PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Najlepšie plemená psov pre ženy: ako si vybrať psa

Pes je tvoj pomocník. Tvoj najlepší priateľ. Tvoja inšpirácia. Najlepšie plemená psov pre ženy. So stovkami plemien, tisíckami zmesí a miliónmi psov, ktorí hľadajú domov, je výber správneho psa skutočnou výzvou. Toto je výber najlepších plemien psov pre ženy:

 

Existuje najlepšie plemeno pre ženy?

 

plemená psov pre ženy

Ženy sú rovnako rozmanité ako plemená psov, pokiaľ ide o osobnosť, štýl, priestor a úroveň aktivity. Pravdepodobne pre vás neexistuje ani „najlepšie plemeno psa“. Môžete žiť s rôznymi plemenami psov a milovať ich úplne rovnako.

Napriek tomu urobíme všetko pre to, aby sme vám pomohli zúžiť zoznam vašich vysnívaných psov. Najlepšie psie plemeno pre ženy neexistuje – ale najlepší individuálny pes pre vás áno. Na plemenách záleží, ale je dôležité pochopiť, na čo bolo vaše vybrané plemeno chované. Pes, ktorý je chovaný na stráženie oviec 365 dní v roku (slovenský čuvač), sa bude úplne líšiť od psa, ktorý bol chovaný na ťahanie saní stovky kilometrov ( sibírsky husky), a ten sa stále líši od psa, ktorý je chovaný v interiéroch a robí spoločnosť ( mops).

Aj v rámci vrhu čistokrvných šteniat sa vyskytnú určité rozdiely v energetickej úrovni, sebadôvere, priateľskom prístupe, type srsti, farbe atď. Nemôžete si adoptovať alebo kúpiť psa a očakávať, že bude vo všetkých ohľadoch dokonalým.

V rámci plemena vždy budú existovať mimoriadne hodnoty a vždy budú existovať variácie. Psy vyrastajú s rôznymi životnými skúsenosťami, ktoré im dávajú rôzne osobnosti. Dobré situácie s jednou zlou skúsenosťou môžu dramaticky zmeniť životnú dráhu šteniatka. Bojové plemena psov

Pri výbere psa je dôležité myslieť na plemeno. Je to jeden z najväčších ľahko viditeľných faktorov, vďaka ktorému nájdete svojho vysnívaného psa.

 

Ako si vybrať najlepšie plemeno psa pre ženy?

Aj keď sa vaša energetická úroveň a temperament môžu z jedného dňa na druhý meniť, niekde je tam ukrytý akýsi „priemer“. Tento denný priemer vášho života pomôže diktovať, aký druh psa je najvhodnejší na to, aby bol vašim pomocníkom.

Treba myslieť na:

  •  Vaša energetická úroveň. Ste gaučový typ, ktorý by radšej vynechal každodennú prechádzku, alebo ste bežec, turista, cyklista a lyžiar? Alebo niekde medzi tým?
  • Vaše časové nasadenie. Všetky psy zaberajú veľa času tréningom a cvičením. Ale niektoré psy vyžadujú pravidelnú starostlivosť a cvičenie, ktoré presahujú základné potreby. Je to niečo, na čo ste pripravená?
  •  Vaša životná situácia. Niektoré psy sa na bývanie v bytoch hodia lepšie ako iné. Niektorým psom nemožno dôverovať s malými zvieratami . Ak máte malé deti, iných domácich miláčikov, spoločné priestory alebo neoplotený dvor, na tom všetkom záleží pri výbere nového psa.
  •  Váš spoločenský život. Nie všetky psy sú spoločenské. Niektoré sú domovské subjekty, ktoré by sa najradšej zdržiavali medzi štyrmi stenami. Ostatné psy majú obavy, keď sú samy. Niektoré psy milujú večierok a veľa času tráveného na vonku. Hľadajte psa, ktorý sa buď chce zapojiť do zábavy, alebo je rád sám.
  •  Váš záujem o tréning. Niektoré psy prakticky vyžadujú, aby ich majiteľ bol profesionálnym trénerom. Aj keď možno nebudete musieť pracovať na extrémnych problémoch so správaním, títo psi skutočne túžia po mentálnej stimulácii tréningu. Majitelia plemien psov ako sú Borderská kólia, Belgický ovčiak a ďalších psov by mali mať veľký záujem o výcvik. Mnoho profesionálnych trénerov vyhľadáva týchto psov z tohto dôvodu.
  • Vaša bezpečnosť. Niektoré ženy, ktoré žijú osamote, a potrebujú ochranu. Aj keď v podstate každý pes odradí prípadných zlodejov, niektoré plemená psov sú zastrašujúcejšie ako iné. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov.

 

Vytvorili sme prehľad o výbere psov, ktorý vám pomôže usporiadať si myšlienky okolo toho, akého psa chcete.

 

Náš výber: Najlepšie plemená psov pre ženy

Teraz, keď ste vyzbrojení zoznamom požadovaných vlastností a viete, ako si vybrať psa, pozrime sa na niektoré z najlepších plemien psov pre ženy.  Pamätajte, že psy zmiešaných plemien v útulkoch po celej krajine tiež vytvárajú úžasné domáce zvieratá, nech už hľadáte čokoľvek.

 

Najlepšie plemeno psov pre ženy, ktoré potrebujú ochrancu:

Doberman

 

Doberman pes pre ženu

Dobermani sú veľkí, krásni a impozantní. Môžu byť neuveriteľne tvrdé a praštěné, ale sú zastrašujúce. Sú tiež neuveriteľne lojálni a milujúci, často si vyslúžia prezývku „psy na suchý zips“ za to, že chcú byť vždy po boku svojho majiteľa. Mená pre psov – Najväčší výber

Troma slovami, dobermani sú
– Inteligentné
– Aktívne
– Zastrašujúce

Taktiež zastrašujúce psy sú:

Rottweileri. Sú obrovské, sú nápadné.
PitBulli. Sú energickí, húževnatí.
Boxeri. Sú energickí a odvážni.

 

Najlepšie plemeno psov pre ženy, ktoré milujú rozmaznávanie:

Gavalieršpaniel Kráľ Karol

 

Gavalieršpaniel Kráľ Karol pes pre ženy

Gavalieršpaniel Kráľ Karol je malý pes, ktorého budete môcť maznať a milovať podľa seba. Cavalieri majú menšie genetické zdravotné problémy ako mnoho iných malých, roztomilých plemien. Gavalieršpaniel Kráľ Karol

Taktiež roztomilé psy sú:

Nemecký špic trpasličí . Sú odvážni, energickí a majú malé rozmery.
Pudlík . Prichádzajú v každej veľkosti, sú inteligentné a majú výraznú srsť.
Papillon. Sú inteligentné, trénovateľné a pozorné.

 

Najlepšie plemeno psov pre aktívne ženy:

Austrálsky ovčiak

 

2.Austrálsky ovčiak

Chcete atletiku, mozog, vzhľad a maznanie? Austrálski ovčiaci potrebujú veľa duševného a fyzického cvičenia a mohli by z vás urobiť psieho trénera alebo maratónskeho bežca. Ak vás táto vec láka, našli ste zhodu.Sú to inteligentné, aktívne a citlivé psy. Plemená psov pre ženy. Niektorí austrálski ovčiaci sú chovaní pre stráženie stád a pre psie športy, zatiaľ čo iní sú chovaní na miesta ako rodinné domy. Psy na turistiku : 10 plemien vhodných na turistiku. 

Taktiež aktívne psy sú:
Vyžla. Sú krátkosrsté, energické a inteligentné.
Labradorskí retríveri. Sú hraví, pozorní a skvelí rodinní psi.
Husky. Sú nezávislí, atletickí a radi na vonku.

 

Najlepšie plemeno psov pre ženy s nízkou starostlivosťou:

Nemecká doga

 

Nemecká doga

Veľké psy nepotrebujú obrovské domovy. Nemecké dogy sú v skutočnosti skvelými bytovými psami. Často nepoznajú svoju veľkosť a milujú sa maznať. Mnoho veľkých dog je hravých. Sú také veľké, že sa ľahko unavia, čo uľahčí cvičenie. Sú majestátne a trochu lenivé. Rovnako ako mnoho obrích plemien psov, nemajú najlepšiu životnosť. Prijatie dogy z útulka je skvelý spôsob, ako nechať tohto psa prežiť zvyšok svojho života vo vašom milujúcom dome.

Taktiež psy s nízkou údržbou sú:

Dlhosrsté čivavy. Sú malé, prítulné a nádherné bez toho, aby ste sa o ne museli intenzívne starať.
Bullmastiff. Sú gigantickí, leniví a roztomilo milí.

 

Najlepšie plemeno psov pre elegantné ženy:

Saluki

 

2. Saluki

Malý a málo známy Saluki je súčasťou skupiny Sighthound. Táto skupina plemien zahŕňa vipety, chrty a afganské psy. Saluki sú dlhosrsté a nádherné, ale nepotrebujú intenzívnu starostlivosť. Väčšina z nich rada relaxuje vo svojom dome a na relatívne krátkych prechádzkach urobí dojem na susedov. Plemená psov pre ženy.
Rovnako ako väčšina chrtov, je dôležité nájsť toho pravého Saluki pre vás. Saluki, ktorý je chovaný doma, bude uvoľnenejší ako ten, ktorý je chovaný na preteky. Je nepravdepodobné, že nájdete Saluki v útulku vo vašej blízkosti. Moskovský strážny pes : vlastnosti a chov

Páči sa vám myšlienka elegantného psa? Zvážte:

Chrty. Pri záchrane sú bežné a majú rady pohovky.
Írski seter. Sú nádherné, inteligentné a atletické.
Samojedi alebo americkí eskimácki psi. Sú biele, nadýchané a kamarátske.

Slovenský čuvač

 

Ktoré plemeno je pre vás najlepšie?

Venujte čas premýšľaniu o tom, čo chcete od svojho psieho spoločníka, a potom urobte prieskum o niekoľkých plemenách. Ak je to možné, stretnite sa s niekoľkými psami tohto plemena, chovateľom…

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button