PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Pelechy pre psa: Ako vybrať ten najlepší

Pelechy pre psa: Ako vybrať ten najlepší pre vášho štvornohého priateľa. Pelechy pre psov sú nevyhnutným doplnkom pre pohodlie a zdravie domácich miláčikov. Poskytujú im vlastné miesto na oddych, zároveň chránia domácnosť pred znečistením. Na trhu je široká ponuka pelieškov, ktorá zahŕňa rôzne veľkosti, materiály a typy, vďaka čomu je možné nájsť vhodný pelech pre každého psa, od malých plemien ako čivava či mops, až po veľké plemená.

Pelechy pre psa

Pelechy pre psa

 

Kvalitný pelech pre psa by mal byť stabilný, pohodlný a ľahko udržiavateľný. Mnohé modely sú prateľné, ponúkajú ortopedické vlastnosti či špeciálne chladiace podložky pre pohodlie psa počas teplých dní. Pritom estetická stránka nie je opomíjaná a peliešky sú dostupné v mnohých dizajnoch a farebných prevedeniach, aby ladili s interiérom a vyhovovali vkusu majiteľa.

Voľba správneho pelechu by mala zohľadňovať veľkosť psa, jeho vek, zdravotný stav a predpokladané užívanie. Pre šteňatá sú vhodné podložky s vysokou odolnosťou voči poškodeniu, pre staršie psy zase ortopedické pelechy podporujúce ich kĺby a kosti. Vďaka širokej ponuke sa dá nájsť ideálny pelech pre každého psíka, ktorý bude vyhovovať jeho potrebám a zároveň poteší oko majiteľa. Kefa na vlasy Olivia Garden

Výber správnej veľkosti

Výber správnej veľkosti

 

Správna veľkosť pelechu je dôležitá pre pohodlie a bezpečnosť psa. Pelech by mal poskytnúť dostatočný priestor na spanie a zároveň byť útulný.

Ako zmerať psa pre pelech – Pelechy pre psa

Na začiatku je potrebné presne zmerať psa, aby si mohol v pelechu pohodlne ľahnúť a natiahnuť. Psíka zmerte od špičky ňufáka po začiatok chvosta a od vrchu hlavy po chodidlá. K týmto rozmerom pridajte bezpečnostnú rezervu, aspoň 10 cm, čím zabezpečíte, že pelech nebude príliš malý.

Veľkosť pelechu podľa rasy

Malé psy: Pre psy s dĺžkou od 40 do 60 cm (ako je napríklad bišon alebo čivava) sa hodia menšie pelechy.

Stredné psy: Matrace pre psov veľkosti M (dĺžka 60 – 80 cm) sú ideálne pre plemená ako pudel, šeltia či jack russel teriér.

Veľké psy: Veľkosť L a vyššia (80 cm a viac) je vhodná pre stredné a veľké plemená, vrátane bradáča, kokeršpaniela alebo anglického buldoga.

Zohľadnite pri výbere pelechu aj preferencie spánku vášho psa, napríklad, či rád spí skrčený do klbka alebo sa radšej natiahne.

Materiály a typy pelechov – Pelechy pre psa

Materiály a typy pelechov - Pelechy pre psa

 

Pri výbere pelechu pre psa je dôležité zvážiť materiály a typy pelechov, aby zodpovedali potrebám vášho psíka a poskytli mu pohodlie a podporu, ktoré potrebuje.

Látkové pelechy

Látkové pelechy sú najbežnejším typom pelechov na trhu a sú cenovo dostupné. Výhodou je ich ľahká údržba, väčšina z nich je umývateľná v práčke, čo zaisťuje hygienickú čistotu.

Izolačné vlastnosti

Pelechy s izolačnými vlastnosťami zabezpečia, že váš pes bude mať teplo aj v chladnejšom prostredí. Materiály ako hustý polyesterový fleec alebo polyuretánová pena poskytujú vynikajúcu ochranu proti studeným podlahám.

Ortopedické pelechy – Pelechy pre psa

Ortopedické pelechy sú navrhnuté tak, aby poskytovali podporu psovým kĺbom a chrbtici. Obsahujú typicky pamäťovú penu, ktorá sa prispôsobí telu psa, rozloží jeho váhu a zmierni tlak na dôležité body.

Chladiace podložky

Chladiace podložky sú ideálne na použitie počas horúcich letných miesiacov, keď možno hľadáte spôsob, ako udržať vášho psa chladného. Sú vyrobené z materiálov, ktoré absorbovajú telesnú tepotu psa a pomôžu mu zostať pohodlný.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button