PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Čo môže pes jesť a čomu sa radšej vyhnúť?

Čo môže a nemôže pes jesť? Túto otázku ste si asi viacerí položili ak máte radi svojích psíkov. A dobre ste urobili. Ako každé zvieratko aj psi sú na určité jedlá haklivé, a na to si treba dať pozor! Pes si nedokáže uedomiť, ktoré jedlo mu škodí a na to sme tu my.

Mnohé potraviny su pre psa nebezpečné a niekedy aj osudové. Iné zasa škodia len v určitom množstve ako napr. soľ, cesnak, cibuľa, ale aj veľké množstvo slaniny a šunky (može spôsobiť zápal pankreasu. )Tu je niekoľko potravín, čo nemôže jesť pes.

 

Čo nemôže pes jesť?

 

Ovocie a zelenina čo nemôže jesť pes

 

Ovocie a zelenina čo nemôže jesť pes

 

Ovocie a zelenina čo nemôže jesť pes – cibuľa a cesnak
– avokádo
– hrozno a hrozienka
– makadamiové orechy a iné..
– tomel, broskyne a slivky
– paradajky (menej nebezpečné)
– jadierka z jabĺk, hrušiek a kôstky z čerešní, sliviek, broskýň…
– kokos
– marhule
– citrusové plody
– zemiakové šupky a nadzemná časť zemiaka
– kukurica na klase – Najväčší pes na svete

 

Rastliny ktoré pes nemôže jesť

 

Rastliny ktoré pes nemôže jesť 
 

– Rastliny ktoré pes nemôže jesť : chmeľ ( chmeľové šišky po požití môžu spôsobiť problémy s dychom, kŕče, teplotu a dokonca smrť)
– rebarbora
– rôzne druhy kvetov ako napr. narcis, tulipán, begónia…

 

Nápoje ktoré nemôže pes piť

 

Nápoje ktoré nemôže pes piť

-Nápoje ktoré nemôže pes piť: alkohol
– káva, čaj a iný kofeín
– mlieko a ostatné mliečne výrobky (Mlieko a mliečne výrobky môžu vášmu šteňaťu spôsobiť hnačku a iné zažívacie problémy.)

 

Nebezpečné potraviny pre psa:

 

Nebezpečné potraviny pre psa

– Nebezpečné potraviny pre psa : tučné obruby a kosti (aj keď sa zdá prirodzené dať psovi kosť, môžu sa zadusiť. Kosti môžu tiež blokovať alebo spôsobiť poranenia v tráviacom systéme vášho psa.)
– čokoláda
– surové mäso a ryby ( surové mäso a ryby môžu mať baktérie, ktoré spôsobujú otravu. Niektoré ryby, ako napríklad losos, pstruh, plavák alebo jeseter, môžu mať v sebe parazita, ktorý spôsobuje chorobu. Je to liečiteľné, ale okamžite získajte pomoc. Prvými príznakmi sú vracanie, horúčka a veľké lymfatické uzliny. )
– Soľ (Nie je dobré zdieľať so psom slané jedlá, ako sú chipsy alebo praclíky. Jesť príliš veľa soli môže spôsobiť, že váš pes bude smädný a môže to viesť k otrave sodíkovými iónmi. Príznaky príliš veľa soli zahŕňajú vracanie, hnačku, depresiu, chvenie, vysokú teplotu a záchvaty. )
– sladké jedlá a nápoje

– kvasnicové cesto ( kvasnicové cesto musí kysnúť, kým sa upečie. A presne to by urobilo v žalúdku vášho psa, keby ho zjedol. Keď cesto napučí, môže psovi roztiahnuť brucho a spôsobiť veľa bolesti. )
– huby
Taktiež je nebezpečné dávať psom staré jedlo a zvyšky ľudskej potravy!

 

Čo môže a nemôže pes jesť

 

Čo môže pes jesť a čomu sa radšej vyhnúť

Môžu psy jesť ľudské vitamíny?

 

Môžu psy jesť ľudské vitamíny

Môžu psy jesť ľudské vitamíny? Dávať svojmu psovi jeden z vašich vitamínov sa neodporúča. Ľudské vitamínové výrobky často obsahujú 100% odporúčaného denného množstva rôznych vitamínov. To by mohlo spôsobiť predávkovanie vášho psa. Je pot nebezpečný pre vlasy?Ako mu čeliť.

Môžu psy piť mlieko a jesť mliečne výrobky?

 

Môžu psy piť mlieko a jesť mliečne výrobky

Môžu psy piť mlieko a jesť mliečne výrobky? Aj keď sú malé dávky mlieka a mliečnych výrobkov pre vášho psa v poriadku, môžu z toho vzniknúť páchnuce prdy a škaredé prípady hnačky . Je to preto, že psy sa po odstavení materského mlieka stanú intolerantnými na laktózu. Mlieko a mliečne výrobky môžu spôsobiť zažívacie problémy.

Môžu psy jesť krmivo pre mačky?

 

Môžu psy jesť krmivo pre mačky

Môžu psy jesť krmivo pre mačky? Krmivo pre mačky obsahuje bielkoviny a tuky, ktoré sú zamerané na stravu mačky, nie psa. Hladiny bielkovín a tukov v krmive pre mačky sú pre vášho psa príliš vysoké. Požitie príliš veľkého množstva krmiva pre mačky môže mať za následok podráždený žalúdok, obezitu a pankreatitídu. Top 10 najväčších plemien psov na svete.

 

Čo môže pes jesť?

Ovocie ktoré pes môže jesť

 

Ovocie ktoré pes môže jesť

– Plátky jablka
– Banány
– Čučoriedky
– Melón
– Brusnice
– Manga
– Pomaranče
– Hrušky ale odstránte zrniečka!
– Hrach
– Ananásy
– Maliny
– Jahody
– Melón

Zelenina ktorú pes môže jesť 

 

Zelenina ktorú pes môže jesť 

 

– Brokolica
– Ružičkový kel
– Mrkva
– Zeler
– Varené zemiaky
– Uhorka
– Zelené fazule
– Papriky
– Špenát
– Sladké zemiaky

Bielkoviny pre psa

 

Bielkoviny pre psa

– Vajcia
– Chudé mäso
– Biela ryža
– piškóty

Môže pes jesť čučoriedky?

 

Môže pes jesť čučoriedky

Môže pes jesť čučoriedky? Čučoriedky môžu byť pre vášho psa skvelou nízkokalorickou pochúťkou. Čučoriedky obsahujú antioxidanty, vlákninu a vitamíny C a K, ktoré pomáhajú celkovému zdraviu vášho psa.

Môže pes jesť plátky jablka?

 

Môže pes jesť plátky jablka

Môže pes plátky jablka? Plátky jablka sú bezpečné pre vášho psa a sú skvelým zdrojom vlákniny a uhľohydrátov. Nezabudnite však odstrániť semená, pretože nie sú pre psov bezpečné.

Môže pes jesť broskyne?

 

Môže pes jesť broskyne

Môže pes broskyne? Broskyne sú pre vášho psa bezpečné ovocie. Broskyne sú plné vitamínov A a C, antioxidantov, vlákniny a ďalších. Avšak, broskyňa jamy môže byť jedovaté pre psov. Broskyne majú vyšší obsah cukru, preto je najlepšie podávať ich iba v malých množstvách.

Môže pes jesť hrušky?

 

Môže pes jesť hrušky

Môže pes hrušky? Áno, psy môžu jesť hrušky. Hrušky majú mnoho výživových vlastností, vrátane vitamínov C a K, vlákniny a medi. Rovnako ako mnoho iných plodov by ste mali odstrániť semená, pretože môžu obsahovať stopy kyanidu, ktorý je pre psov toxický.

Môže pes jesť brokolicu?

 

Môže pes jesť brokolicu

Môže pes brokolicu? Brokolica je pre vášho psa bezpečnou zeleninou a môže byť výživná. Najprv dajte malé množstvo, aby ste psovi nepoškodili žalúdok.

Môže pes jesť mrkvu?

 

Môže pes jesť mrkvu

Môže pes mrkvu? Mrkva na kocky.Mrkva (varená alebo surová) je skvelým nízkokalorickým občerstvením ale držte sa ďalej od konzervovanej alebo nakladanej mrkvy, pretože obsahuje príliš veľa soli.

Môžu psy jesť vajcia?

 

Môžu psy jesť vajcia

Môžu psy vajcia? Pes olizuje surové vajíčko na zemi.Otrava salmonelou a nedostatok biotínu sú dve veci, na ktoré by ste si mali dávať pozor pri kŕmení surových vajíčok vášho psa. Psa kŕmte varenými vajciami.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button