PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Zle správanie psa 10 zlých správaní a tipy na prekonanie

Zle správanie psa 10 zlých správaní a tipy na prekonanie .Aké sú najčastejšie zlé návyky psov? Ako predchádzať zlé správanie psa? Zaoberali ste sa niekedy nejakým zlým správaním vášho psa? Tu je desať najčastejších zlých zlozvykov psov a tipy, ako ich zmeniť. Pamätajte si , že psy sa nenarodia zle. Ovplyvňuje ich okolie. Ich zlé správanie je väčšinou dôsledkom ich vzájomného pôsobenia s ostatnými, v určitých situáciách môžu byť nepohodlné. Alebo to môže byť dôsledok nejednotného alebo zlého výcviku psov.


Tu je 10 najčastejších zlých správaní psov a tipy na prekonanie …

 

10. Žuvanie – Zle správanie psa 

10. Žuvanie Zle správanie psa


Žuvanie je u psov veľmi časté a zlé správanie. Žuvanie je pre psa prirodzený spôsob, ako zmierniť stres alebo sa prestať nudiť. Žuvanie môže tiež zmierniť bolesť u šteniat s novými zubami alebo u starších psov, ktoré majú oslabené čeľuste. Žuvanie je prijateľné správanie, keď pes žuje vhodnú položku, napríklad surovú kožu alebo hračku pre psov. Väčšina majiteľov je frustrovaná, keď ich pes žuje nábytok, obuv, elektroniku atď. Tento typ správania sa dá napraviť správnym výcvikom, najmä v mladom veku.

Svalnaté psy Top 10 najsvalnatejších plemien psov

9. Skákanie – Zle správanie psa 

9. Skakanie Zle správanie psa


Mnoho psov má sklon skočiť na ľudí alebo iných psov, keď sú počas vítania nadšení. Šteniatka prirodzene skočia na staršie psy, aby prejavili svoju radosť , a psy robia to isté s ľuďmi. Toto správanie môže byť problémom, pretože sa často vyskytujú zranenia. Neostrihané pazúriky môžu poškriabať osobu a pes môže ľahko niekoho vyvrátiť na zem , najmä dieťa. Je dôležité naučiť psov, aby neskákali v ranom veku.

8. Ťahanie vodítka

8. Ťahanie vodítka Zle správanie psa


Mnoho psov ťahá na vodítku, pretože sú na prechádzkach nadšení alebo stimulovaní. Nadmerná stimulácia môže z vôní, ktoré si človek nevšimne, alebo zo zvukov, ktoré ľudia nepočujú. Rýchlo sa pohybujúce predmety, ako sú bicykle, skateboardy alebo malé zvieratá, môžu tiež spôsobiť vzrušenie pre psa, čo vedie k ťahaniu pri chôdzi. Tento typ správania sa dá ľahko napraviť tréningom.


 

7. Agresivita na vodítku

7. Agresivita na vodítku Zle správanie psa


Niektorí psi sa cítia pri chôdzi na vodítku stresovaní , pretože majú pocit, že sú obmedzení alebo ovládaní. Keď sa psi takto cítia, môžu byť agresívnejšími voči iným psom, ľuďom alebo objektom. Medzi príznaky agresivity vodítka patrí vrčanie alebo agresívne štekanie. Agresivita na vodítku je bežná a dá sa kontrolovať tréningom.

6. Úzkosť

6. uzkosť Zle správanie psa


Väčšina psov sa začne obávať v raných fázach života, keď sa nemusia správne stýkať s inými zvieratami alebo sú vystavení rôznemu prostrediu. Vo svojom živote mohli tiež utrpieť nejakú traumu, napríklad zasiahnutie autom alebo zanedbanie. Psy, ktoré trpia úzkosťou, sa často budú báť, agresívne, budú sa krčiť pred inými psami alebo ľuďmi, alebo sa budú snažiť utiecť zo„strašidelných“ situácií. Ak je úzkostné správanie závažné, je možné predpísať lieky, ktoré pomôžu zmierniť úzkosť psa.

5. Slintanie

5. Slintanie


Mnoho majiteľov spoločenských zvierat sa musí vysporiadať so svojimi slintajúcimi psami . Nadmerné slinenie možno ovplyvniť aj plemeno psa . Mastify a buldogovia sú bežné plemená, ktoré nadmerne slintajú. Tieto druhy plemien majú často problémy so slintaním , pretože majú poddajnú pokožku v ústach, krátke / úzke ňufáky a veľké zuby. Psy s dlhou srsťou na tvári, majú tendenciu slintať po pití vody. Pokiaľ neexistuje zdravotný stav, ktorý sa dá liečiť, nadmerné slinenie nie je správnym správaním.


 

4. Agresivita psov

4. Agresivita psov
Mnoho psov sa stáva agresívnych voči iným psom. Psy, ktoré sú agresívne, často vrčia a útočia na ostatných psov. Mohli by byť agresívni zo strachu alebo by to mohlo byť naučené správanie. Niektorí psi môžu byť agresívni, keď sú nútení do situácie, v ktorej nechcú byť, napríklad pri stretnutí s inými psami v psom parku alebo počas prechádzok. Tento typ správania sa dá napraviť tréningom. Niektoré plemená psov majú dispozíciu agresívnejšiu ako iné a v niektorých prípadoch môže byť agresívne správanie psa dôsledkom zdravotného problému.

3. Územné správanie

3. Územné správanie


Psi často bránia oblasť, ktorú považujú za svoje územie, alebo oblasť, o ktorej si myslia, že k nej patria. Bežnými územiami, ktoré obhajujú psy, sú ich pelechy alebo priestor v ktorom su najčastejšie , dvorčeky okolo domu alebo oblasť okolo jedla. Psy môžu mať tiež teritorium okolo ich hračiek . Medzi typické znaky teritoriálneho správania patrí vrčanie, agresívne štekanie, hryzenie alebo šialené správanie. Územnosť u psov je liečiteľná a dá sa napraviť tréningom.

2. Nadmerné štekanie – Zle správanie psa 

2. Nadmerné štekanie


Štekanie je prirodzený spôsob komunikácie u psov, ale veľa psov šteká, keď je to nevhodné alebo zbytočné. Bežnými dôvodmi, prečo pes šteká, je upozorniť alebo poslať upozornenie, keď sú nadšení alebo pozdravia niekoho nového, keď sa cítite ohrozený alebo obávaný, alebo jednoducho preto, že sú hravé. Štekanie sa stáva nadmerným, keď pes pokračuje v štekaní aj po skončení situácie, ktorá pôvodne spôsobila začatie štekania. Tento typ správania sa dá napraviť správnym školením správania.

1. Znečistenie domu – Zle správanie psa 

znečistenie domu  Zle správanie psa
Niektorí psi chodia do kúpeľne v dome v dôsledku problému so správaním. Psi močia alebo sa vyprázdňujú, keď sa boja alebo sa obávajú úzkosti, aby preukázali svoje podanie alebo označili svoje územie. Je dôležité zistiť presný dôvod, prečo váš pes vykonáva potrebu hocikde v dome. Pochopením príčiny tohto nežiaduceho správania je možné vytvoriť vhodný liečebný program, ktorý zabráni tomu, aby k nemu naďalej dochádzalo. Čím skôr sa toto správanie rieši, tým je pravdepodobnejšie, že sa zastaví.

Dobrá Miska eshop
Všetko pre chlpatých miláčikov. Každý pes potrebuje svoju mačku. 10.000 položiek skladom. Super ceny.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button