PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Srsť psa – zdravá a lesklá : 10 spôsobov ako sa starať o srsť

Zdravá a lesklá srsť : 10 spôsobov ako sa starať o srsť psa . Dôležitou povinnosťou každého majteľa psa je udržiavať svojho psa zdravého a šťastného .To znamená venovať mu dostatok pohybu , kŕmiť ho zdravým jedlom ,hrať sa s ním a trénovať ho a v konečnom dôsledku venovať sa jeho hygiene . Zdravie psa sa dá zistiť už len pri pohľade na jeho srsť – mala by byť lesklá a čistá . Pripravili sme si pre vás 10 spôsobov ako udržiavať srsť vášho štvornohého spoločníka v čo najlepšom stave .Starostlivosť o Srsť psa.

 

1. Pravidelné kúpanie – srsť psa

 

kupanie psa

Nehovoríme tým aby ste kúpali psa každý deň . Ako často kúpať psa ? Psy sa kúpu rôzne , závisí to od plemena , typu srsti , čí pes žije v interiéri alebo exteriéri a to najdôležitejšie majiteľ by mal byť schopný zhodnotiť stav srsti svojho spoločníka . Iniciatórmi toho že psa treba okúpať sú zápach alebo špinavá srsť , prípadne časte škrabanie sa z dôvodu parazitov .Používajte dobré psie šampóny .

 

2. Vyčesávanie psa – srsť psa

 

Vyčesávanie psa

Bez ohľadu na typ srsti vášho psa , by ste ho mali česať každých pár dní . Pri česaní sa odstraňuje stará srsť , srsť psa sa zbavuje nečistôt a dlhá srsť sa rozplieta . Vhodná kefa udrží srsť vášho psa vždy v najlepšej forme .

Blcha psia príznaky a ako sa jej zbaviť

3. Potrava pre psa – srsť psa

Kľúčovou zložkou zdravej a lesklej srsti je výživná strava . Pozorne čítajte zloženie granúl ( strava ovplyvňuje aj to koľko sa váš miláčik dožije) . Pre zdravú a lesklú srsť môžete pokojne pridať do jedla jednú čajovú lyžičku rastlinného oleja alebo občas dať psíkovi surové vajce , to udrží psovi lesklú srsť .

 

4. Doprajte svojmu psovi zdravé dobroty

Psovi by ste mali aspoň raz za čas dopriať zdravé dobroty v podobe zeleniny ( napríklad mrkvu ) . Sú dobré pre zdravie vášho psa . Zdravý pes – zdravá srsť .

 

Roboran H pre psov Čierne a Biele

Roboran H pre psov Čierne a Biele

 

5. Chráňte psa pred parazitmi

Blchy a kliešte dráždia pokožku vášho psa , čo spôsobuje že psík sa neustále škriabe a hryzie . Tým si poškodzuje srsť a celkovo ničí zdravie .Na boj s parazitmi existuje už veľa účinných metód .

  • šampón proti parazitom
  • obojok proti parazitom ( Dodáva sa v 3 veľkostiach ( malé , stredné a veľké psy , nedoporučujeme pretože sme videli už viac psov ktoré keď ho mali boli neustále akýsi oťapený , zrejme im aróma obojkov nerobí dobre )
  • vodka proti parazitom
  • Sprej proti parazitom
  • No v prvom rade treba eliminovať cestu ktorou sa paraziti dostali k vášmu psovi , čo sa týka kliešťou tam veľa nespravíte , psík prechádzku potrebuje a tak ako môžete mať kliešťa vy môže ho dostať aj váš psík . No čo sa týka bĺch , po tom čo psíka okúpete , vymente mu pelech , ďalej skúste obmedziť jeho kontakt s inými tulavými psami a mačkami .
  • Blchy u psa: ako ich identifikovať a zahubiť

 

6. Použite kokosový olej

 

kokosovy olej

Kokosoví olej vyživuje srsť vášho psa okrem toho prispieva aj k jeho zdraviu . Psovi môžete pridať jednu čajovú lyžičku kokosového oleja do jedla , jeden krát denne . Alebo mu ním zvlhčiť srsť ( Môžete ho masírovať olejom niekoľko minút ) alebo pridať par kvapiek do šampónu . V zime je kokosoví olej aj dobrým ochrancom labiek viac čítaj TU .

 

7. Vyskúšajte kúpeľ z ovsených vločiek – srsť psa

 

Zdravá a lesklá srsť 10 spôsobov ako sa starať o srsť psa

Ovsené vločky môžu upokojiť pokožku vášho psa a udržať tak žiarivú srsť . Sú lacné a obzvlášť dobré pre psy , ktoré sa škriabu v dôsledku alergií . Takýto kúpeľ ic upokojí a zmierni svrbenie .

 

Canvit Biotin Maxi pre psy 500g new

Lesklá srsť, prirodzená obnova srsti a zdravá pokožka

 

Canvit Biotin Maxi pro psy 500g new

8. Pridajte do stravy psa omega mastné kyseliny

 

Omega-3 aj Omega-6 mastné kyseliny sú dobré pre srsť vášho psa. Omega-6 pomáha v boji proti infekciám, zatiaľ čo Omega-3 môže zlepšiť náladu vášho psa a zmierniť bolesť s artritídou. Pamätajte, že obidva lieky by sa mali podávať čerstvé, aby boli účinné. Však s doplnkami to moc nepreháňajte pretože by ste mohli psíkovi podráždiť žalúdok. Omega-3 a Omega-6 nájdete TU . Tiež si prečítajte :

10 potravín a doplnkov, ktoré môžu psom pomôcť s bolestivou artrózov

 

9. Používajte bylinné doplnky

 

Zdravá a lesklá srsť 10 spôsobov ako sa starať o srsť psa

Bylinné doplnky, môžu zjemniť srsť vášho psa a zlepšiť zdravie jeho pokožky. Nezabudnite sa poradiť so svojím veterinárom o správnom dávkovaní pre vášho psa.

 

10. Porozprávajte sa so svojím veterinárom

Nakoniec, ak si všimnete, že váš pes vyzerá, že sa veľmi škriabe, mohlo by to znamenať, že má alergiu. Správnu liečbu konzultujte s veterinárom, pretože každý pes je iný a je dobré sa informovať čím to je spôsobené .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button