PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako pes schudne – Obezita u psov

Ako pes schudne – Obezita u psov .Obezita sa stáva čoraz väčším problémom aj u psov . Psy majú viac jedla a menej pohybu až 25% všetkých psov trpí nadváhou . Dnes sme vám pripravili rady a typy ako pes schudne.

Čo je tučný pes ?

 

tučný pes

Tučný pes sa stane vtedy keď má strašne veľa prebytočného tuku . Tučný pes ide ruka v ruke pomer hmotnosť a prebytočný tuk . Tým pádom každý pes ktorý je nadpriemerom hmotnosti svojho plemena má určité percento nadbytočného tuku .Diétne granule pre psa .

 

Telesná hmotnosť sa dá ľahko zmerať pri hodnotení, či má pes nadváhu alebo obezitu – ľahšie ako pri meraní telesného tuku. Psy majú nadváhu ak vážia o 10–20% viac ako je ich ideálna telesná hmotnosť. Považujú sa za obéznych, ak vážia o 20% alebo viac nad svoju ideálnu telesnú hmotnosť.

 

Aké sú riziká spojené s obezitou?

Ako pes schudne ? Obezita skracuje život psa a zvyšuje pravdepodobnosť jeho ochorenia. Vždy sa akceptovalo, že ťažké psy majú kratšiu životnosť ako chudé psy, zvyčajne o 6 – 12 mesiacov. Ale rozsiahla celoživotná štúdia labradorských retrieverov zistila, že aj mierna nadváha môže znížiť priemernú dĺžku života psa o takmer dva roky v porovnaní s ich štíhlejšími kolegami.Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť . 

 

Predtým sa tuk považoval za relatívne neaktívne tkanivo, ktoré jednoducho ukladalo prebytočné energetické kalórie a pridávalo ich do telesnej hmotnosti. Vedecké dôkazy však teraz ukazujú, že tukové tkanivo je biologicky aktívne. Najväčší pes na svete. Vylučuje zápalové hormóny a vytvára oxidačný stres na tkanive tela, ktoré obidva prispievajú k mnohým chorobám. 

 

U obéznych psov sa zvyšuje riziko:

 

dieta pre psa

 

  • mnoho druhov rakoviny, cukrovka , srdcových chorôb a hypertenzie
  • artróza a rýchlejšia degenerácia postihnutých kĺbov – 10 potravín, ktoré môžu psom pomôcť na kĺby
  • kamene v močovom mechúre
  • anestetické komplikácie, pretože sú menej odolné voči teplu
  • Na druhej strane môže byť obezita indikátorom ochorenia, ako je hypotyreóza (nedostatočná činnosť štítnej žľazy) alebo Cushingova choroba (nadmerná činnosť nadobličiek).
  • Specific CRW Weight Reduction 6x300gr konzerva pes -dobrá na Obezita, Diabetes mellitus, Zápal hrubého čreva, chronická hnačka, zápcha Hyperlipidémia.
  • Bojové plemena psov

 

Ako zistím, či je môj pes obézny?

 

ako pes schudne

 

Ako pes schudne. Ako zistím, či je môj pes obézny? Úplne prvým krokom pri liečbe psa s nadváhou alebo obezitou je rozpoznať a uznať, že má vás pes problém .Ako zistím, či je môj pes obézny? Psovi by ste mali byť schopný nahmatať rebrá . Ďalším spôsobom je postaviť psa na váhu , pozrite si aký je priemer váhy plemena vášho psa a potom psa jednoducho postavte na váhu .Tiež vám môže pomôcť veterinár. Veľké plemená psov

 

Redukčná diéta pre psa

 

redukčná dieta pre psa

Redukčná diéta pre psa . Keď zistíte, že váš pes má nadváhu alebo obezitu, je dôležité upraviť kŕmenie špeciálne pre chudnutie – pomocou konkrétneho výživového produktu, konkrétnej porcie a konkrétnej frekvencie stravovania. Redukčná diéta pre psa . Existujú vedecky formulované výživové produkty, ktoré pomáhajú pri zdravom a bezpečnom znižovaní hmotnosti psov, ako sú Specific CRD-1 Weight Reduction 1,6kg pes – granule pomer najlepšia cena dobrá kvalita pre menšie plemena psov , Specific CRD-1 Weight Reduction 12kg pes – 12 kg balenie pre väčšie plemena psov a ďalšie diétne granule . Nie je vhodné jednoducho znížiť objem ich súčasného jedla. To časom spôsobí podvýživu. Ako pes schudne.

 

Ako pes schudne ?

 

ako pes schudne

Ako pes schudne ? Je vhodné a dôležité kŕmiť psa výživovým produktom, ktorý má nižšiu celkovú hustotu kalórií a pritom zachováva primeranú nutričnú rovnováhu. Ako pes schudne ? Váš veterinár vám môže pomôcť určiť, ktoré výživové produkty sú pre vášho psa najlepšie. Poľovnícky pes

 

Len čo vyberiete nové jedlo a určíte nové porcie, je nevyhnutné, aby ste boli v súlade s kŕmením – porciami a frekvenciou jedla – a aby ste odolali pokušeniu poskytnúť psovi nevhodné občerstvenie. Pochúťky by nemali tvoriť viac ako 10% denného príjmu kalórií vášho psa. Čerstvé alebo mrazené zelené fazuľky, brokolica a karfiol, ako aj popcorn sú vynikajúcim občerstvením, ak to schváli váš veterinár.

 

Ako znížiť váhu psa ? Ako pes schudne ?

 

ako znížiť váhu psa

Ako znížiť váhu psa ? jedným zo spôsobov je diéta pre psa a druhým je pohyb . Ako znížiť váhu psa ? Je to len na vás ako sa rozhodnete. Výber diétnych granuly pre psa .

 

Pravidelné váženie každé 2 – 3 týždne (alebo minimálne raz za mesiac) je dôležitou súčasťou úspešného chudnutia psov. Je dôležité overiť si chudnutie, ubezpečiť sa, že chudnutie nie je ani príliš rýchle, ani nadmerné, a určiť, kedy sa chudnutie dostatočne znížilo.

 

Čo sa stane, keď dosiahne pes svoj cieľ chudnutia? Ako pes schudne?

Po dosiahnutí ideálnej telesnej hmotnosti a kondície je dôležité túto hmotnosť udržiavať. Váš veterinár vám opäť pomôže nájsť vhodné jedlo a porciu na udržanie hmotnosti.

Kontrola porcie je v tomto štádiu rozhodujúca, aby sa zabránilo opätovnému priberaniu. Po toľkej tvrdej práci by bol relaps obezity sklamaním. Jojo chudnutie a prírastok nie je pre psy zdravšie ako pre ľudí. Vďaka výhodám normalizácie telesnej hmotnosti a kondície úsilie stojí za to.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button