PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Psy na medvede – 10 plemien ktoré vás ochránia proti medveďom

Psy na medvede – 10 plemien ktoré vás ochránia proti medveďom. Na prvý pohľad by ste si mysleli, že psy nemajú šancu bojovať proti medveďom. Verte však alebo nie, niektoré plemena psov dokážu medveďa zneškodniť. Ktorých 10 plemien psov dokáže bojovať s medveďmi?

 

Psy na medvede – 10 plemien ktoré vás ochránia proti medveďom

Psy na medvede

 

Desať plemien psov je známych svojou schopnosťou chytiť a zabiť divoké medvede. Tieto psy sú zvyčajne šľachtené na lov a ochranu pred divými zvieratami. Majú robustné vlastnosti, ktoré sú ideálne na odháňanie predátorov.

Tento článok vám podrobne predstaví rôzne plemená psov, ktoré vás dokážu ochrániť proti medveďom. Nasledujúce informácie vám pomôžu dozvedieť sa o nich viac.

Pes na medvede

Pes na medvede. Známy pes, ktorý je svojou schopnosťou čeliť medveďom, je Karelský medvedí pes (Karelian Bear Dog). Toto plemeno pochádza z Fínska a je tradične používané na lov a sledovanie medveďov a iných veľkých zverí. Karelský medvedí pes je odvážny, nezávislý a má silný ochranný inštinkt. Sú to veľmi energickí a vytrvalí psi, ktorí vyžadujú veľa fyzickej aktivity a mentálnej stimulácie. Kvôli ich silnému lovnému pudu a potrebe byť vedení skúseným majiteľom, nie sú Karelskí medvedí psi odporúčaní pre začiatočníkov alebo pre život v mestskom prostredí.

Pes na medvede

Aký pes dokáže zaútočiť na medveďa a zneškodniť ho?

Je známe, že desať plemien psov má dokonalé vlastnosti na obranu proti medveďom. Tieto psy majú individuálne osobnosti a úroveň odolnosti pri odolávaní veľkým divokým zvieratám, ako sú medvede.

Tu je zoznam týchto psov.

 • Rotvajler
 • Vlčiak
 • Neopolitánsky mastif
 • Boerboelské psy
 • Rodézsky ridgeback
 • Bloodhound
 • Fila brazílska
 • Dogo Argentino
 • Kangal
 • Tibetský mastif

 

Rotvajler

 

Rotvajler vs medveď Psy na medvede

Toto plemeno psa je prirodzený strážny pes, ktorý môže byť úspešný v polícii, armáde ako aj ochranca rodiny a ochranca proti divím zvieratám. Majú vysokú potrebu chrániť svojich majiteľov, pretože sú odmeraní a neznášajú cudzích ľudí.

Zdá sa, že sú ostražité, vysoko inteligentné a prejavujú nebojácny výraz. Má silné, mohutné čeľuste. Toto veľké plemeno obdarené veľkou vytrvalosťou dokáže obstáť aj proti iným veľkým zvieratám, napríklad medveďom.

Tiež sú to aktívne psy, ktoré potrebujú pravidelnú socializáciu kvôli svojim agresívnym sklonom. Tieto psy chované na bezpečnostné účely môžu byť silnejšie a odvážnejšie pri zdolávaní medveďa. Ich tendencia byť rýchly a plný energie je to, čo môže Medveďa poraziž. Karelský medvedí pes

 

Vlčiak

 

Vlčiak vs medveď Psy na medvede

Vlčiaky nepatria medzi ľahké plemená. Sú pomerne agresívne a ťažko sa s nimi manipuluje, najmä v domácom prostredí. V porovnaní s inými psami je tento pes inteligentnejší a asertívnejší. Sú dobre vybavené ostrými zubami na útok. 10 plemien psov, ktoré vyzerajú ako vlci

 

Zvyčajne najlepšie fungujú v tlupách na ochranu a stráženie svojho teritória. To možno odvodiť od jeho pôvodných koreňov, ktorými je vlk. Sú známe ako lovci zo svorky, ktorí pravidelne lovia veľké zvieratá.

Vlčiaky by teda mohli vydržať a zabiť medveďa, keď sa ocitnú v skupine.

 

Neapolský mastif

 

Neapolský mastif vs medveď

 

Počas rímskych gladiátorských súťaží sa toto plemeno Neapolského mastifa používalo na boj s medveďmi. Má mohutnú veľkosť, veľkú silu a vzhľad podobný šelmám, ktoré po stáročia fungujú ako strážcovia. Tieto psy sú tiež sebavedomé a majú robustnejší pohľad na svoj cieľ. Neapolský mastif

 

Chovajú sa ako oddaní spoločníci a silné strážne psy ťažkej váhy. Má silnú bojovú schopnosť, svojou širokou papuľou môže ostatné zvieratá vystrašiť. Hoci nepatria k najsilnejším plemenám z čeľade mastifov, stále získavajú vlastnosti svojich potomkov, ktorí sú súťaživí a súbojoví.

 

Búrsky buldog

 

Búrsky buldog vs medved

Búrske buldogi sú plemenom z čeľade mastifov, ktoré má krátky chvost. Spomedzi rodiny mastifov sú najhybnejšie. Sú známe ako farmárske psy. Používajú sa na ochranu pred divými a nebezpečnými zvieratami.

V Južnej Afrike Búrske buldogi bránia svoje usadlosti pred hyenami, medveďmi a inými divými zvieratami. Sú dokonca jedným z bojových psov. Pri bojoch sú náchylné na ťahanie a hryzenie. Hlavnou poľovníckou funkciou tohto veľkého, svalnatého psa je boj proti predátorom, ako sú medvede. Existuje správa, že jeden pes tohto plemena dokáže dokonca zabiť leoparda. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Ich osobnosť je pokojná, sebavedomá, odvážna a mimoriadne ochranárska. Tento typ psa nie je vhodný pre začínajúceho majiteľa, pretože má tendenciu byť panovačný a tvrdohlavý. Sú agresívne voči iným psom a podozrievavé voči cudzím ľuďom.

 

Rodézsky ridgeback

 

Rodézsky ridgeback vs medved Psy na medvede

Nazýva sa aj africký medvedí pes. Je zmesou európskych poľovných psov a afrických psov, čo sa prejavuje jeho charakteristickým hrebeňom. Rhodézsky ridgeback je plemeno sebavedomého a silného poľovného psa. Ich schopnosti sú oveľa lepšie ako u obyčajného strážneho psa. Tieto psy dokážu byť rýchle ako atlét a inteligentné.

Okrem toho sú agresívnym typom psa so silnou osobnosťou. Zvyčajne sú tieto psy k cudzím ľuďom odmerané. V závislosti od situácie však stále môžu byť verné svojmu majiteľovi. To, čo toto plemeno psov núti bojovať proti medveďovi, je jeho odvaha, sila a obratnosť. Zvyčajne pracujú ako svorka pri zahnaní medveďa do kúta pri loveckých výpravách niektorých farmárov.

 

Okrem toho má toto silné svalnaté plemeno s vysokou dravosťou vynikajúcu schopnosť pachovej stopy. Svoju korisť neopúšťajú a dokážu ju vystopovať na veľké vzdialenosti.

 

Bloodhound

 

Bloodhound vs medved

Toto plemeno psov patrí do skupiny, ktorá spoločne loví podľa pachu. Považujú sa za najlepšie čuchové psy. Bloodhoundi sú vyšľachtení na stopovanie jeleňov, diviakov a dokonca aj ľudí.

Svoju korisť dokáže uloviť pomocou čuchu. Dokážu vyňuchať aj ten najmenší náznak stopy. Medvede priamo nezabíjajú, ale tieto psy sa podieľajú na vyhľadávaní chladného pachu zvieraťa. V súčasnosti sa používajú na pomoc strážcom zákona pri pátracích a záchranných misiách. Má mimoriadny čuch spojený so silným stopovacím inštinktom. Bladhaund pes

 

Brazílska fila – Psy na medvede

 

Brazílska fila vs medved

Predpokladá sa, že plemeno je krížencom anglického mastifa, buldoga a Bladhaunda. Tento pes veľkých rozmerov sa preto používa na odháňanie obrovských predátorov, ako sú jaguáre.

Je známy tým, že je odolný, inteligentný a veľmi aktívny. Brazílska fila vykazuje vynikajúce schopnosti odvahy a odhodlania. Neodporúča sa neskúseným majiteľom, pretože má tendenciu byť škodná.

Zvyčajne loví v skupinách. Na boj a zabitie medveďa by teda bola potrebná skupina štyroch až piatich psov. Tieto strážne psy sú veľmi aktívne a v skutočnosti dokážu prenasledovať svoju korisť rýchlosťou až 35 kilometrov za hodinu.

Taktiež dokážu pevne ovládať zvieratá veľkých plemien. Toto plemeno psov môže byť skvelým spoločníkom a zároveň strážnym psom.

Vo viacerých krajinách však boli pre svoju agresívnu povahu zakázané. Každé malé zviera vníma ako svoju korisť, ktorú bude neustále prenasledovať.

 

Argentínska doga – Psy na medvede

 

Argentínska doga vs medved Psy na medvede

Je to veľký, svalnatý typ plemena psa na prenasledovanie veľkých zvierat, ako sú diviaky, pumy a podobne. Argentínska doga: Popis plemena

 

Sú známe ako psy loviace vo svorke. Preto lovia korisť spolu s ostatnými príslušníkmi svojho druhu.

Toto plemeno psov vykazuje silu, inteligenciu a dokáže rýchlo reagovať.

Keďže sú vyvinuté na lov, prenasledovanie a chytanie nebezpečných zvierat, majú silnú a vynikajúcu kapacitu pľúc. Sú tiež veľmi aktívne, svalnaté a majú ostrý čuch na sledovanie pachu.

Má ideálne vlastnosti na to, aby vydržal dlhé cesty za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Preto s prenasledovanou korisťou zúrivo bojujú.

 

Kangal – Psy na medvede

 

Kangal vs medved Psy na medvede

Kangal je známy tým, že má najsilnejší zákus spomedzi psov. Má výnimočnú silu zákusu, ktorá je trikrát silnejšia ako u plemena doberman, dokonca má silnejšie zkus ako vlk. Už teraz vidíte, s akým zvieraťom sa môže jeho sila uhryznutia rovnať. Kangal pes

 

Ide o turecké plemeno psa, ktoré je známe tým, že je veľmi ochranárske a obranné. Veľká svalnatá veľkosť tohto psa často odplaší divé zvieratá. Taktiež je dokázané, že sú to odolné plemená psov.

 

Tibetský mastif

 

Tibetský mastif vs medved

Su vyšľachtené na ochranu hospodárskych zvierat pred vlkmi, leopardmi a inými predátormi. Často sa nazývajú  aj strážcovia stád, ktorí používajú svoje strážne taktiky, ako je štekanie a pachové označovanie obvodov, aby varovali predátorov.

Tibetský mastif je v noci ostražitý a aktívny. Sú to inteligentné psy, ktoré môžu byť občas tvrdohlavé. Jeho silná čeľusť a mohutná veľkosť dokážu bojovať proti iným divokým zvieratám.

Zhrnutie

Tieto plemená psov sú väčšinou vyšľachtené na lov, chytanie a stráženie hospodárskych zvierat a ľudí. Vo všeobecnosti majú vysoký lovecký apetít a sklony k agresii.

 • V skutočnosti má väčšina z nich veľkú silu, pokiaľ ide o hryzenie, obratnosť a čuch. Väčšina z nich je známa ako inteligentná a verná svojmu majiteľovi.
 • Pri love väčšina z nich dobre pracuje vo svorke. Preto môžu byť schopné bojovať alebo dokonca zabiť divoké zvieratá, napríklad medvede.
 • Tieto psy nie sú vhodné pre začínajúcich majiteľov alebo pre tých, ktorým chýba velenie. Existujú tendencie, keď tieto typy psov bývajú agresívne a tvrdohlavé. Majú také nezávislé myslenie, že môžu neposlúchať svojich majiteľov, ak sa nad nimi nevykonáva náležitý výcvik.
 • Naopak, ak sa im poskytne správny výcvik, psy môžu poslúchať a dokonca žiť s ľuďmi. Niekedy agresivita, ktorá sa im prisudzuje, môže u ľudí vyvolať nesprávnu predstavu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button