PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Top 10 najsilnejších plemien psov na svete

Zoznam najsilnejších plemien psov na svete , najsilnejšie plemena psov najsilnejšie psy .Psy sú jedným z najatraktívnejších domácich miláčikov, ktoré by si každý prial. Vždy je lepšie poznať viac podrobností o svojom vysnívanom psovi, skôr ako s ním začnete. Preto sme si pre vás pripravili informácie o desiatich najsilnejších plemenách psov na svete.

 

10. Sibírský husky

 

10 sibirsky husky

 

Sibírský husky je stredne veľký pes s hustou srsťou. Tieto plemená psov majú viac sily na prácu a majú vysokú vytrvalosť. Môžu dokonca pohybovať bremenami po ľade. Tieto robustné psy sú priateľské a elegantné a majú oči v tvare mandle, modré alebo čierne.Top 10 najsilnejších plemien psov .

 

Roztomilé oči psov sibírskeho huskyho vyjadrujú viac emócií naraz. Všeobecne sú čistotné, len s malým psím zápachom a majú kompaktné telo a vztýčené uši. Očakávaná dĺžka života tohto plemena je okolo 12 až 14 rokov.
Hasky sú známe svojou neuveriteľnou silou. Radi si užívajú čas pri činnostiach, ako sú preteky, ťahanie váhy, beh a jogging. Tento pes má energiu, ktorá mu pomáha zapojiť sa do činností s veľkým nárazom. Môžu skákať do výšky až 180 cm. Sibírsky husky pôvodom zo Sibíri sa teší spoločnosti svojich majiteľov. Ich kožušina je na vrchu dlhá a vode odolná. Chvostom si dokážu zakryť telo aj tvár . Vďaka tomu môžu odlolávať nízkej teplote. Sibírsky husky

 

Povaha: lojálny, veriaci, inteligentný
Výška: 53 – 60 cm (pes), 50 – 55 cm (fena)
Hmotnosť: 18-27 kg (pes), 13-22 kg (fena)
Očakávaná dĺžka života: 12-14 rokov

9. Rodézsky ridžbek

 

9. Rodézsky ridžbek

 

Rodézsky ridžbek sa radí medzi najsilnejšie psy je univerzálny pes s veľkou silou. Pes má na tele pas srsti, ktorý rastie dozadu, a to je u týchto psov jedinečná vlastnosť. Majú zručnosti v sledovaní a zrážaní iných zvierat. Kvôli tejto schopnosti sa používali aj pri sledovaní levov.

V týchto dňoch sa z nich stal rodinný pes. Majitelia však musia vopred zabezpečiť potreby tohto psa. Psy ridgebackov sú príliš rýchli a výkonní športovci. Môžu vážiť asi 31 až 38 kg a farba ich srsti má pšeničný odtieň. Ďalej majú nos v čiernej alebo hnedej farbe. Rodézsky ridžbek: Charakteristika plemena

Tieto psy majú silnú vôlu a sú nezávislé. Počas dospievania potrebujú správny tréning. Svojich blízkych veľmi chránia. Pes je tiež lepší v starostlivosti o domácnosť. Preto nebudete mať problém so žiadnym votrelcom ako v dome tak ani na záhrade. Sú známe svojou vytrvalosťou, silou a nebojácnosťou. Majú hlboký hrudník, vďaka tomu môžu získať väčšiu výdrž. Unikátne sú tiež dlhé nohy a zužujúci sa chvost.

Povaha: láskavý, dôstojný, vyrovnaný
Výška: 64 – 69 cm (pes), 60 – 66 cm (fena)
Hmotnosť: 38 kg (pes), 31 kg (fena)
Očakávaná dĺžka života: 10 – 12 rokov

8. Irský vlkodav

 

8. Irský vlkodav

Prichádza ďalšie silné plemeno psov, írsky vlkodav. Okrem toho patrí aj k najvyššim plemenám psov na svete. Títo lovci veľkej zveri sú svalnatí. Sú schopní bežať veľmi rýchlo. Majú veľa farieb, napríklad bielu, sivú, červenú a čiernu. Už samotný ich vzhľad votrelcov vystraší. Ale s deťmi sú zvyčajne trpezliví. Pretože sú však väčšie, mali by byť pod dohľadom, keď sú okolo malých detí. Počas vojny pomáhali strhávať mužov z koní a vozov. Lovia zvieratá, ako sú vlci, jelene a diviaky. Veľké plemená psov

Tieto psy sú prispôsobivým rodinným spoločníkom. Niekedy sa prispôsobia aj mačkám. Energické, divoké psy majú teda ďalšiu tvár roztomilého malého šteniatka. Nežné oči sa vždy mihnú sladkými výrazmi. Starodávne plemeno psa pochádzalo z Írska a tieto psy hrali významnú úlohu pri love a vojne. Írsky vlkodav

Odvážny pes nie je zakaždým taký agresívny. Ale títo psi nie sú uprednostňovaní na bývanie v byte. Na natiahnutie a svoje pohodlie teda potrebujú dosť veľkú plochu. Potrebujú približne 40 minút cvičenia denne. Potrebuje správny výcvik pozitívnym spôsobom. Považujú sa za jedno z najsilnejších plemien psov na svete.

 

Povaha: odvážny, dôstojný, pokojný
Výška: minimálne 81 cm (pes), minimálne 76 cm (fena)
Hmotnosť: 54 kg (pes), 47 kg (fena)
Očakávaná dĺžka života: 6-8 rokov

 

7. Bernardýn

 

7. Bernardýn

Bernardýn je ďalšie najsilnejšie plemeno psov vo svete. Je nápomocný niekoľkými spôsobmi. Najskôr to boli strážcovia. Zohrali tiež úlohu pri pomoci strateným a zraneným turistom v horách . V dnešnej dobe si užívajú rodinný život ako roztomilé zvieratká. Medzi základné znaky psov patrí poslušnosť .

Zúčastňujú sa tiež súťaží v sťahovaní hmotnosti. Tento obrí pes je jedným z dobre známych a milovaných psov vo svete.

Bernardýny majú tmavé oči, krátku papuľu a vráskavé obočie. Vyzerajú divoko s obrovskými rozmermi. Ale vo vnútri sú celkom pokojného typu. Psovi bude trvať dosť dlho, kým psychicky dospeje. Takže tieto psy zostávajú niekoľko rokov ako veľké šteňa. Nešteknú bez dôvodu. Očakávaná dĺžka života tohto veľkého psa je okolo 8 až 10 rokov. Aj napriek tomu, že majú hustú srsť, nie sú ochotní žiť mimo rodiny vonku . Na druhej strane tiež neznesú príliš veľké tepla. Pitbull – Odsudzovaný pes s veľkým srdcom.

Povaha: Hravá, očarujúca, zvedavá
Výška: 71 – 76 cm (pes), 66 – 71 cm (fena)
Hmotnosť: 64 – 81 kg (pes), 54 – 63 kg (fena)
Očakávaná dĺžka života: 8-10 rokov

 

6. Rotvajler

 

6. Rotvajler najsilnejších plemien psov na svete najsilnejšie plemena psov najsilnejšie psy

Rotvajler je ďalšie silné plemeno psov. Má strednú veľkosť. Tento robustný pracovný pes je tiež nežným spoluhráčom. V kruhu rodiny pôsobi ako ochranca a má krátku čiernu srsť . Vo svojom vzhľade vyzerajú dostatočne pokojne a sebavedome.

Najskôr pomáhali v dobytčom meste Rottweil. Ich práca zahŕňala presun vecí z miesta na trh a ochranu nehnuteľností pred votrelcami. Preto dostali meno Rotvajler. Potom sa z nich stali policajné psy na osobné ochranné prostriedky. Boli pripravení robiť so svojím mocným telom náročné úlohy.

Ďalším dôležitým faktom je, že boli prvými vodiacimi psami nevidiacich. Boli tiež nápomocní pri pátracích a záchranných akciach. Toto jedno z najsilnejších plemien psov je potomkom najstarších psov rímskeho typu drover. V čase prvej a druhej svetovej vojny bola ich účasť v mnohých formách. Zahŕňali úlohy posla, strážnych psov, sanitky a ako ťahača tovaru. Poľovnícky pes

Povaha: lojálny, milujúci, sebavedomý strážca
Výška: 60- 68 cm (pes), 55 – 63 cm (fena)
Hmotnosť: 43-61 kg (pes), 36-45 kg(fena)
Očakávaná dĺžka života: 9-10 rokov

 

 5 najsilnejších plemien psov na svete

 

5. Kaukazský ovčiak

 

5. Kaukazský ovčiak najsilnejších plemien psov na svete najsilnejšie plemena psov najsilnejšie psy

Kaukazský ovčiak je ďalším v zozname najsilnejších plemien psov. Sú to svalnaté psy z horských oblastí Kaukazu a ich silné kosti a kratšia srsť im dáva dokonalý vzhľad. Tieto psy sú porovnateľne oveľa väčšie. Mnoho starodávnych druhov psov pochádza z regiónu Kaukazskej hory . Plemeno kaukazského ovčiaka sa vyvinulo zo starej odrody kaukazského psa. V horách sa ujali úlohy strážnych psov. Takže chránili ovce pred predátormi, ako sú medvede a šakaly.

Nebojácne a inteligentné plemeno reaguje na neznáme osoby. Tieto psy sa používali ako strážne psy v západných oblastiach. Pes si vyžaduje dobre organizovaný výcvik. V opačnom prípade bude ťažké psa socializovať. Kaukazský ovčiak

Srsť psa je nepremokavá. Majú ostrý sluch. Okrem toho jednou z výhod tohto pracovitého obra je, že sa dokáže prispôsobiť všetkým klimatickým podmienkam. Pre nich sú vhodné aj tie najťažšie. Kvôli týmto vlastnostiam je tento silný pes veľmi potrebný. Zdravý pes má priemernú dĺžku života 10 až 12 rokov. Na uvoľnenie energie potrebuje outdoorové aktivity a cvičenia. Pešia turistika, prenasledovanie loptičiek sú niektoré z aktivít, ktoré psa určite potešia. Pes potrebuje lepší výcvik, pretože sa čoskoro vymkne spod kontroly. Určite patrí na zoznam najsilnejších plemien psov na svete .

 

Povaha: Nebojácny, odvážny, milý
Výška: 58-76 cm
Hmotnosť: 44-77 kg
Očakávaná dĺžka života: 10-12 rokov

4. Argentinská doga

 

4. Argentinská doga najsilnejších plemien psov na svete najsilnejšie plemena psov najsilnejšie psy

Argentinská doga je štvrtým v zozname desiatich najsilnejších plemien psov. Sú to veľké psy v bielej farbe. Pochádzajú z Argentíny. Najprv sa používali na lov veľkých zveri ako napríkad na lov diviakov a pum. Pes je dostatočne odvážny na to, aby chránil spoločníkov.

Výkonné a atletické telo ich navyše robí tuhšími. Robustná hlava a elegantný krk sú mohutnejšie. Tiež majú svalnaté telo. Majú výborný nos a vyššiu kapacitu pľúc. Preto sú schopné cestovať do vzdialených miest. Rôzne poveternostné podmienky im nikdy nebránia opustiť cestu. Argentínska doga: Popis plemena

Toto plemeno sa úspešne predstavilo v roku 1928 . Trvalo však takmer do roku 1973, kým ho FCI prijalo.Plemeno bolo vôbec prvým argentínskym plemenom uvedeným v zozname FCI. Pes je vo svojich funkciách veľmi všestranný. Sú vhodné aj na pátracie a záchranné operácie. Aj vo vojenskej práci dostal argentínsky hrdina šancu. Zodpovedala im aj úloha služobných psov a policajnej asistencie.Top 10 najsilnejších plemien psov .Top 10 najsilnejších plemien psov na svete .

Povaha: Priateľský, veselý, skromný
Výška: 60- 68 cm (pes), 59- 66 cm (fena)
Hmotnosť: 36 – 45 kg
Očakávaná dĺžka života: 9-15 rokov

3. Americký pitbulteriér

 

3. Americký pitbulteriér najsilnejších plemien psov na svete najsilnejšie plemena psov najsilnejšie psy

Spočiatku sa chovali na vnadenie býkov. Neskôr sa z nich stalo rodinné psie plemeno. K deťom sú teda obozetnejšie a oveľa jemnejšie. Majú odvahu a húževnatosť. V športe sa plemeno používalo kvôli jeho obrovskej sile. Zúčastňujú sa tiež súťaží poslušnosti.

Sú tiež prítomné v určitých agility hrách. Robustný pes potrebuje správny výcvik, aby sa socializoval. Bude lepšie si tohto psa nevyberať, ak nemáte dostatok času na jeho výcvik. Môžu byť vynikajúcim spoločníkom detí. V prípade potreby však môžu brániť ľudí na smrť.

Psy sú pomerne geniálne a rýchlo sa učia príkazy. Radi sa zapájajú do každej činnosti, ktorá ich obklopuje. Dominantný pes má úžasný vzhľad, ale môže byť lepším priateľom, ak je vycvičený správnym spôsobom. Musia zostať poslušný na verejnosti . V opačnom prípade môžu byť agresívne voči iným psom. Tieto psy sú teda mocným spoločníkom pre tých, ktorí ponúkajú správny výcvik a disciplínu.

 

Povaha: sebavedomý, inteligentný, dobromyseľný
Výška: 45-48 cm (pes), 43-45 cm (fena)
Hmotnosť: 24 – 31 kg (pes), 18 – 24 kg (fena)
Očakávaná dĺžka života: 12-16 rokov

 

2. Kangal

 

2. Kangal najsilnejších plemien psov na svete najsilnejšie plemena psov najsilnejšie psy

V poradí na druhom mieste je Kangal. Sú to robustní psi s veľkým telom a mohutnými kosťami. Tieto plemená psov sa používali ako strážcovia pred predátormi kvôli ich sile. Sú pôvodom z Turecka. Hlava psa je porovnateľne väčšia uši sú zvyčajne široké.

Pes má nad kožou dvojitú srsť a táto srsť je stredne krátka. Uši sú v čiernej zamatovej farbe. Farba tela je šedá. V Turecku boli tieto psy prítomné v regióne Sivas. Majú iné mená ako Kangal Shepherd Dog alebo Kangal Cooban Koopeggi. Kangal pes

 

Sú agresívne voči predátorom. Môžu strážiť kozy, ovce a dobytok. Na farmách a statkoch je pes aktívny. Pes má rýchlosť, odvahu a silu stretnúť každého votrelca. Dospelý pes tohto plemena môže mať viac ako 63 kg. Tento pes má šokujúcu hryzavú silu. Sila je viac ako 317 kg na štvorcový palec. Zaslúžia si teda druhú pozíciu v zozname.

 

Povaha: Pokojný, lojálny, odvážny, nezávislý
Výška: 76 – 81 cm(pes), 71 – 76 cm (fena)
Hmotnosť: 49 – 65 kg (pes), 40 – 54 kg(fena)
Očakávaná dĺžka života: 12 až 15 rokov

 

1. Tibetská doga

 

1. Tibetská doga najsilnejších plemien psov na svete najsilnejšie plemena psov najsilnejšie psy

 

Teraz je rad na jedno z najsilnejších plemien psov vo svete. Je to tibetská doga. Boli strážnym psom v starodávnych tibetských časoch. Majú bdelý a impozantný charakter. Avšak voči cudzincom je pes vysoko agresívny.
Štruktúrny vzhľad psa zahŕňa uši v tvare písmena V a hnedé, široké oči. Väčšia veľkosť tohto psa znemožňuje život v byte. Sú aktívnejší v ranných a večerných hodinách.Tiež si pozrite TOP 10 najväčších plemien psov na svete .

Počas tejto doby potrebujú cvičenie, aby si udržali silné zdravie. Tieto plemená radi cvičia s rodinou. Kvôli ochrannej povahe by mali byť pri chôdzi na vodítku. Psy potrebujú správny výcvik a skorú socializáciu. Nemôžu znášať žiadne nedisciplinované rozhovory alebo boje v rodine. Bez dobrého cvičenia sa môžu rýchlo nudiť. Môžu byť priateľskí k deťom. Ale niekedy môžu títo obrí psi zamieňať kričiace zvuky a budú agresívni. Takže mocné obrie plemená psov nie sú vhodné pre malé deti. Tibetská doga: Charakteristika plemena

 

Povaha: nezávislý, zdržanlivý, inteligentný
Výška: minimálne 66 cm (pes), minimálne 64 cm(fena)
Hmotnosť: 40 – 68 kg (pes), 31 – 54 (fena)
Očakávaná dĺžka života: 10-12 rokov.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button