PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Prečo sa pes trasie – 6 možných dôvodov

Prečo sa môj pes trasie? 6 najčastejších príčin chvenia Niektoré z najčastejších príčin trasenia a chvenia vášho psa sú chlad, vzrušenie, stres a úzkosť, hľadanie pozornosti, bolesť alebo choroba a staroba. Je dôležité rozpoznať rozdiel medzi normálnym trasením oproti príznakom záchvatu.

Prečo sa pes trasie

 

Prečo sa pes trasie

Správna diagnóza je nevyhnutná na liečbu nadmerného trasenia alebo chvenia psa, preto sa v prípade obáv obráťte na svojho veterinára.

Dokonca aj psy zahalené do rozkošných svetrov a čiapok môžu pociťovať tras a chvenie. Je to preto, že chladné teploty nie sú jediná vec, ktorá spôsobuje našim chlpatým priateľom – a nám! – chvenie.

Psy sa často trasú z neškodných dôvodov, ale niekedy môže byť ich trasenie volaním o pomoc. Čo však spôsobuje, že sa pes trasie? A kedy by ste mali zakročiť? Tu je šesť bežných dôvodov, prečo sa psy trasú, a čo môžete urobiť, aby ste im pomohli. 10 dôvodov, prečo vo svojom živote potrebujeme psa

 

1. Chlad

 

Chlad

 

Najjednoduchšia odpoveď na otázku „Prečo sa môj pes trasie?“ je, že je mu zima. Trasenie v chladnom prostredí je mimovoľná reakcia, ktorej cieľom je rozprúdiť krv, aby sa zvýšila telesná teplota a zabránilo sa podchladeniu. Menšie psy, ako napríklad čivavy, môžu byť náchylnejšie na trasenie ako väčšie plemená kvôli nedostatočnej telesnej hmotnosti a izolácii. 7 vecí, ktoré by vám váš starší pes chcel povedať

 

Čo by ste mali urobiť: Ak vášmu psovi nie je dobre v chlade, zvážte obmedzenie jeho vystavenia. Psí sveter alebo kabát im tiež pomôže zostať v teple a zmierniť triašku. Poskytnite mu tiež teplé miesto, kde sa môže schúliť; v chladnej noci môže stačiť psí pelech v blízkosti ventilácie s teplou dekou.

 

2. Vzrušenie – Prečo sa pes trasie

 

 Vzrušenie - Prečo sa pes trasie

Niektoré psy sa trasú, keď sú šťastné alebo vzrušené. Nikto si nie je istý prečo, ale jedna z teórií hovorí, že je to vonkajší prejav intenzívnych emócií. Tento typ chvenia nie je nebezpečný; s najväčšou pravdepodobnosťou prestane, keď sa upokojí. Najväčší pes na svete

 

3. Stres, úzkosť a strach

 

3. Stres, úzkosť a strach

Ďalšími intenzívnymi emóciami, ktoré môžu spôsobiť triašku, sú strach a úzkosť. Hoci triaška v tomto prípade nie je sama o sebe škodlivá, stres nie je pre vášho psa o nič lepší ako pre vás. Kedy pes dospieva ? Kedy sa zo šteniatka stáva pes

 

Čo by ste mali urobiť: Urobte všetko pre to, aby ste svojho psa upokojili, a ak je to možné, odstráňte zdroj stresu. Ak je váš pes náchylný triasť sa napríklad počas búrky, skúste mu pomôcť zostať pokojný zavedením terapeutických hračiek alebo maskovaním zvukov hromu. Vo všeobecnosti platí, že ak si všimnete, že vaše šteňa niečo neustále privádza do stavu trasenia, pokúste sa presmerovať jeho pozornosť.

Psy sú tiež veľmi vnímavé a ak ste v strese, úzkosti alebo strachu, veľmi dobre dokážu napodobniť vaše emócie. V určitých situáciách, keď zostanete pokojní a budete ignorovať stresor v dome, váš pes to môže zachytiť a naučiť sa, že to nie je nič, čo by ho malo znepokojovať.

 

4. Vyhľadávanie pozornosti – Prečo sa pes trasie

 

Vyhľadávanie pozornosti - Prečo sa pes trasie

Ak sa však ponáhľate utešiť svojho psa vždy, keď sa trasie, môže sa naučiť, že trasenie je dobrý spôsob, ako získať vašu pozornosť. Niektoré psy dokonca zapínajú trasenie pri žobraní o jedlo, aby si získali sympatie.

Čo by ste mali urobiť: Hoci toto správanie nie je úplne škodlivé, jeho posilňovanie nie je dobrý nápad. Ak neexistuje žiadny iný dôvod, prečo by sa váš pes mohol triasť, vo všeobecnosti je najlepšie ignorovať toto očividné ťahanie za srdce.

 

5. Bolesť alebo choroba

 

Bolesť alebo choroba

Chvenie môže byť znakom toho, že váš pes trpí bolesťou alebo chorobou. Triaška a svalový tras môžu byť príznakmi vážnych ochorení, ako je napríklad psinka, hypoglykémia, Addisonova choroba a zápalové ochorenie mozgu, ako aj bežnejších ochorení, napríklad žalúdočnej nevoľnosti.

Neustále trasenie môže byť príznakom syndrómu generalizovaného tremoru, označovaného aj ako syndróm trasenia, chronického ochorenia, ktorému sa dá pomôcť liekmi.

Čo by ste mali urobiť: Hľadajte ďalšie príznaky choroby alebo zranenia. Ak je tras sprevádzaný abnormálnym správaním alebo sa zdá, že sa vymyká charakteru vášho psa, okamžite kontaktujte svojho veterinára.

 

6. Staroba – Prečo sa pes trasie

 

 Staroba - Prečo sa pes trasie

 

Nie je nezvyčajné, že s pribúdajúcim vekom sa u psov objavuje slabnúce svalstvo nôh, ale trasenie môže byť aj príznakom artritídy alebo bolesti kĺbov. Čo robiť aby pes žil dlhšie – 10 rád na dlhý život

Čo by ste mali urobiť: Ak si všimnete, že sa váš starnúci psík začína triasť, najlepšie je nechať ho vyšetriť veterinárom.

Trasenie vs. záchvaty

 

Trasenie vs. záchvaty

Bežné chvenie a trasenie sa výrazne líši od záchvatu. Počas ktorého sa svaly chvejú a pes stráca pohyblivosť aj vnímanie okolia. Ak máte podozrenie, že vaše šteňa má záchvat, a nie je ešte liečené na záchvatové ochorenie, čo najskôr ho odvezte na pohotovosť k veterinárovi. Pivo na vlasy

Hoci väčšina príčin trasenia psov je relatívne neškodná, ak sa pýtate: „Prečo sa môj pes trasie?“ Je najlepšie obrátiť sa na veterinára. Môže vám vysvetliť, čo spôsobuje tras psa, ako aj odhaliť, či sa môže diať niečo vážne. Aj keď nie je dôvod na obavy, po posúdení veterinárom budete mať pokoj.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button