PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

10 dôvodov prečo sú Psy lepšie ako mačky

Pravdepodobne sa vás niekedy v živote pýtali, či ste psí alebo mačací človek. Niektorí ľudia milujú obe zvieratá. Keby ste však mali žiť iba s jedným z nich , ktoré by ste si vybrali?10 dôvodov prečo sú Psy lepšie ako mačky :

Medzi psími a mačacími ľuďmi prebehla nadčasová debata. Teraz je čas nastúpiť zoči-voči iba pre zábavu. Poďme preskúmať niektoré dôvody, prečo môžu byť psi lepší ako mačky. A vy milovníci mačiek , nerobte si starosti ! Existuje tiež veľa dôvodov, prečo môžu byť mačky lepšie ako psy. Psy lepšie ako mačky

 

pes najlepší priatel

 

10. Žiadne robenie potreby v dome !

Pravdepodobne sa dá spravodlivo povedať, že ani milovníci mačiek nemilujú boxy na wc. Bez ohľadu na to, ako dobre držíte krok s novinkami, zdá sa, že vždy pretrváva zápach. Wc je navyše často nevhodné hoci kde v dome. Je prakticky nemožné nájsť dobré miesto na umiestnenie v malom domčeku. Čistenie je smradľavé a prašné.

Psy nepotrebujú wc. Dajú sa dobre vycvičiť a väčšina sa môže držať harmonogramu. Potrebu spravia počas prechádzok po okolí alebo môžu využívať dvor . A čo sa týka hovienka, na prechádzky môžete jednoducho použiť vrecká na hovienka a na dvore lopatku. Najlepšie zo všetkého je, že hovienka a cikanie sa dejú vonku, a nie vo vašom dome!

prechadzka so psom

9. Psy sa chcú baviť

So svojou mačkou môžete hrať len malo hier . Mnoho mačiek sa rádo hrá so šnúrkami a svoje malé mačacie hračky si vlačia okolo, ale je to skoro ako keby vás humorovali. Môžu sa hrať sami, nielen s ľuďmi.

 

Psy sa radi hrajú a často chcú interaktívne hry – najmä s vami. Môžete hrať aport s loptou alebo diskom. Môžete si vychutnať vzrušujúcu hru preťahovania lanom. Môžete hrať naháňačky na dvore. Ak váš pes vychádza dobre s ostatnými psami, môžete mu dokonca dohodnúť „playdate“ s iným šteniatkom. Len sa uistite, či sú obaja psi zdraví a budú spolu vychádzať. Ardénsky Buviér

8. Psy sa lepšie prispôsobujú zmenám

Mačky sú zvyčajne citlivé na svoje prostredie a neznášajú zmeny. Mnoho psov má tendenciu ľahšie prijímať zmeny, najmä keď sa ich majitelia správajú, akoby to nebolo nič vážne. Samozrejme, že je tu veľa úzkostných a ustráchaných psov, ale ako druh sú často pokojnejší voči výrazným zmenám v ich životnom štýle.

 

psy sa raduju  Psy lepšie ako mačky

 

Pokiaľ ide o predstavenie nových ľudí, domácich miláčikov alebo predmetov vo vašom dome alebo sťahovanie do nového domu, mačky zvyčajne potrebujú viac času na prispôsobenie. Automaticky neveria, že je všetko v poriadku. Najskôr chcú dôkaz. Väčšina psov príma pokyny od svojich majiteľov. Ak ste v pohode a pokoji, keď vám do dverí vstúpi nové dieťa, je pravdepodobné, že v pohode a pokojný bude aj váš pes. Samozrejme, niektorí nemusia byť priateľský k cudzincom.

7. Lepší výcvik znamená menej zničených vecí

Pokúste sa ovládať mačku a budete počuť jemný zvuk jej smiechu . Väčšina mačiek pôjde tam, kam chce, skočí, kam chce skočiť, poškriabe, kde chce poškriabať, a označí si všetko, čo si myslí, že potrebuje označenie.

 

vycvik psa Psy lepšie ako mačky

 

Áno, psy môžu spôsobiť veľké škody ale zvyčajne môžete vycvičiť psa a udržiavať ho a svoj domov v bezpečí a čistote , keď ste preč. Väčšina psov trénovaných v prepravkách považuje svoje debny za svoje špeciálne miesta. Skúste dať mačku do prepravky alebo za zatvorené dvere a budete mať jednu nešťastnú mačičku ktora vám to dá na javo .

Výcvik a prísny hlas môžu mať nad psom veľkú moc. Vyskúšajte to s priemernou mačkou a budete mať šťastie, ak sa pozrie vašim smerom a bude pokračovať v tom, čo robil.

6. Výcvik psov je jednoduchší

 

Dobre, mačky sa dajú technicky vycvičiť, ale aj milovníci mačiek pripúšťajú, že to zvyčajne nie je také ľahké ako výcvik psa. Aj mačky motivované jedlom budú čoskoro unavené z tréningov a odídu. Alebo vám jedlo jednoducho vyhodia z ruky a aj tak ho zjedia. Mačky všeobecne trénujú nás ľudí lepšie, ako by sme ich mohli trénovať my. Pozrite si Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika 

Na druhej strane, väčšinu psov výcvik skutočne baví. Zdá sa, že im to dáva zmysel. Je to pre nich práca a väčšina psov miluje prácu. Navyše, veľa psov je vysoko motivovaných jedlom a pozornosťou. Radi budú sedieť, stáť, vrtieť sa, ľahať si a prevrácať sa výmenou za chutnú odmenu. Zdá sa, že psy prejavujú pocit hrdosti, keď odvedú dobrú prácu. V skutočnosti sa psy niekedy správajú zle, keď sa nudia. Potrebujú viac pohybu a duševnej stimulácie.

 

ako vycvičiť psa Psy lepšie ako mačky

 

5. Psy vás môžu chrániť

Nie je v povahe mačky brániť vás alebo váš domov. Mačky sú náchylnejšie na útek a schovávajú sa, keď čelia problémom. Na druhej strane, väčšina psov bude inštinktívne chrániť svojich majiteľov a svoje územie. Budú štekať alebo vrčať, aby vás upozornili na prítomnosť cudzincov, a mnohí dokonca vystrašia votrelcov. Psy vycítia náš strach a budú reagovať, ak si budú myslieť, že sa cítime ohrození.

 

Veľký pes s hlasným štekaním sa môže javiť ako lepší strážny pes, ale malé psy sú niekedy ešte ostražitejšie, pokiaľ ide o detekciu vonkajších zvukov. Malé psy nemusia byť schopné fyzicky odraziť votrelcov, ale určite vás na nebezpečenstvo včas upozornia. A veľa potenciálnych votrelcov sa vyhne kontaktu s akýmkoľvek psom zo strachu, že ich niekto uhryzne, bez ohľadu na veľkosť šteniatka. Žiadne urážky, mačiatka, ale ochrana nie je vašou špecializáciou.

šteniatka vycvik Psy lepšie ako mačky

4. Psy majú väčší potenciál

Kedy ste naposledy videli mačku vo veste, ktorá usilovne pomáha ľuďom? Je pravda, že mačky majú v liečbe pomocou zvierat dôležité miesto, ale všeobecne sa nehodia na iné druhy práce tak, ako sú psy. Psy pomáhajú ľuďom asi tak dlho, ako sú na zemi. Pred stovkami rokov pracovali na farmách ako pastieri ,lovecké psy alebo ako strážne psy ku domu .

 

Dnes veľa psov stále pracuje na farmách a slúžia ešte ušľachtilejším účelom. Pôsobia ako služobné psy, vodia nevidiacich, pomáhajú zdravotne postihnutým, pomáhajú polícii a armáde, zúčastňujú sa pátracích a záchranných akcií a utíšujú chorých. Niektoré psy môžu dokonca zistiť záchvaty a vyňuchať rakovinu. To je spôsob, ako si zarobiť na živobytie!Psy lepšie ako mačky .

3. Psy propagujú aktívny životný štýl

Mačky majú tendenciu zostať doma a robiť si svoje veci, alebo idú von a robia si svoje veci. O niektorých ľuďoch je známe, že chodia so svojimi mačkami po okolí na postrojoch, ale nie je to normou.

 

pes na bycikli Psy lepšie ako mačky

 

Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú dostatok pohybu. Skvelé je, že môžete všetok váš čas stravený vonku zdieľať s vaším štvornohým miláčikom . Väčšina psov miluje prechádzky. Mnoho baví behanie . Niektoré môžu byť dokonca trenované na beh popri bicykli.

 

Mnoho psov je skvelými spoločníkmi na turistiku. Psy sa tiež môžu zúčastňovať psích športov, ako je agility, flyball, disk a potápanie. Psie športy sú vynikajúce na splnenie psychických a fyzických cvičení psa.

2. Existuje toľko psích plemien že si vyberie každý….Psy lepšie ako mačky 

Existujú rôzne plemená mačiek, ale veľa z nich sa veľmi nelíši tvarom a veľkosťou. Iste, máte svojho obra Mainsku mývaliu mačku a svoje jedinečne potiahnuté mačiatko Devona Rexa, ale väčšina domácich mačiek je krížencami plemien, niekedy sa im hovorí „moggy“. Prichádzajú v mnohých krásnych huňatých kabátoch a farbách, ale rozdiely medzi mačkami sú jemné v porovnaní s rozdielmi medzi psami.

 

historia psa Psy lepšie ako mačky

 

Je ťažké uveriť, že malý Jorkšír je rovnaký druh ako obrovská nemecká doga. Ak sa rozhodnete pre psa, budete mať k dispozícii veľa možností. Chcete obrieho psa, malé plemeno psa alebo niečo medzi tým? Prajete si pastierskeho psa s nekonečnou energiou alebo plyšového psíka? Možno uprednostňujete vyvážené zmiešané plemeno. Existujú dokonca aj psy s nízkym obsahom alergénov pre alergikov. Existuje typ psa pre takmer každú domácnosť.

1. Najlepší priateľ človeka

Pojem „najlepší priateľ človeka“ existuje z dobrého dôvodu. Psy sa domestikovali najmenej 30 000 rokov . Psy boli počas celej histórie vernými spoločníkmi a vernými pomocníkmi ľudskej rasy. Puto medzi ľuďmi a psami je neprehliadnuteľné.

Zdá sa, že mačky vedia, že ich kedysi uctievali ako bohov. Možno sa im nepáči, že sa tieto dni skončili. Myslím si, že je spravodlivé povedať, že človek je pre psa stredom jeho vesmíru. Mačka je stredom vlastného vesmíru.

 

radosť zo psa  Psy lepšie ako mačky

 

Sú psy NAOZAJ lepšie ako mačky?

Porovnávať psy a mačky je ako porovnávať jablká s pomarančmi. Každý druh má svoje klady a zápory a oba sú svojimi vlastnými spôsobmi výnimočné. V tejto odvekej bitke medzi psami a mačkami sa naozaj nemusí pokračovať. Psy lepšie ako mačky

 

Nemôžeme všetci spolu vychádzať? Mačky a psy sa môžu naučiť žiť spolu šťastne. Prečo si vybrať? Stačí si zaobstarať oboje!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button