Filmy a voľný časSTAROSTLIVOSŤ O PSAZOZNAMY FILMOV

Top 10 vianočných filmov o psoch

Top 10 vianočných filmov o psoch .Vianoce sú sviatkom pokoja , radosti , lásky a hlavne poriadného oddychu po odpracovanom roku . A kde lepšie si oddýchnuť ako na gauči alebo v posteli s jedlom a dobrým filmom ?

 

Navyše ak máte radi psíky a chceli by ste ich spojiť s Vianočnu tématikou ste na správnom mieste . Pripravili sme si pre vás zoznam našich top 10 filmov o psíkov počas Vianoc . Určite si ich pozrite a myslíte aj na svojho štvornohého kamoša . Aj on sa rád vyvalí na gauč a o to viac bude šťastnejší keď bude ležať pri vás – majteľovi ktorého najviac miluje .

 

Klasické vianočné filmy pre vás a vášho psa

Toto sú filmy, ktoré ste už pravdepodobne videli, ale sú také dobré, že na top zoznamoch vianočných filmov vydržali desaťročia.

10. Grinch

 

10. Grinch

Grinch prišiel na svet rovnako, ako všetci Ktoviečikovia z mestečka Ktosice. Jednej chladnej noci pristál vo svojom parapleštníčku na prahu dvoch dobromyseľných sestier, Ružu a Kláry. Ujali sa ho s láskou, hoci už od prvej chvíle tušili, že sa od ostatných kdosických mrňat líši. V ôsmich rokoch Grinchovi narástli fúzy a chlpy, navyše zelenkasté, a jeho vrstevníci ho sprevádzali výsmechom snáď na každom kroku. Vtedy, v predvianočnom čase, opustil domov, zanevrel na všetkých, odmietol oslavovať Vianoce, ktoré sú pre obyvateľov Kdosíc takmer posvätné, a usadil sa v hlbokej jaskyni, vysoko nad mestom. Od tej doby je už roky pre všetkých Kdovíkov aj Kdovinky hotovou nočnou morou. Naháňa im hrôzu, a čo je ešte horšie, aj výčitky svedomia. Ulice mestečka už zase žijú predvianočným ruchom, ktorý násobia prípravy na oslavu jubilejnej Kdoslavy. Vtedy sa odvážne Cindy Lou rozhodne osobne pozvať Grinch aj s jeho psom Maxom. Dopadne to síce všetko úplne inak, než si malá predstavovala, pretože Grinch je poriadne svojrázny. Až, keď zistil, že Vianoce sa nedajú ukradnúť, pretože sa nedajú ani kúpiť, srdcee sa mu zmení .Príbeh Grincha, ktorý nerozlučne patrí k americkým Vianociam, je útla knižka, ktorej autorom je Theodor S. . Čoskoro po prvom vydaní v roku 1937 sa stala bestsellerom a tak jej filmári už dvakrát vtlačili podobu kresleného filmu . Toto je jej prvé celovečerné filmove spracovanie.

9. Vianoce , A Charlie Brown Christmas

 

9. Vianoce , A Charlie Brown Christmas

Sú Vianoce, čas pokoja a lásky. Teda aspoň pre väčšinu z nás. Nie však pre Charlieho Browna, ktorého skoro nikto nemá rád a ktorý je znechutený z celej tej komercializácie Vianoc. Najväčšie vrásky mu však robí to, že nevie o čom vlastne Vianoce sú. Preto sa vyberie po radu k mladej psychologičke, ktorá síce rozhodne nemá zo psychológie žiadny diplom, zato oplýva obrovskou znalosťou najrôznejších fóbií. Tá mu poradí, že by sa mal zaangažovať do nejakého projektu a hneď mu aj navrhne, aby režíroval ich Vianočnú hru.

8. Ukradnuté Vianoce

 

8. Ukradnuté Vianoce

Jack Skellington je obľúbený vládca mestečka Halloween, ktorý dohliada na tvorenie všetkých morbídnych potešení, hrôz a prekvapenie. Jack je svojou každoročnou nemennou rutinou absolútne znudený. Jedného dňa sa ocitne v susednom Vianočnom meste a za zvukoch vianočnej hudby preskúmava tunajšie tradície . Rozhodne sa, že unesie Santu Clausa a usporiada si Vianoce podľa vlastných predstáv. Na pomoc si pozve svojich priateľov zo záhrobia a vyrobí nádherné darčeky pre všetky dobré deti. Naloží ich na sane ťahané kostrami sobov a vyráža nadeľovať vianočnú pohodu. Čo na to budú hovoriť deti, až im darčeky budú odovzdávať duchovia a vlkolaci?

Nové vianočné filmy

7. Santovi kamarádi

 

7. Santovi kamarádi

D-Dwag, Buddha, Budderball, Rosebud a Mudbud sú späť a tentoraz musia splniť náročnú misiu, zachrániť Vianoce. Musia pomôcť Santa Pawsovi pri rozposlaní fantastických darčekov pre všetky dobré zvieratká na celom svete. Jeho syn Puppy Paws je totiž chorý z chladného a mrazivého severáku, a tak nevládze pomáhať otcovi. Potajomky nakukne do otcovho zoznamu vychovaných a nevychovaných zvieratiek a zistí, že na zozname dobrých chýba Buderball, ktorý teda nemá dostať tohto roku vianočný darček. Puppy Paws sa rozhodne, že mu pomôže dostať sa na zoznam slušných. Kým je však Puppy Paws preč, začne sa roztápať vianočný cencúľ. Ak sa roztopí úplne, skutočný význam Vianoc sa raz a navždy stratí. Keďže sa Vianoce blížia nebezpečnou rýchlosťou musí sa Puppy Paws s kamarátmi pokúsiť zachrániť sviatky, aby zostali aj pre ďalšie generácie…Tento film patrí určite k  Top 10 vianočných filmov o psoch .

6. Beethovenovo vianočné dobrodružstvo

 

6. Beethovenovo vianočné dobrodružstvo

Z Beethovena je veľká filmová hviezda, ktorá prichádza do mesta, aby sa tu zoznámila s chlapcom z reklamy menom Mason (Munro Chambers). Kým Mason pripravuje Beethovenove nové fotky a fotí aj neznámych okoloidúcich, Beethoven zazrie na oblohe Santove sane, v ktorých sa vezie elf Henry (Kyle Massey).Sane havarujú a Henry pritom stratí kúzelný Santov vak na hračky. Našťastie sa zoznámi s Beethovenom a Masonom, Henry sa predstaví ako elf zodpovedný za výrobu hračiek, hoci v skutočnosti sa stará iba o stajne. Spriatelí sa s nimi a poprosí ich o pomoc v hľadaní kúzelného vaku. Ten sa medzitým dostal do pazúrov chamtivých podvodníkov, ktorí na ňom chcú dobre zarobiť. Mason, Henry a Beethoven sú teraz jediní, ktorí môžu získať vak späť, zaviesť sane späť k Santovi a zachrániť tak Vianoce.

 

5. 12 vianočných psov

 

5. 12 vianočných psov

Dvanásťročná Emma odchádza k svojej tete Delores, kam za ňou má najneskôr do Vianoc pricestovať aj jej otecko. Po príchode Emma zistí, že Delores nie je žiadna dobrá teta a že život u nej nebude jednoduchý. Navyše mesto, kde býva, je tak trochu divné. Je tu totiž úplný zákaz psov, nesmie tu byť vôbec žiadny! Ak sa nejaký objaví, okamžite ich odchytia , ale nikto nevie, čo sa s odchytenými psami stane. Emma tomu musí prísť na kĺb a všetkým psíkom pomôcť!

 

4. Pozri, kto to hovorí 3

 

4. Pozri, kto to hovorí 3 Top 10 vianočných filmov o psoch

Blíži sa Vianoce a James s Molly úspešne odolávajú prianiam svojich detí , ktorí by si moc priali psa. Nakoniec však detské slzičky vykonávajú svoje a v rodine sa objavia psy a to hneď dva. Jeden je psia dáma Daphne,kturú venovala Jamesova zamestnávateľka, druhého si James so synčekom odviedli priamo z psieho útulku. A pretože sú to správne členovia rodiny, tak pochopiteľne hovoria.

3. Zlatá zima

 

3. Zlatá zima Top 10 vianočných filmov o psoch

Chlapec a jeho najlepší priatelia – smečka hovoriacich zlatých retrieverov pomáhajú zastaviť bankovú lúpež v dobe Vianoc.Mladý Oliver má zaneprázdnených rodičov, ktorí na neho nemajú čas. Dáva sa preto dokopy s gengom svojich rovesníkov, aby nebol tak sám. Keď v opustenom dome, kam sa gang vlámal, nájde šteňatá zlatého retrievera, nedokáže sa prinútiť ich predať, ako to chce šéf Gengu a je odhodlaný nájsť ich mamu, ktorá bola odvezená do útulku. Jeden z najkrajších Top 10 vianočných filmov o psoch .

2. Najkrajší vianočný darček

 

2. Najkrajší vianočný darček Top 10 vianočných filmov o psoch

Inšpirovaný úspešným románom Grega Kincaida zroku 2008 je tento dojemný televízny film predurčený k tomu, aby sa stal klasikou sviatočného obdobia. Rozpráva príbeh George McCraye, (Bruce Greenwood – Star Trek), ktorý odmietne svojmu postihnutému synovi Toddovi, (Noel Fisher – The Riches), kúpiť psa, obáva, sa že by sa o neho nebol schopný starať. Dvadsaťročný Todd je známy svojou láskou k zvieratám a rodinná farma sa zdá byť dokonalým domovom pre miláčikov, ale George je neoblomný: „Toto nie je miesto pre psa. Psy len rozptyľujú. „Avšak vďaka príhovoru jeho matky, Mary Ann (Linda Emond – Julie & Julia), sa Toddovi vytrvalosť oplatí. McCrayovi si vezmú z útulku roztomilého zlatého retrievera. Podľa doby v roku sa mu rozhodnúť hovoriť Vianoce. Ale stane sa trvalým členom rodiny?

1. Alone for Christmas

 

1. Alone for Christmas Top 10 vianočných filmov o psoch

Celá rodina odišla na Štedrý deň k babičke a doma nechali samotného psa Boneh. Keď prišli zlodeji, nastala jeho veľká chvíľa a neľahká úlohu – zachrániť Vianoce!Tiež si pozrite 3 Vianočné filmy o koňoch

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button