PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Druhý pes ? Tu je 9 vecí, ktoré je potrebné zvážiť

Privítanie druhého psa vo vašom už zavedenom bývaní môže byť nepredvídateľné ! Nejde o rozhodnutie, ktoré by sa malo robiť ľahkovážne.Druhý pes ? Tu je 9 vecí, ktoré je potrebné zvážiť .

Druhý pes ?

 

chem druheho psa  Druhý pes

 

Tri zlé dôvody prečo by ste si nemali kúpiť druhého psíka :

Vaša rodina ho chce –Trvá váš partner na tom, že zaobstarať si druhého psa by bol vynikajúci nápad? Ste už unavení z neustálých prosieb vašich detí o ďalšie zvieratko? Pravda je, že zaobstaranie druhého psa do vášej rodiny je významné rozhodnutie. Je to niečo , s čím musia byť všetci na jednej stráne všetci členi rodiny .

Vášmu psovy je smutno preto že je často sám – zaobstaranie druhého psa sa môže javiť ako ľahký spôsob, ako pomôcť domácemu miláčikovi, ktorý trpí separačnou úzkosťou. Ale je to zlý nápad. Niekedy úzkostlivý pes prenesie svoju úzkosť na spoločníka, čo je presne opak toho čo chcete.

Snažíte sa potlačiť agresivitu svojho prvého psa – ak máte problém so socializáciou svojho súčasného psa, prinesenie druhého psa do vášho domova nie je riešením. Najskôr riešte problémy s výchovou vášho miláčika.

Možno je pre vás to pravé si kúpiť druhého psa. Možno je to najhorší nápad vôbec. Nie je možné predvídať, ako sa všetko v živote vyvinie. Môžete si však ušetriť niekoľko veľkých zármutkov po celej čiare, a to tým, že budete veľmi pozorne zvažovať nasledujúce skutočnosti týkajúce sa druhého psa.

1. Utratíte viac peňazí

Psy stoja peniaze. Medzi veľké čiastky patria okrem iného účty od veterinára , nákladmi na starostlivosť, nákladmi na tréning a nákladmi na stravu. Navyše si budete musieť dokúpiť druhý obojok, vodítko, misky na jedlo navyše, ďalšiu posteľ a druhú prepravku.
Prakticky sa náklady čo dávate do vášo psíka zdvojnasobia .A to keď sa nad tým zamyslíte nemúsi byť zrovna mala čiastka .

2. Ako zareaguje váš prvý pes?

 

hranie sa so psíkom Druhý pes

Váš pes je členom vašej rodiny, že? Takže skutočne musíte zvážiť, ako nový pes ovplyvní jeho kvalitu života.Múdre je , si zvážiť, ako dobre sa váš pes vyrovná so zmenami. Možno mu už nebude vyhovovať to, ako to je, a možno by neocenil druhého spíka ktorý by bral pozornosť jeho majteľov.

Baví sa váš pes v spoločnosti iných psov alebo je radšej, keď je sám? Aké je jeho správanie v spoločnosti iných psov ? Ak si chcete adoptovať šteňa, položte si otázku, či váš pes zvládne ten chaos navyše. Staršie psy zvyčajne nie sú rady, keď zdieľajú životný priestor s bláznivým šteniatkom. Každý scenár je samozrejme iný. A svojho psa poznáte lepšie ako ktokoľvek iný. Takže si veci poriadne premyslite z jeho pohľadu.

3. Máte čas?

Pozerajte sa dlho a tvrdo na svoj rozvrh a buďte k sebe úprimní – koľko času musíte mať na výcvik, lásku a zaraďovanie nového psa do rodiny ? Mali by ste si položiť ešte jednu otázku súvisiacu s časom: čakajú vás nejaké významné životné udalosti alebo významné zmeny? Hovoríme o veciach, ako je nová práca s novým harmonogramom, dieťa, sťahovanie alebo projekt, ktorý vám zožerie čas. Ak ste na túto otázku odpovedali „áno“, dajte si aspoň dočasne bokom sen o druhom psovy kým sa trošku neusadíte.

4. Ešte nieste rozhodnutý ako ďalej v živote ?

 

cestovanie so psami Druhý pes

Zaobstarať si domáceho maznáčika je dlhým záväzkom, a nie tým, ktorému sa môžete vyhnúť po tom, čo sa vzrušenie vyčerpá a ďalšie práce sa hromadia. Možno ste práve teraz v pozícii, keď si zodpovedne zaobstaráte druhého miláčika, ale premýšľajte, kde môže byť váš život za dva, päť, dokonca desať rokov. Budete sa ženiť, mať deti a nove bývanie ? Ste ochotní poskytnúť to najlepšie, čo si vaši psi zaslúžia, aj keď vám život spôsobí zmeny?

5. Koľko máte doma miesta?

 

miesto pre dva psy Druhý pes

 

Môže sa vo vašom dome ubytovať druhý pes, alebo už teraz máte pocit stiesnenosti? A čo váš dvor? Je vaša posteľ už vyťažená, alebo by ste tam mohli umiestniť ďalšieho miláčika ?

Zvážte úrovne aktivity vášho súčasného domáceho maznáčika a úroveň, ktorú chcete strpieť. Budú mať dostatočný priestor na behanie a hranie? Nezabudnite – po dvore sa budú trhať dva psy. Zvládne to váš trávnik?

6. Zdvojnásobte psy, zdvojnásobite chlpy (a ďalšie neporiadky!)

Psy nie sú práve najčistejšie zo zvierat. Majitelia domácich miláčikov musia zápasiť s pazúrmi, zablatenými výtlačkami labiek a hovienkami, ktoré treba neustále upratovať. Navyše majú psy zlý zvyk poškodzovať veci ako nábytok a oblečenie, aj keď sa hrajú.

7. Máte na to, aby ste vycvičili iného psa?

 

kupa druheho psa

Pamätáte si cvičného psa č. 1? Vždy to bola zábava a nikdy to nebolo frustrujúce, však? Áno. Nemysleli sme si to. Každý, kto kedy trénoval zviera, si môže spomenúť na množstvo práce, ktorú treba dosiahnuť . Výcvik šteniatka si vyžaduje nasadenie, čas a energiu. Určite to nie je práca pre slabé povahy. Buďte teda úprimní a položte si otázku – máte to v sebe?

8. Aký hluk ste ochotný tolerovať ?

S jedným psom sa ťažko zaobchádza. A čo tak dva psy? Ak vás trápy štekanie vášho súčasného psa, pravdepodobne by bolo najlepšie túto situáciu vyriešiť skôr, ako si zaobstaráte druhého psa. Existuje niekoľko stratégií, ktoré môžete použiť na odradenie psíka od štekania .

9. Druhý pes  ?Cestovanie je komplikovanejšie

 

cestovanie so psom

 

Máte nejaké prázdniny zoradené?

Pridanie druhého psa do rodiny značne komplikuje cestovanie (a všetko ostatné). Nemôžete ho zobrať so sebou ? Potrebujete nájsť niekoho kto vám psíky postráži . Aj keď plánujete, aby sa psy k vám pripojili na dovolenke, pre dvoch to bude výzva. Výlety sa môžu stať zábavné ale aj nečakane , najmä u väčších psov, ktoré zaberajú veľa miesta.Tiež si prečítajte Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika .

Myslím si, že je tu jedna vec, na ktorej sa môžeme všetci zhodnúť – psiu lásku jednoducho neprekonáme. Pri privádzaní nového psa do vašej domácnosti však musíte byť stále zodpovedný. Zoraďte svoje klady a zápory a uvidíte, ktorá strana zvíťazí. Možno je práve teraz ideálny čas pre psa č. 2 alebo by bolo lepšie počkať rok. Ak zistíte, že je ten pravý čas vziať si domov druhého psa, pripravte sa na dvojnásobnú lásku. Druhý pes  .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button