PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Plemená psov z Ukrajiny 5 plemien psov z Ukrajiny 

Plemená psov z Ukrajiny 5 plemien psov z Ukrajiny

 

Východoeurópsky ovčiak

 

Východoeurópsky ovčiak Plemená psov z Ukrajiny psy

Zástupca východnej Európy bol potomkom nemeckého ovčiaka, ale už v krajinách Sovietskeho zväzu. A títo zástupcovia boli vybraní v samostatnom plemene. Existuje mnoho dôvodov pre túto udalosť. Prvým z nich je ľudský faktor. Sovietsky psovodi sa k vzdelávaniu psov odlišovali. Významnú úlohu zohrávala aj klíma. Psy z Ukrajiny .

Slovenské psy – Všetky 5 plemená psov zo Slovenska . 

V mnohých krajinách oceňujú kvalitu nemeckého ovčiaka, čo mu umožňuje byť veľkým pomocníkom v oficiálnych záležitostiach. Bohužiaľ, po časoch prvej svetovej vojny mali ľudia krajín sovietskeho priestoru negatívny postoj k čomukoľvek, čo malo nemecké korene. Významné zmeny sa preto uskutočnili aj vo vzdelávaní nemeckých pastierov tak, aby neboli podobné svojim nemeckým príbuzným. Psie sovietske časy vynaložili veľa úsilia na úpravu plemena ako celku, pretože tento stav vyžadoval silnú pracovnú silu vo forme psov. Tento prípad bol braný vážne a chov pastierov, ako aj ich výchova, nebol len pre zábavu.

 

Hortaya borzaya Plemená psov z Ukrajiny

 

Hortaya borzaya Plemená psov z Ukrajiny psy

Psy z Ukrajiny . Chortai, niekedy aj Chortaj, je plemeno chrtov z Ruska a Ukrajiny. Hovorí sa, že Chortai pripomína kríženca medzi chrtom a krátkosrstým barzojom, je to pomerne silne stavaný chrt, ale napriek tomu vykazuje typické chrtské črty.

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

Juhoruský ovčiak Plemená psov z Ukrajiny

 

Juhoruský ovčiak

Psy z Ukrajiny . O vzniku juhoruského ovčiaka existuje množstvo príbehov a legiend, s určitosťou sa však nevie, kde a za akých okolností toto plemeno vzniklo. Bieli ovčiarski psi chránili stáda v Rusku a na Ukrajine celé stáročia. V 18. storočí boli do Ruska, spolu so špeciálnym chovným plemenom oviec Merino, privezení aj pastierski psi, ktorí sa však ťažšie adaptovali na tamojšie podmienky, došlo preto k ich kríženiu s pôvodnými bielymi ovčiarskymi psami a tak vznikol juhoruský ovčiak. Juhoruský ovčiak: Popis plemena a jeho vlastnosti

 

Plemená psov z Ukrajiny .Juhoruský ovčiak si k sebe okrem majiteľa nepustí cudzie osoby. Táto skutočnosť bola pre toto plemeno veľmi nepriaznivá počas Veľkej októbrovej revolúcie v r. 1917 a následne i druhej svetovej vojny, na základe čoho boli postrieľaní. Z celého chovu sa zachovalo iba niekoľko šteniat. Po druhej svetovej vojne sa začalo s jeho cielenou rekonštrukciou, ktorou došlo k obnoveniu chovu, predchádzajúcu obľubu už však nezískali.
Toto plemeno je jedno z najlepších strážnych plemien a dokáže prežiť aj v najextrémnejších podmienkach.

Pastiersky pes Bucovina

 

Pastiersky pes Bucovina Plemená psov z Ukrajiny psy

Pastiersky pes Bucovina je jedným z najväčších a najsilnejších strážnych psov pre dobytok v rustikálnom štýle a má silné vlastnosti ako strážny pes.Plemeno bolo vraj vyšľachtené v Bucovine, regióne na severe Rumunska. No pôvod má v Karpatách čiže ho môžeme zaradiť do Ukrajinských plemien psov.Plemená psov z Ukrajiny. Poľovnícke psy

Odis – Psy z Ukrajiny

 

Odis Plemená psov z Ukrajiny psy

Plemená psov z Ukrajiny . Je to pomerne nové plemeno psov chovaných na Ukrajine v meste Odesa. Chov tohto rozkošného zvieratka trval 25 rokov. História plemena Odis sa začala v Odese koncom 80. rokov. Pri jeho tvorbe boli použité líščie teriéry, trpasličí pudli a francúzskych lapdogov. V roku 2008 bolo získané a zaregistrované nové plemeno.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button