PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Strážne psy : 10 najlepších plemien psov určených na stráženie

Najlepšie strážne psy na svete . Top 10 najlepších plemien psov určených na stráženie. Strážny pes musí mať charakteristické vlastnosti dobrého strážneho psa.

Strážne psy

Plemená psov na stráženie

Psy na stráženie

 

10. Belgický malinois

Belgický malinois strážny pes Strážne psy
Ľudia si často malinoisa mýlia s nemeckým ovčiakom. Malinois má na rozdiel od nemeckého ovčiaka elegantnejšie telo a ľahšiu kostru, nechýba mu sila, obratnosť ani hnacie schopnosti.
Je to vynikajúci pracovný pes, ktorý prekypuje sebavedomím a je pripravený ochrániť svojho pána v každej situácii. Aj keď je k svojej rodine lojálny a svoju lásku dokáže opätovať, voči cudzím ľuďom je od prirodzenia nedôverčivý a rezervovaný. Malinois je pes s perfektnými strážnymi schopnosťami. Svojich ľudí a majetok si stráži len takou silou, aká je od neho požadovaná. To znamená, že aj jeho povaha je do veľkej miery ovplyvňovaná celým radom faktorov, vrátanie dedičnosti, výcviku a socializácie.

Je mimoriadne inteligentný a výcvik zvláda perfektne. Je ľahké ho vycvičiť, no pri výcviku musíš dbať na to, že je to citlivý pes, ktorý neznáša tvrdé zaobchádzanie. Dôsledný, no spravodlivý výcvik ti zaručí vzájomnú dôveru a oddanosť tohto psa. Strážny pes Malinois má neuveriteľnú túžbu pracovať a najšťastnejší je, keď má pravidelnú činnosť a zamestnanie. 10 najlepších plemien psov určených na stráženie strazne psy .

9. Rodézsky ridgeback, africký leví pes

Rodézsky ridgeback strážny pes

Rodézsky ridgeback je momentálne jediným uznaným plemenom, pochádzajúcim z južnej Afriky.
Je to pes dôstojný, inteligentný, voči cudzím zdržanlivý, ale bez príznakov agresivity alebo strachu. Je od prírody strážnym psom, pokiaľ nie je vážne ohrozovaný, zostáva tolerantný a vyrovnaný.

V oblasti jeho obranárskeho inštinktu sú medzi ním a “bojovými psami” veľké rozdiely, pretože ridgeback nepoužíva ani tak silu a násilie, ale skôr neústupnosť a inteligenciu. Je trpezlivý a so silným zmyslom pre humor, čo z neho robí úžasného spoločníka, perfektne vybaveného pre život domáceho miláčika, člena rodiny a víkendového loveckého psa.

Strážne psy 8. Puli

Puli


Ovčiarsky pes, dnes je zväčša chovaný ako nezvyčajný spoločník a spoľahlivý strážca.Patrí medzi divé a energické psy, veľmi vytrvalé, vitálne, odolné voči nepriazni počasia. Exteriér začal v chove hrať úlohu až v ostatných desaťročiach, pričom sa stále kladie veľký dôraz na to, aby si psy zachovali príznačný temperament.

7. Komondor

Komondor strážny pes


S komondorom nie je radno žartovať. Ostražitosť je jednou z hlavných povahových vlastností. Je pomerne neprístupný a zväčša si zachováva výrazný odstup . Potrpí si na nezávislosť. Prípadné nespravodlivé zaobchádzanie si vyprosí. Pri spravodlivom zaobchádzaní môže prejaviť veľká prítulnosť voči svojmu pánovi. Komondor – Všetko o plemene

Strážne psy 6. Rotvajler

Pracovné plemeno, bez problémov schopné služobného výcviku. Vyniká ako obranár, strážca a sprievodca.Pokojný, vyrovnaný a v zásade dobromyseľný pes. Nemožno ho ľahko vyprovokovať, ale v prípade, že je napadnutý alebo bráni zverený majetok alebo osobu, zasahuje veľmi tvrdo.

 

Strážny pes

 

Strážne psy 5. Akita

Akita najlepších plemien psov určených na stráženie strazne psy


Akita Inu je nezávislý a zároveň oddaný k „svojim“ ľuďom. Svoju prirodzenú agresivitu najmä voči iným psom nestratil. Je veľmi ostražitý.Navonok pôsobí dojmom pokoja, majestátu a ušľachtilej sily. K cudzím ľuďom je skôr nedôverčivý, voči útočníkovi vie tvrdo a nekompromisne zasiahnuť.

Príčiny straty vlasov u mužov: Hlavný vinníci

4. Nemecký ovčiak

Nemecký ovčiak najlepších plemien psov určených na stráženie strazne psy strážny pes Strážne psy


V povahe tohto obľúbeného plemena sa spája celý rad dobrých vlastností. Je temperamentným, veľmi učenlivým, odvážnym a ostražitým. Vie byť ostrý, tvrdý a bojovný. Nemal by však byť predpojatý.Temperamentný, no pritom ľahko ovládateľný pes, vyrovnaný a odvážny. Nenáročný a prispôsobivý. Veľmi oddaný pánovi aj jeho rodine, znášanlivý voči deťom aj voči domácim zvieratám.Tiež patrí do zoznamu Top 10 plemien vojenských a policajných psov

 

3. Veľký Bradáč

Veľký Bradáč najlepších plemien psov určených na stráženie strazne psy
Strážny pes.Pod dobrým vedením je veľmi učenlivým a poslušným psom so všestranným využitím. U nás sa bradáč veľký používa ako spoločník, ochranca majetku, v strážnych službách, na športovú kynológiu, výcvik psov (stopa, poslušnosť, obrana).

Môže skladať aj najvyššie skúšky z výkonu a zúčastňovať sa na všetkých súťažiach. Väčšinou sa v dobrej kondícii dožíva vysokého veku. Je to mimoriadne inteligentné, učenlivé a nebojácne plemeno. Veľký bradáč je krásny a temperamentný pes. Nevyhnutne potrebuje pohyb, určite nie je vhodný do bytu. Jeho temperament a tvrdohlavá povaha, musia byť ovládané skúseným chovateľom, ktorý je schopný vnútiť mu svoju vôľu.

Ak sa tak nestane tieto rozmarné psy si zvyknú robiť, čo sa im zachce. Pri dobrom vedení je však veľký bradáč príjemným spoločníkom, živým, inteligentným psom, milujúcim hru a deti. Veľmi oddane až žiarlivo zbožňuje svojho pána. Vytvára si s ním veľmi silný vzťah a stáva sa jeho oddaným služobníkom a ochrancom, ktorý je schopný vycítiť majiteľovu momentálnu náladu. Voči iným psom môže byť agresívny.

 

2. Doberman

Doberman najlepších plemien psov určených na stráženie strazne psy


Voči cudzím môže prejavovať ostražitosť a nedôveru. Svojmu pánovi je doberman úplne naklonený a veľmi oddaný. Príznačnými pre toto plemeno sú živosť, čulosť, inteligencia a mimoriadna vnímavosť, rovnako aj odvaha a vytrvalosť. Pitbull – Odsudzovaný pes s veľkým srdcom.

Správne vychovaný doberman je síce temperamentný, ale pritom dobre ovládateľný, poslušný a neagresívny. Zverené úlohy plní s veľkou chuťou.Veľmi energický, živý a pozorný pes, reagujúci aj na najmenší podnet. Správne vychovaný doberman je síce temperamentný, ale pritom dobre ovládateľný, poslušný a neagresívny. Zverené úlohy plní s veľkou chuťou.

 

 Strážne psy

 

1. Bullmastiff

Bullmastiff najlepších plemien psov určených na stráženie strazne psy


Bulmasif je milujúci a verný ale tiež odvážny a nebojaci sa ničoho. Normálne je poslušný no ak je vyprovokovaný môže byť útočný k cudzím psom a ľuďom. Napriek tomu je to plemeno veľmi tolerantné k deťom a domácim zvieratám.

Šteňatá bulmastifa musia byť správne socializované a získať základný výcvik poslušnosti ktorý bude upevnený počas dospelosti. Bulmastif je fantastický strážny pes a skvelý obranár ale nemal by absolvovať výcvik obrany služobných psov. So zvieratami vychádzajú dobre zvlášť v ich spoločnej domácnosti ak boli spolu socializovaný v rannom veku ale ako dospelý môže byť agresívny k cudzím psom zvlášť v ich vlastnom teritóriu. Bulmastif nemá snahu preskakovať plot alebo sa vydávať na potulky a málo kedy šteká. Môže stopovať rovnako dobre ako strážiť, ľahko sa ovláda a je tolerantný k deťom (možno viac ako iné plemená).Keď je v službe netrhá svoju obeť, ale ticho a efektívne ju zadrží. Bullmastiff

Veľká silná hlava s ostrou mračiacou sa čiernou maskou a pretrvávajúcim pocitom fyzickej sily robia z bulmastifa úžasne impozantného psa pre každého zločinca ktorý by sa im chcel postaviť na odpor. Tento ohromný pes ak je správne vychovaný s deťmi nikdy nestratí nervy a toleruje ich nekonečné hry. Je dobre cvičiteľný, inteligentný a verný od prírody. Je používaný ako strážny pes v rôznych oblastiach ako napr.

Mau-Mau pohotovosť v Keni, v diamantových baniach v Južnej Afrike a tiež strážia John D. Rockefellerove obrovské sídlo v New Yorku. Bulmastif je v súčasnosti využívaný náročnými súkromnými vlastníkmi ako spoločník a ochranca zároveň.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button