PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Prečo pes hrabe ? A riešenia aby stým prestal

Prečo pes hrabe ? A riešenia aby stým prestal .Pes pri kopaní dier môže zničiť váš dvor . Navyše sa môže celý zašpiniť a preto ho budete musieť častejšie kúpať . Ešte horšie je ak sa váš pes zraní pri podliezaní plota a podobne . Poďte sa pozrieť prečo pes hrabe a rady ako ho zbaviť tohto zlozvyku .Čo znamená keď pes hrabe ? Čo robiť aby pes nehrabal ? 

 

Prečo pes hrabe ?

 

co znamena ked pes hrabe

 

To že pochopíte to prečo váš pes hrabe je polovica úspechu ako mu v tom zabrániť .Tu su dôvody prečo váš pes hrabe :

 • Inštinkt
 • Hrabanie je inštinktívne správanie psov ktoré zdedil po vlkoch . Pre psy je inštinktívne hrabanie také prirodzené ako napríklad štekanie a vrtenie chvostom .
 • Hľadám korisť
 • Psy s dobrým čuchom pravdepodobne kopú , pretože v zemi cítia hlodavce alebo iné zvieratá . Je to charakteristické najmä pre teriérov a menšie plemená psov , ako napríklad jazvečíky , ktoré boli šľachtené práve na takúto prácu .Pes hrabe na záhrade .
 • Hrabanie psa v byte 

 

Pohodlie 

V horúcom počasí si psy niekedy vyhrabú miesto do zeme , aby si ľahli a ochladili sa. K tomuto správaniu sú obzvlášť náchylné väčšie psy s hrubou srsťou , ktoré majú radšej chladnejšie počasie, napríklad sibírsky husky.

 

prečo pes hrabe 2

 

Nuda a úzkosť

Jednou z odpovedí prečo psy hrabú diery , je to , že je to pre nich zábava . Psy sa kopaním dier zabávajú a tak zbavujú nudy . Kopanie dier môže byť často znakom toho , že váš pes nemá dostatok fyzickej aktivity .

 

prečo pes hrabe

 

Skryté kosti – Prečo pes hrabe

Niektoré psy si radi ukrývajú do zeme kosti . No nie vždy si spomenú kam tú kosť zakopali a tak sa hrajú na hľadača pokladov a rozhrabú celú záhradu. Prečo pes žerie trávu ? Dôvody a riešenia

 

Prečo pes hrabe v pelechu ?

 

Pes hrabe v pelechu pretože si v ňom chce urobiť pohodlie . Možno tam ma niečo skryté . Dôvodom prečo pes hrabe v pelechu však môžu byť aj blchy alebo iné nepríjemné potvory . Pelech preto pravidelne čistite a vyskúšajte viac rôznych druhov pelechu . Pozrite si najväčší vyber dek a pelechov pre psy na Slovensku . Určite si vyberiete ten najvhodnejší pre vášho psíka . 

 

prečo pes hrabe v pelechu

 

 

Hrabaním sa snažia uniknúť – Prečo pes hrabe

 

Ak sa pes sám doma nudí , snaží sa uniknúť z dvora . Najčastejšie tak podkopáva plot . Toto správanie je často vyvolané tým že sa chce dostať k niečomu čo je na druhej strane plotu , napríklad druhý pes .

 

pes kope popod plot

 

Ako zabrániť tomu, aby pes hrabať – Prečo pes hrabe

 

Hrabanie dier je u psov tak zakorenené že je takmer nemožné ho úplne odstrániť . No s našimi radami ho môžete aspoň minimalizovať .Poďme sa pozrieť ako prinútiť psa aby prestal hrabať na záhrade .

 

co robiť aby pes nehrabal

 

 • Dajte prekážku na miesto kde váš pes často hrabe . Môžete tam umiestniť kamene , dlažbu alebo vysadiť rôzne kríky .
 • Kastrácia psa znižuje jeho túžbu utekať.
 • Jedným z riešení ak váš pes rád hrabe je kúpiť si na záhradu pieskovisko , v ňom si môže pes kopať a nezničí vám záhradu
 • V lete spravte psom pelech v chladnom mieste , kde budú pri vás a zároveň budú v chlade .
 • Ak máte plemeno psa ktoré rado loví hlodavce a preto kope . Jedným z riešení ako zabrániť psovi kopať je to že zredukujete počet hlodavcov na vašej záhrade . Nepoužívajte jed , aby sa neotrávil aj váš pes.
 • Nedovoľte psovi aby si bral kosti a hračky von a tam ich zakopával .
 • Venujte psovi dostatok času , aby ste znížili jeho chuť kopať . Vysoko energické psy potrebujú najmenej 30 min aktivity denne .
 • Aj keď sa nedá mať psa stále pod dohľadom , snažte sa ho nenechávať moc dlho bez dozoru . Pes kope aby tak zmiernil odlúčenie od vás . Preto je dobre po dobu keď ste preč aby ste mali psa zatvoreného v koterci s jeho obľúbenými hračkami , ktoré ho budú za ten čas baviť . Najlepšie hračky pre psy na Slovensku 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button