PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Slovenské psy – Všetky 5 plemená psov zo Slovenska

Slovenské psy – Všetky 5 plemená psov zo Slovenska . Slovenské plemená psov . Slovenské psy sú známe po celom svete Plemená psov zo Slovenska. Slovenské psy plemená psov zo Slovenska . Na Slovensku máme 5 plemien psov . Každý jeden pes má krásnu  históriu a svoj jedinečný svetový vzhľad . Psy sú krásny . Slovenské plemena psov.

 

slovenske plemena psov slovenske psy

 

Slovenský kopov Slovenské psy

 

Slovenský kopov

Slovenský názov je odvodený z maďarského slova ,, kopó“, ktorý sa nedá etymologicky jednoznačne vyložiť. Nie je ani jasné, ako kopov prišiel na Slovensko. Predpokladá sa, že z kríženia so psami, ktoré už u nás boli udomácnené. A tak vzniklo napokon vlastné domáce plemeno duričov. Aby sa však udržalo čo najčistejšie, bolo už v roku 1770 zakázané krížiť slovenských duričov s duričmi z iných krajín. Ešte počas druhej svetovej vojny, keď sa Slovensko na istý čas stalo ,, samostatným“ štátom pod nemeckým dozorom založili prvú plemennú knihu a vypracovali prvý štandard. Slovenské psy. Slovenský kopov: Všetko o plemene

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Uznávaný kynológ H. Koloman Slimák sa zaslúžil o čistý chov kopova a v roku 1936 usporiadali v Banskej Bystrici, prvú chovateľskú prehliadku, na ktorej volili psov vhodných na chov. a v roku 1936 usporiadali v Banskej Bystrici, prvú chovateľskú prehliadku, na ktorej volili psov vhodných na chov. 10 rokov neskôr v roku 1946, sa uskutočnila druhá prehliadka, ktorá mala poskytnúť prehľad, čo z chovu zvierat ešte ostalo. Pri tejto príležitosti bol založený Klub chovateľov duričov, ktorý si vytýčil cieľ podporovať a konsolidovať výzor a poľovné vlastnosti kopova. Slovenské plemena psov. V roku 1963 FCI uznala slovenského kopova ako duriča. Špeciálny klub chovateľov slovenských kopovov bol založený v roku 1988. Poľovnícke psy

 

Slovenský hrubosrstý stavač

 

Slovenský hrubosrstý stavač

Slovenský hrubosrstý stavač vznikol z českého fúzača a weimarského stavača. Pracuje v lese, na poli a aj vo vode.
Je to silné plemeno, osvedčené za všetkých poveternostných podmienok. Pôvodne bolo vyšľachtené ako stavač a prinášač. Slovenský hrubosrstý stavač sa vo Švajčiarsku používa aj ako záchranár a lavínový pes. Výchova je nenáročná, je priateľský k ostatným psom a deťom.
Potrebuje dostatok pohybu.

Československý vlčiak Slovenské psy

 

Československý vlčiak Slovenské psy plemena psov

Československý vlčiak .Plemeno vzniklo v roku 1958 skrížením karpatskej vlčice s vybranými nemeckými ovčiakmi . Ďalej sa párili už lep pripárovalo medzi krížencami .Slovenské plemena psov.  Zakladateľmi plemena sú plukovník Ing. Karol Hartol a major František Rosík . Finančné prostriedky získali z Ministerstva národnej obrany ČSSR . Cieľom bolo vytvoriť plemeno ktoré bude mať pracovné schopnosti nemeckého ovčiaka a vytrvalosť , húževnatosť a otužilosť vlkov .Slovenské psy.

Čierny Šery – Slovenské plemena psov

 

Čierny Šery Slovenské psy plemena psov

Pes s bystrým výrazom, pozorný, inteligentný. Je veľmi temperamentný. Ľahko sa cvičí, lebo je učenlivý, ľahko ovládateľný a je vyrovnaný s pevnou povahou. Niektoré jedince preukázali na skúškach dokonca aj obranárske vlastnosti. Ale širšie uplatnenie v služobnej kynológií sa pre ne zatiaľ nenašlo, lebo je priateľský vo vzťahu k človeku, a najmä k deťom. Je výborným spoločníkom človeka a preto patrí medzi veľmi rozšírené a obľúbené spoločenské, športové, rodinné psy. Slovenské plemena psov.

Uznáva iba jedného pána , má úzky vzťah k majiteľovi a jeho rodine . Je veľmi dôverčivý voči cudzím. Slovenské psy. Je veľmi flexibilný, je schopný pracovať vo svorke. Pre tieto vlastnosti je mimoriadne vhodný pre život v meste. Aj veľkosťou a farbou je ideálnym domácim psom. Svojou veľkosťou je vhodný najmä tam, kde sú obmedzené ubytovacie podmienky a jeho srsť si nevyžaduje také pravidelné a časté umývanie. Spľňa všetky predpoklady na to, aby bol dokonalým služobným, asistenčným, vodiacim psom. Charakterovo sa plemeno hodí do rodiny, k malým deťom aj k seniorom i k chorým postihnutým ľuďom, pretože každému z nich venuje patričnú pozornosť a nezištnú psiu lásku.

Strážne psy : 10 najlepších plemien psov určených na stráženie

 

Slovenský čuvač Slovenské psy

 

Slovenský čuvač Slovenské psy plemena psov

 

Snáď najznámejšie slovenský plemeno, ktorého názov a vzhľad sa vybaví asi každému. Slovenské psy .Mnohí si ešte pamätajú bieleho psa, sprevádzajúceho baču pri rozsvecovaní a zhasínaní hviezdičiek voznelke slovenského večerníčku. Spojenie bača, ovce, salaš a biely ovčiarsky pes fungovalo po stáročia a bolo častým obrazom slovenských hôr. Slovenské plemena psov. Slovenský čuvač. Dnes je slovenské čuvač nielen ovčiarskym psom a strážcom, ale stále častejšie aj spoločníkom. Je správnou voľbou pre aktívnych ľudí, žijúci v dome na vidieku, ale do mesta sa príliš nehodia a odchov v byte sa neodporúča.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button