PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

10 bežných chýb pri výcviku psa

Výcvik psov môže byť náročným aj obohacujúcim zážitkom. Výcvik pomáha nadviazať užšie väzby s domácim miláčikom. Je to preto, že pes, ktorý je dobre vycvičený, poslúcha, je šťastný, uvoľnený a pohotovo reaguje. Vďaka tomu sa vzťah s vašim psom stáva príjemnejším. Okrem toho je vycvičený pes bezpečnejším psom. Cvičené psy sú menším rizikom pre seba i pre ostatných ako nekontrolovateľné psy. Toto je obzvlášť zrejmé v situáciách, keď vášmu psovi hrozí nebezpečie či už na ceste alebo aj v parku medzi inými psami . Ak vás pes poslúcha , je to zjavne pozitívny vplyv správneho tréningu. Mnoho ľudí má predstavu o tom, ako majú trénovať svojho psa, ústnym podaním alebo niečím, čo si prečítali. Existuje však niekoľko bežných chýb pri výcviku psov, ktoré môžu ohroziť úspech výcviku vášho psa. Pozrime sa na 10 bežných chýb, ktorých sa majitelia psov pri výcviku svojho psa dopúšťajú.

 

pes trening 2

Pes nie je dostatočne často trénovaný

Keď si ľudia zaobstarajú nového psa, zvyčajne pracujú na výučbe základných návykov a správania. Avšak po tom, čo psa už nejaký čas majú , už ho ďalej netrénujú. To môže spôsobiť zhoršenie reakčnej doby psa alebo to, že pes nebude reagovať vôbec. Pes jednoducho potrebuje stále cvičiť , aby zostal poslušný a všímavý . Namiesto základného výcviku psa a následného netrénovania by sa príkazy mali trénovať pravidelne, niekoľkokrát počas dňa. Ak psa naučíte nový trik raz mesačne, pomôže mu to zostať motivovaným.To je ďalšia chýb z 10 bežných chýb pri výcviku psa .

Opakovanie príkazu stále dokola

Ak pes na požiadanie nesedí, majiteľ psa mu to oznámi 6 alebo 7 krát. Nakoniec si pes sadne. Niektoré psy sú buď málo cvičené a trvá im dlho kým pochopia čo chcete alebo majú len silnú vôľu a nebudú robiť to čo im prikážete . Ak si pes na prvý raz nesadne nájdite si kľudné miesto a prikážte mu to znova .Pri výcviku počúvania na prvý raz je dobrou pomôckou odmeniť psa keď počúvne . Veľa chvály a dobrôt ho naučí , aké výhody ma poslúchanie vašich príkazov . mohlo by vás zaujímať 10 kníh ktoré by si mal prečítať každý milovník psov

 

trening psa 1

Tréningy sú príliš dlhé alebo príliš krátke

 

Cieľom správneho tréningu je naučiť psa nový povel a odmeniť ho zato . Priveľa pokusov alebo naučenie na jeden tréning veľa nových povelov , bude či už vás alebo aj vášho psa frustrovať .Na druhej strane požadujte od svojho psíka určitú úroveň zvládania povelu , nie len tak prebehnúť povel zmyslom vie , vie , idem ďalej . Môže sa stať že váš pes po čase povel nesplní pretože ho zabudne .

Necvičíte psa v rôznych prostrediach

Možno zakaždým , keď trénujete svojho psa povel napríklad Sadni! , robíte to na pokojnom mieste , v izbe či záhrade kde vás nikto neruší . V tom prípade sa môže stať že ak mu prikážete , aby si sadol vo vačej kuchyni , keď búchate okolo hrncov a panvíc , nesadne si . Ak chcete aby váš pes poslúchal všade . Začnite ho trenovať najskôr v kľudnom prostredí kde ste sami . Ďalej postupne pridávajte rušivé prvky , ako napríklad pustený televízor alebo iný ľudia v okolí . Potom zaraďte do tréningu vonkajšie rušnejšie prostredie , tým budete naďalej posilňovať príkaz .

Pes sa stane závislým na maškrtách a bez nich neposlúcha

Pochúťky sú skvelým spôsobom ,ako na začiatok prinútiť vášho psa aby urobil to , čo od neho chcete . Ak však budete stále odmeňovať svojho psa , môže sa to obrátiť proti vám . Pozornosť a výkon psa sa môže spomaliť , pretože vždy čaká na odmenu za výkon . Namiesto toho ako náhle sa vá pes naučí správaniu , vymeňte dobroty za pochvalu alebo hračku . Môžete však svojho psa z času na čas odmeniť dobrotou , aby ste mu zvýraznili konkrétne spávanie .

 

pes chyby pri treningu 10 bežných chýb pri výcviku psa

Vaše emócie sú prekážkou

 

Ak sa pri výcviku psa nahnevate , lebo váš pes neposlúcha , môže to byť kontraproduktívne . Na druhej strane , ak zakričíte od radosti zakaždým , keď váš pes poslúchne , môže to byť príliš energické na to , aby pes zostal sústredený a poslúchal . Pri tréningu psa by ste mali vždy zostať pokojný a sebavedomí , to vášho psa upokojí a ľahšie sa bude učiť nové povely .

Reagujete príliš neskoro

Neskúsený majtelia psov často reagujú skôr na to , čo pes robí , ako na strategické predvidanie . Namiesto reakcie na aktuálne správanie vášho psa sa ho naučte predvídať . Napríklad , pes ktorý nadmerne šteká . Namiesto toho , aby ste čakali , až pes začne štekať , predvídajte ho . Keď si budete myslieť že váš pes by mohol začať štekať , odveďte jeho pozornosť na niečo iné . Vyžaduje si to správne načasovanie , techniku a vytrvalosť , ale odnaučite tým svojho psa veľa zlozvykom.

 

najčastejšie chyby pri treningu psa 10 bežných chýb pri výcviku psa

Ste nedôsledný

Nechávate svojho psa až na vás vyskočí keď sa vraciate z práce , ale na druhej strane sa sním vadíte keď skáče po hosťoch ? Tento prístup pravdepodobne nebude fungovať . Psy musia poznať pravidlá a to , že sa nimi majú neustále riadiť . Ďalším príkladom je , ak sa jeden ďen smejete a necháte psa robiť niečo zle a na druhý deň keď to robí sa so psom vadite . To spôsoby , že váš pes bude z toho zmätený. Stanovte mu pravidlá a riaďte sa nimi vždy a za každých okolností .

Nie ste sebavedomý

 

Psy dokážu vycítiť ak ste si není istý či už povelom alebo ich prítomnosťou . Možno to je dôvod , prečo ľudí , ktorí sa zľaknú psov , uhryznú častejšie ako tých ktorí zostanú pokojný . Ak pri tréningu nepôsobíte sebavedomo , môže to využiť váš pes . Zlepšiť to môže pravidelný tréning a precvičovanie povelov , tým si u psa vybudujete rešpekt a ste sebavedomejší .

 

ako správne  trenovať psa 10 bežných chýb pri výcviku psa

Necvičíte svojho psa ako jedinečnú bytosť

Každý pes má svoju jedinečnú osobnosť a správanie. Plemeno je súčasťou výzoru , je potrebné zohľadniť individuálny charakter psa . Súčasťou toho je určenie, aké výcvikové metódy budú s vašim psom najlepšie fungovať. Napríklad, ak je váš pes plachý a konáte príliš agresívne, nie je to správny prístup. Na druhej strane, ak máte psa so silnou vôľou a prikazujete mu jemne, nemusí vám venovať pozornosť. Mali by ste brať do úvahy veľkosť, vek, energiu, plemeno a históriu psa. Pokiaľ ide o výcvik vášho psa , odmeňte svojho psa za správanie, ktoré sa vám páči, a ubezpečte sa, že správanie, ktoré sa vám nepáči, nebude nikdy odmenené a pes zato nikdy nebude chválený .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button