 147. Je to jedno z najstarších psích plemien. Plemeno pochádza z Nemecka, jeho predkovia sú však latinské molosy. Ide o veľké a silné plemeno pevnej kostry, štandardne čierneho sfarbenia s pálením.

9. Argentínska doga – Svalnaté psy

9. Argentínska doga

Argentínska doga sa so svojimi 62 – 68 cm v kohútiku radí medzi veľké psy. Má bielu krátku srsť pokrývajúcu mohutné, mrštné, dobre osvalené telo prezrádzajúce silu a atletickosť. Má mohutnú hlavu so sklopenými ušami, ktoré sa zvykli v minulosti kupírovať. Má nízko nasadený, relatívne krátky chvost.

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

Biela srsť je typickým znakom plemena a vznikla cieleným chovom, pričom od počiatku si chovatelia dávali pozor na dobrú pigmentáciu nosa, očí a kože. Dnes sa modré oči či ružový nos vyskytujú iba zriedka. Biela farba mala odlíšiť psy od zveri, aby nedošlo k nechcenému zabitiu psa. Argentínska doga: Popis plemena

Argentínska doga je inteligentné, samostatné a mierne tvrdohlavé plemeno. Vyžaduje tesný kontakt so svojou rodinou. Pôvodne lovecké plemeno nezaprie v lese svoje lovecké pudy. Je to dominantný pes, čo sa môže prejaviť najmä vo vzťahu k iným psom, ak je AD nesprávne vedená.

8. Doberman – Svalnaté psy

8.Doberman

Doberman je krátkosrsté veľké plemeno, vyznačujúce sa veľkou dynamikou a energiou. Vyskytuje sa v dvoch farebných variantoch – čierna s pálením a hnedá s pálením, existujú však aj iné sfarbenia, ktoré nie sú oficiálne uznané v FCI, ktorej štandardy sú vo väčšine sveta uznávané. V Spojených Štátoch Amerických je uznávaná napr. modrá variant, resp. variant izabela (krémovo-biela).

7. Cane corso – Svalnaté psy

7.Cane corso Svalnaté psy

Cane Corso je prastaré psie plemeno, objavujúce sa aj na nástenných maľbách zo staroveku. Tieto maľby sa objavujú na mieste dnešného Ríma, a preto je zrejme Taliansko krajinou pôvodu tohto plemena. Predkovia, presný rok alebo storočie vyšľachtenia nie sú známe. Využívalo sa k boju v arénach s inými psami, medveďmi alebo býkmi, tiež slúžilo ako strážne plemeno. V 19. storočí, kedy sa zmenil systém poľnohospodárstva a hospodárenia, už neboli títo psi potrební a plemeno takmer vyhynulo. Veľké plemená psov

Malá populácia sa zachovala na juhu Talianska v oblastiach Puglia, Sannio a Lucania, kde si ich roku 1973 všimol profesor Francesco Ballotta a doktor Antonio Morsiani. Roku 1978 začal program na obnovu tohto plemena. Podarilo sa zhromaždiť 19 kusov, z ktorých sa podarilo talianskeho corso psa zachrániť. Roku 1983 bol zostavený prvý štandard tohto plemena. V roku 2007 bolo uznané FCI. Do Česka prišli prví jedinci v roku 1996 a už v roku 2000 bol založený chovateľský klub, pretože za tieto štyri roky dosiahol ich počet až 200 kusov.Svalnaté psy.

6. Anglický buldog

6.Anglický buldog Svalnaté psy

Svalnaté psy. Bulldog  tiež známy ako anglický buldog alebo britský buldog, je stredne veľké plemeno psa. Je to svalnatý, statný pes s pokrčenou tvárou a výrazným vtlačeným nosom. Kennel Club (Veľká Británia), American Kennel Club (USA) a United Kennel Club (USA) dozerajú na chovné záznamy. Buldogy sú obľúbené domáce zvieratá; podľa amerického Kennel Clubu boli v roku 2017 piatym najpopulárnejším čistokrvným plemenom v USA. 

5. Boxer

5.Boxer Svalnaté psy

Pôvodne sa boxerom kupírovali uši a chvost, čo však od roku 2002 zakazuje zákon č. 488/2002 Zb. Dnes má boxer skôr menšie uši priliehajúce k lícam. Je to pes kvadratického rámca s veľmi hlbokým hrudníkom. Srsť je krátka a priliehavá, v žltej alebo žíhanej farbe s čiernou maskou. Povolené sú biele znaky, ale nie viac ako na tretine plochy tela.

4. Americký stafordšírsky teriér

4.Americký stafordšírsky teriér Svalnaté psy

Svalnaté psy . Americký stafordšírsky teriér je psie plemeno, ktoré má predkov v anglických buldokoch a teriéroch. Ich krížením vznikli jeho najbližší príbuzný, americký pitbulteriér a anglický stafordšírský bulteriér. Stafordšírský bulteriér sa dostal  do Ameriky z Anglie spolu s anglickými imigrantami niekedy v 19. storočí. Americký stafordšírsky teriér: Charakteristika plemena

3. Americký pitbulteriér

3.Americký pitbulteriér Svalnaté psy

Svalnaté psy . Pitbuly boli šľachtení len na útok na psa, nikdy nie na človeka. Vlastne je treba podotknúť, že pri organizovaných zápasoch prichádzali pitbulteriéry do styku s cudzími ľudmi, takže útok na človeka bol a je neprijateľný. Jeho zlé meno a hystéria okolo je v skutočnosti produktom médií. 

Srsť psa – zdravá a lesklá : 10 spôsobov ako sa starať o srsť

2. Bully Whippet

2.Bully Whippet Svalnaté psy

Bully Whippet. Plemeno Whippet vzniklo v 19. storočí, primárne pre psie dostihy. Genetické mutácie, ktoré sa objavujú u niektorých Vipetov, spôsobujú zdvojnásobenie ich svalovej hmoty. Tieto svalnaté psy sa volajú Bully Whippets a sú úplne zdravé. Jedinou nevýhodou je, že niekedy dostanú kŕče do ramien a stehien. Napriek tomu sú títo neuveriteľne svalnatí psi na druhom mieste v zozname najsvalnatejších psov na svete. Bully Whippets vážia 6 – 20 kg a sú vysoké 44 – 50 cm. Svalnaté psy .

1. American Bully

1.American Bully Svalnaté psy

Roky šľachtenia vytvorili úplne nové plemeno American bully,ktoré vyniká svojou inteligenciou impozantnosťou a odvahou. Spoločenský, neagresívný rodinný priateľ známy pre extrémnu toleranciu k deťom. Toto plemeno je uznané viacerými asociáciami ako ABKC, EBKC. Poľovnícky pes

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button