PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

10 dôvodov, prečo vo svojom živote potrebujeme psa

Potrebujeme psa .Všetci vieme, aké sú psy roztomilé a s akou zábavou sa s nimi dá hrať . Ale tiež veľa jedia, veľa kakajú a dostávajú sa do všelijakých problémikov. Sú drahé a vyžadujú veľa času a pozornosti. Potrebujeme teda skutočne štvornohého priateľa? ÁNO ! A tu je 10 najdôležitejších dôvodov, prečo potrebujete psa na naštartovanie vášho života:

Život bez psov … Nikdy !

 

šteniatko

1. Psy dramaticky zvyšujú vašu náladu!

Strávenie iba 15-30 minút so psom vám môže pomôcť cítiť sa pokojnejšie a uvoľnenejšie, znížiť stres a zvýšiť šťastie. Hra so šteňaťom zvyšuje hladinu dopamínu a serotonínu v mozgu, čo sú neurotransmitery spojené s potešením a pokojom. Až sa teda nabudúce budete cítiť na dne, zoberte hračku a strávte nejaký čas so svojím šteniatkom! Ten vrtiaci sa chvost vám určite vyčarí úsmev na tvári.Potrebujeme psa.

štastny majtel psíka potrebujeme psa

2. Ľudia so psami sa rýchlejšie zotavujú z chorôb. Potrebujeme psa .

Potrebujeme psa .Majitelia psov majú oveľa vyššiu mieru zotavenia z choroby ako majitelia iných domacích miláčikov. V skutočnosti je u ľudí vlastniacich psoch , dvakrát vyššia pravdepodobnosť úplného zotavenia ako u ľudí bez psíka ! Tak sa začnite maznať so svojím psom!

3. Mať psa zlepšuje vašu fyzickú pohodu a podporuje zdravú kondíciu.

Samozrejme! Váš pes vyžaduje každodenné cvičenie a vy tiež! Majitelia psov nesú zodpovednosť za hranie a prácu so svojimi psami, takže ľudia so psami majú tendenciu byť aktívnejší.

 

aktivita so psíkom potrebujeme psa

4. Psy pomáhajú zvyšovať sociálne interakcie.

Nielenže psy potrebujú starostlivosť a hranie sa , ale potrebujú čas aj na socializáciu s ostatnými psíkmi ! To znamená, že ich majtelia budú mať možnosť socializovať sa s inými majteľmi , zatiaľ čo budú dohliadať na psíky . Aj samotná prechádzka po okolí môže priniesť veľa nových priateľov a zahájiť veľa rozhovorov!

5. Mať psa robí človeka úžasnejším !

Zodpovednosť, trpezlivosť, nezištnosť a odhodlanie, ktoré so sebou prináša mať psa, z nás robia silnejších a všade okolo lepších ľudí. Dalmatínsky pes

kupajuci sa psík potrebujeme psa

6. Mať psa vás môže spraviť atraktívnejším pre potenciálne milostné vzťahy.

Majtelia psov su často veľmi atraktívny , ktorá žena sa nepozrie na muža ktorý je na prechádzke so svojim šteniatkom alebo naopak ? Psíky často spájajú ľudí , veď koľko krat keď ste boli na prechádzke so psíkom vás niekto oslovi a opýtal sa ako sa váš psík vola , koľko má rokov a podobne ?

 

7. Pretože žijú, aby chránili svojich majteľov a aj ich deti ?

Je dobre viesť deti aby sa spriatelili s vaším štvornohým priateľom . Mali by ste ich naučiť ako ich kŕmiť , dávať vodu , či kúpeľ psíka . Medzi deťmi a vašim psíkom môže vzniknúť silné puto .
Psy tiež učia deti o socializácii. Rovnako ako väčšina z nás , aj psy sú spoločenské , tešia sa a potrebujú pozornosť a náklonnosť. Naučením sa, ako komunikovať so psom, sa deti môžu naučiť, ako sa lepšie stýkať s novými tvárami a inými deťmi.Potrebujeme psa .Tiež si pozrite : Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika .

 

pozorní psík potrebujeme psa

8. Pretože dávajú najlepšie bozky

Chladný a vlhký … Ale stále taký roztomilý! Váš pes olizujúci vašu tvár je prejavom náklonnosti a rešpektu – pretože psík vás považuje za dominantného vodcu smečky.

 

sladke šteniatko

 

 

Šteňatá tiež používajú lízanie, keď sú zvedavé, ako sa cítite. Psy majú v nose a ústach špeciálne receptory, ktoré používajú na spracovanie a interpretáciu vonných molekúl nájdených v ľudskom pote. Olizovaním tváre môže váš pes zistiť, či ste šťastní alebo či sa cítite stresovaní. A niekedy mu človek jednoducho chutí!Potrebujeme psa .

 

Lízanie tiež uvoľňuje u psov príjemné endorfíny a často im dodáva pocit pohodlia a bezpečia. Váš pes môže olizovať vašu tvár jednoducho preto, že sa cíti dobre .

 

9. Sú odrazom vašej osobnosti!

Typ psa, ktorého máte, hovorí ľuďom veľa o vašej osobnosti. Existuje veľmi jasná korelácia medzi osobnosťami ľudí a tým, aký typ psíka majú . Napríklad ľudia, ktorí vlastnia malé psy, bývajú inteligentnejší, zatiaľ čo tí najsvedomitejší boli majitelia úžitkových psov, ako sú dalmatínci a buldogi. Ale buďte opatrní: Psy tiež preberajú osobnostné črty svojich majiteľov, takže ak neustále prejavujete agresívne správanie, váš psík môže maťagresívne tendencie.Potrebujeme psa .

10. Treba povedať viac ?

Ak si myslíte že áno zanechajte nám komentár pod článkom 🙂 a nezabudnite dať like na našu fb stránku 🙂 . 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button