Psy

Ako pes schudne – Obezita u psov

Ako pes schudne – Obezita u psov .Obezita sa stáva čoraz väčším problémom aj u psov . Psy majú viac jedla a menej pohybu až 25% všetkých psov trpí nadváhou . Dnes sme vám pripravili rady a typy ako pes schudne.

Čo je tučný pes ?

 

tučný pes

Tučný pes sa stane vtedy keď má strašne veľa prebytočného tuku . Tučný pes ide ruka v ruke pomer hmotnosť a prebytočný tuk . Tým pádom každý pes ktorý je nadpriemerom hmotnosti svojho plemena má určité percento nadbytočného tuku .Diétne granule pre psa .

 

Telesná hmotnosť sa dá ľahko zmerať pri hodnotení, či má pes nadváhu alebo obezitu – ľahšie ako pri meraní telesného tuku. Psy majú nadváhu ak vážia o 10–20% viac ako je ich ideálna telesná hmotnosť. Považujú sa za obéznych, ak vážia o 20% alebo viac nad svoju ideálnu telesnú hmotnosť.

 

Aké sú riziká spojené s obezitou?

Ako pes schudne ? Obezita skracuje život psa a zvyšuje pravdepodobnosť jeho ochorenia. Vždy sa akceptovalo, že ťažké psy majú kratšiu životnosť ako chudé psy, zvyčajne o 6 – 12 mesiacov. Ale rozsiahla celoživotná štúdia labradorských retrieverov zistila, že aj mierna nadváha môže znížiť priemernú dĺžku života psa o takmer dva roky v porovnaní s ich štíhlejšími kolegami.Ovocie a zelenina ktorú Psy môžu alebo nemôžu jesť . 

 

Predtým sa tuk považoval za relatívne neaktívne tkanivo, ktoré jednoducho ukladalo prebytočné energetické kalórie a pridávalo ich do telesnej hmotnosti. Vedecké dôkazy však teraz ukazujú, že tukové tkanivo je biologicky aktívne. Vylučuje zápalové hormóny a vytvára oxidačný stres na tkanive tela, ktoré obidva prispievajú k mnohým chorobám.

 

U obéznych psov sa zvyšuje riziko:

 

dieta pre psa

 

  • mnoho druhov rakoviny, cukrovka , srdcových chorôb a hypertenzie
  • artróza a rýchlejšia degenerácia postihnutých kĺbov – 10 potravín, ktoré môžu psom pomôcť na kĺby
  • kamene v močovom mechúre
  • anestetické komplikácie, pretože sú menej odolné voči teplu
  • Na druhej strane môže byť obezita indikátorom ochorenia, ako je hypotyreóza (nedostatočná činnosť štítnej žľazy) alebo Cushingova choroba (nadmerná činnosť nadobličiek).
  • Specific CRW Weight Reduction 6x300gr konzerva pes -dobrá na Obezita, Diabetes mellitus, Zápal hrubého čreva, chronická hnačka, zápcha Hyperlipidémia.

 

Ako zistím, či je môj pes obézny?

 

ako pes schudne

 

Ako pes schudne. Ako zistím, či je môj pes obézny? Úplne prvým krokom pri liečbe psa s nadváhou alebo obezitou je rozpoznať a uznať, že má vás pes problém .Ako zistím, či je môj pes obézny? Psovi by ste mali byť schopný nahmatať rebrá . Ďalším spôsobom je postaviť psa na váhu , pozrite si aký je priemer váhy plemena vášho psa a potom psa jednoducho postavte na váhu .Tiež vám môže pomôcť veterinár.

 

Redukčná diéta pre psa

 

redukčná dieta pre psa

Redukčná diéta pre psa . Keď zistíte, že váš pes má nadváhu alebo obezitu, je dôležité upraviť kŕmenie špeciálne pre chudnutie – pomocou konkrétneho výživového produktu, konkrétnej porcie a konkrétnej frekvencie stravovania. Redukčná diéta pre psa . Existujú vedecky formulované výživové produkty, ktoré pomáhajú pri zdravom a bezpečnom znižovaní hmotnosti psov, ako sú Specific CRD-1 Weight Reduction 1,6kg pes – granule pomer najlepšia cena dobrá kvalita pre menšie plemena psov , Specific CRD-1 Weight Reduction 12kg pes – 12 kg balenie pre väčšie plemena psov a ďalšie diétne granule . Nie je vhodné jednoducho znížiť objem ich súčasného jedla. To časom spôsobí podvýživu. Ako pes schudne.

 

Ako pes schudne ?

 

ako pes schudne

Ako pes schudne ? Je vhodné a dôležité kŕmiť psa výživovým produktom, ktorý má nižšiu celkovú hustotu kalórií a pritom zachováva primeranú nutričnú rovnováhu. Ako pes schudne ? Váš veterinár vám môže pomôcť určiť, ktoré výživové produkty sú pre vášho psa najlepšie.

 

Len čo vyberiete nové jedlo a určíte nové porcie, je nevyhnutné, aby ste boli v súlade s kŕmením – porciami a frekvenciou jedla – a aby ste odolali pokušeniu poskytnúť psovi nevhodné občerstvenie. Pochúťky by nemali tvoriť viac ako 10% denného príjmu kalórií vášho psa. Čerstvé alebo mrazené zelené fazuľky, brokolica a karfiol, ako aj popcorn sú vynikajúcim občerstvením, ak to schváli váš veterinár.

 

Ako znížiť váhu psa ? Ako pes schudne ?

 

ako znížiť váhu psa

Ako znížiť váhu psa ? jedným zo spôsobov je diéta pre psa a druhým je pohyb . Ako znížiť váhu psa ? Je to len na vás ako sa rozhodnete. Výber diétnych granuly pre psa .

 

Pravidelné váženie každé 2 – 3 týždne (alebo minimálne raz za mesiac) je dôležitou súčasťou úspešného chudnutia psov. Je dôležité overiť si chudnutie, ubezpečiť sa, že chudnutie nie je ani príliš rýchle, ani nadmerné, a určiť, kedy sa chudnutie dostatočne znížilo.

 

Čo sa stane, keď dosiahne pes svoj cieľ chudnutia? Ako pes schudne?

Po dosiahnutí ideálnej telesnej hmotnosti a kondície je dôležité túto hmotnosť udržiavať. Váš veterinár vám opäť pomôže nájsť vhodné jedlo a porciu na udržanie hmotnosti.

Kontrola porcie je v tomto štádiu rozhodujúca, aby sa zabránilo opätovnému priberaniu. Po toľkej tvrdej práci by bol relaps obezity sklamaním. Jojo chudnutie a prírastok nie je pre psy zdravšie ako pre ľudí. Vďaka výhodám normalizácie telesnej hmotnosti a kondície úsilie stojí za to.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button