PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako okúpať psa? Všetko, čo by ste mali vedieť o kúpaní psa

Väčšina psov by najradšej preskočila čas kúpeľa, ale kúpanie hrá dôležitú úlohu v zdraví srsti a pokožky vášho psa, čo pomáha udržiavať psa v čistote a bez parazitov. Ako okúpať psa? Všetko, čo by ste mali vedieť o kúpaní vášho psa.Ako okúpať psa.

Ako často by ste mali kúpať svojho psa?

Hoci psy nevyžadujú denné kúpanie ako my, potrebujú pravidelné kúpele – ale to ako často , závisí od niekoľkých faktorov, napríklad od prostredia v ktorom pes žije a typu srsti. Poradiť vám to môže aj váš veterinár.Ako okúpať psa .

čo by ste mali vedieť o kúpaní vášho psa Ako okúpať psa

Tu je niekoľko rád:

– Ako okúpať psa. Kúpanie raz mesačne postačuje pre väčšinu psov.
– U psov s mastnou srsťou, ako napríklad Baset, sa odporúča kúpať ich aspoň raz týždenne
– Plemená s krátkou hladkou srsťou , postačuje kúpať raz za 6 týždňov. Napríklad Basenji s krátkou srsťou má osobnú hygienu a zrietka potrebuje kúpeľ.Ako okúpať psa.

-Pre šteňatá je lepšie použiť šampón ktorý je priamo pre ne určený ako je napríklad beaphar šampón pre šteňatá 

beaphar šampón pre šteňatá pre lesk srsti
– Plemená s vodoodpudivou srsťou , ako sú napríklad zlaté retrívre, by sa mali kúpať menej často, aby sa zachovali ich prírodné oleje.
-Psy s hrubými, dvojitými kabátmi, ako je Aljašský malamut a ďalšie severné plemená,netreba kúpať skoro vôbec, je však dobré ich vyčesávať kôli lepšiemu uvoľňovaniu ich prirodzeneho oleja a ten udržuje ich srsť čistú .
-Ako okúpať psa. Samzrejme , ak váš pes obľubuje bahenné kaluže , budete ho musieť kúpavať častejšie. No ak sa to dá vyhnite sa častému kúpaniu, než je skutočne nevyhnutné,pretože srsť svojho psa zbavíte prírodných olejov, kôlí čomu bude suchý a náchylnejší k lupinám a rohožkám. Niektoré šampóny môžu vysušovať alebo dráždiť pokožku psa viac ako iné, v takom prípade by ste ho mali kúpať menej často alebo vyskúšať iný šampón.Našou voľbou je Pet Head Shampoo Life’s An Itch -ide o šetrujúci šampón pre psov na prírodnej báze, proti suchej pokožke a svrbeniu, PH neutrálne, s upokojujúcim harmančekom a tea tree olejom pre hodvábnu a zdravú srsť

Pet Head Shampoo Life's An Itch Ako okúpať psa

V podstate najlepším spôsobom, ako zistiť, kedy váš pes potrebuje kúpeľ, je mať dobrý čuch. Ako ho citíte ? Zapácha? Je čas na kúpeľ.

Kde umývať psa? – Ako okúpať psa

Majitelia malých psov majú výhodu – môžu psa dať do umývadla alebo do vane .
Prenosná psia vaňa je tiež možnosť. Zatiaľ čo niektoré vane sú vyrobené z ťažkého plastu, iné sú skladacie a dajú sa ľahko použiť vonku alebo v práčovni .Ako okúpať psa.

Tiež môžete použiť aj Bazén pre psov

Bazén pre psov Ako okúpať psa

Použitie záhradnej hadice je v poriadku, ak je pes skutočne špinavý alebo je vonkú letné počasie.

Sada pre starostlivosť o srsť pre šteňatá!

Sada pre starostlivosť o srsť pre šteňatá!

 

Ako okúpať svojho psa?

Pri kúpaní psa by ste mali postupovať takto:

  • Ako okúpať psa. Pred kúpeľom psa vykefujte . Stará srsť zadržiava vodu a zanecháva vášmu psovi podráždenú pokožku. Mai by ste mu dať do každého ucha bavlnenú zábranu, aby ste zabránili vode. Pomáha predchádza ušným infekciám a podráždeniu.Kefa Moser :Vďaka jemným štetinám z ušľachtilej ocele odstraňuje kefa Moser účinne uvoľnené chlpy, nečistoty a zmotky. Štetiny sú na konci zaguľatené, kefovanie je tak veľmi jemné a komfortné.
  • Kefa Moser Ako okúpať psa
  • Použite vlažnú vodu. Koža psov sa líši od našej a horúca voda môže psov ľahšie spáliť. Voda z kúpeľa by nikdy nemala byť teplá, akoby ste kúpali dieťa. Pre väčšie plemená použite ešte chladnejšiu vodu , pretože by sa mohli ľahko prehriať
  • Hovorte so svojím miláčikom pokojným a upokojujúcim hlasom. Niektorí psi sa nakoniec naučia, že ich nemučíte, hoci iní sa budú stále skrývať pod kuchynským stolom, kedykoľvek uvidia uterák.
  • Používajte šampón pre psov. Je pre nich lepší ako šampón pre ľudí. Šampón prepracujte do jemnej peny a masírujte ho po celom tele psa. Dajte pozor, aby sa mu nedostalo mydlo do očí.
  • Opláchnite dobre. Akékoľvek mydlo, ktoré zostalo v kožušine, môže po vysušení dráždiť pokožku vášho psa. Dôkladne opláchnite!
  • Sušenie . Horúci vzduch z fénu môže byť pre ich pokožku príliš horúci. Buď ho usušte na vzduchu alebo použite fén určený pre psov; nižšie teploty nespôsobia svrbenie alebo lupiny.Ženilkový uterák
  • Ženilkový uterák Ako okúpať psa
  • Odmeňte svojho psa. Pokračujte s hojnou chválou, pohladením alebo hrou. Mnoho vlhkých psov miluje odvádzať svoju frustráciu z času na kúpanie hraním sa s kúpeľňovou osuškou .Ako okúpať psa.
  • Strážne psy : 10 najlepších plemien psov určených na stráženie

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button