PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

10 dôvodov, prečo váš pes chrápe

Zhasnete svetlá a ľahnete si do postele a z rohu miestnosti zrazu začne dunieť ,,nákladný vlak „. Je veľká šanca, že to môže byť váš pes.10 dôvodov, prečo váš pes chrápe : 

 

Rovnako ako ľudia, aj psy niekedy chrápu.

Aj keď chrápanie môže byť u niektorých psov bežné – môže to byť tiež skorý signál, že niečo nie je v poriadku. Rovnako ako my, aj váš pes vyžaduje ako súčasť dobrého zdravia pevný spánok. Dokonca prežívajú spánok REM ako my. Ak je chrápanie konzistentné a všadeprítomné, najmä ak prebúdza vaše ratolesti z hlbokého spánku, potom je čas navštív svojho veterinára.

Tu je 10 možných príčin chrápania vášho psa.

 

Prekážka

Ak má váš pes niečo zaseknuté v nose alebo v krku – či už je to časť jedla alebo časť jeho obľúbenej hračky -, môže to zablokovať normálne dýchanie a spôsobiť chrápanie.10 dôvodov, prečo váš pes chrápe

 

Tu je 10 možných príčin chrápania vášho psa.
Anatómia

Niektoré plemená sú náchylnejšie na chrápanie ako iné. Psy s veľmi krátkymi nosmi – mopslíky, buldogy, bostonskí teriéri – majú v noci väčšiu pravdepodobnosť problémov s dýchaním. Tieto plemená majú kratšie priechody vzduchu ako iné psy a v niektorých prípadoch musia dýchať tvrdšie.

Alergie / citlivosť

Psy môžu byť citlivý alebo možu mať alergiu na mnoho vecí, ktoré robíme. Patria sem prach, peľ, parfumy ale aj iné domáce zvieratá – to všetko môže viesť k zúženiu dýchacích ciest a chrápaniu.

 

Alergie / citlivosť

Obezita

Odhaduje sa , že viac ako polovica všetkých psov má nadváhu alebo obezitu. Ak máte šteniatko, ktoré má pár kilogramov navyše, ďalšie tkanivo v krku mu môže zablokovať dýchacie cesty alebo sa mu môžu krúžky v priedušnici zužiť alebo uzavrieť, keď spí.

Lieky jeden z dôvodov, prečo váš pes chrápe

Niektoré lieky, ako sú lieky proti bolesti, svalové relaxanciá a trankvilizéry, môžu vášho psa uvoľniť natoľko, že sa svaly v krku uvoľnia a spôsobia chrápanie.

Problémy so zubami

Hlavnou príčinou chrápania môže byť abscesovaný zub alebo akýkoľvek výrastok alebo hmota v ústnej dutine. Neliečená infekcia sa môže rozšíriť cez telo domáceho maznáčika a spôsobiť oveľa vážnejšie problémy.

Pasívne fajčenie

Potrebujete ďalší dôvod, aby ste prestali fajčiť? Mnoho ľudí prehliada svoj návyk ako faktor v živote ich domáceho maznáčika.Rovnako ako ľudom fajčenie môže poškodiť dýchací systém tak môže aj zvieraťu a viesť ho k astme, bronchitíde a chrápaniu.

 Pasívne fajčenie prečo pes chrápe

Plesňová choroba

Chrápanie môže byť dôsledkom plesňového ochorenia nazývaného aspergilóza. Ochorenie vyvoláva pleseň, ktorá sa často zachytáva na posekanej tráve, sene, slame alebo prachu. Huba môže preniknúť cez vlhkú sliznicu nosa a spôsobiť príznaky ako kýchanie, opuchy, výtok z nosa a chrápanie.

Nádcha

Psy môžu byť „prechladnuté“ rovnako ako my, čo môže viesť k upchatému nosu. Sliznice vášho domáceho maznáčika sa zapália a podráždia z dôvodu infekcie, plesní, traumy alebo z iného dôvodu. To môže mať za následok príznaky, ktoré kýchanie, chrápanie a namáhavé dýchanie.Tiež si pozrite : Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika .

 

Nádcha prečo pes chrápe

Poloha na spanie

 

Poloha na spanie prečo pes chrápe

To, ako váš pes rád spí, môže spustiť chrápanie. Psy, ktoré ležia na chrbte, sú náchylnejšie na chrápanie ako psy, ktoré sa krútia alebo spia na bruchu.10 dôvodov, prečo váš pes chrápe .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button