PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako naučiť psa na wc – 9 rád na začiatok

Naučiť psa na toaletu je dôležitou súčasťou jeho výchovy a zlepšuje životné prostredie pre vás aj vášho psa. Existuje niekoľko spôsobov, ako naučiť psa na wc, ktoré si môžete vyskúšať.

Ako naučiť psa na wc

Ako naučiť psa na wc

Tréning psa na toaletu môže byť náročný proces, ale ak budete dodržiavať tieto tipy a budete trpezliví, váš pes sa určite naučí správne správať. Dôležité je byť konzistentný, odmeňovať psa za správne správanie a vyhýbať sa trestom. S trochou trpezlivosti a pozitívnej motivácie môžete mať šťastného a zdravého psa, ktorý vie, kedy a kde sa má vyprázdniť

1. Začnite tréningom čo najskôr

Začnite tréningom čo najskôr

Čím skôr začnete trénovať psa na toaletu, tým lepšie. Najlepšie je začať trénovať psa, keď je ešte šteňa, pretože mladé šteňatá majú väčšiu schopnosť sa učiť a prispôsobovať sa novým návykom. Ak máte staršieho psa, môže to trvať trochu dlhšie, ale stále je to možné.

 

2. Vyhradite určené miesto

 

Vyhradite určené miesto pre psa na toaletu. Môže to byť vonku v záhrade, na balkóne alebo v byte na určenom mieste s podložkou.

 

3. Používajte slovné príkazy – Ako naučiť psa na wc

Používajte slovné príkazy - Ako naučiť psa na wc

Používajte slovné príkazy, aby ste psa naučili, kedy je správny čas na toaletu. Ak chcete, aby psík ísť von, môžete použiť slovný príkaz ako „vonku“ alebo „čučoriedky“. Používajte tento príkaz vždy, keď ide váš pes na toaletu.

 

4. Trpezlivosť a odmeny

Trpezlivosť a odmeny

Trpezlivosť a odmeny sú kľúčové pri trénovaní psa na toaletu. Buďte trpezliví a nezúfajte, keď sa váš pes nevie naučiť nový návykom. Tréning môže byť náročný, ale ak sa ho budete držať a odmeníte svojho psa za správne správanie, bude to stáť za to. Bardino pes

 

5. Odmeňujte svojho psa – Ako naučiť psa na wc

Odmeňujte svojho psa - Ako naučiť psa na wc

Odmeňujte svojho psa, keď spraví to, čo chcete. Môžete mu dať malý kúsok obľúbenej jedla alebo ho pochváliť a pohladkať. Týmto spôsobom mu ukážete, že správne správanie sa oceňuje a bude ho motivovať k tomu, aby to robil opakovane.

 

6. Buďte konzistentní

 

Konzistencie je kľúčom k úspešnému tréningu psa na toaletu. Buďte dôslední a trénujte psa každý deň v rovnakom čase a na rovnakom mieste. Ak budete konzistentní, váš pes sa naučí nový návyk oveľa rýchlejšie.

 

7. Venujte pozornosť signálom

 

Je dôležité všímať si signály, ktoré váš pes dáva, keď potrebuje ísť na toaletu. Môže sa to prejaviť tým, že sa začne oblizovať, chodiť v kruhu alebo šteká. Keď spozorujete tieto signály, okamžite vezmite svojho psa na určené miesto na toaletu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

8. Nepoužívajte tresty – Ako naučiť psa na wc

 

Nepoužívajte tresty, keď sa váš pes nedokáže naučiť správne správanie. Trestanie vášho psa môže viesť k zhoršeniu situácie a k tomu, že sa bude báť vás alebo toaletu. Namiesto trestov sa radšej sústredite na pozitívnu motiváciu a odmeny, ktoré podporia správne správanie vášho psa. Prečo pes žerie trávu ? Dôvody a riešenia

 

9. Využite pomoc odborníka

 

Ako naučiť psa na wc – 9 rád na začiatok. Ak sa vám nedarí naučiť vášho psa na toaletu, neváhajte vyhľadať pomoc odborníka. Veterinár alebo skúsený tréner psíkov môžu byť schopní poskytnúť užitočné rady a pomôcť vám pri tréningu vášho psa.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button