PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Top 10 najväčších plemien psov na svete

Top 10 najväčších plemien psov na svete. Tu je zoznam najväčších plemien psov na svete. Z hľadiska výšky a váhy daného plemena.

Najväčší pes na svete

Najväčší pes na svete podľa Guinnessovej knihy rekordov bol pes menom Zeus. Zeus bol nemecká doga, ktorá merala 112 centimetrov v kohútiku. Najväčší pes na svete určený podľa plemena psa je:

10. Francúzsky mastiff
9. Pyrenejský horský pes
8. Anatolský pastiersky pes
7. Novofundlandský pes
6. Leonberger
5. Írsky vlkodav
4. Neapolský mastiff
3. Bernardín
2. Nemecká doga
1. Stredoázijský ovčiak

Najväčší pes na svete

Najväčšie plemena psov

Najväčšie plemena psov sú: Francúzsky mastiff, Pyrenejský horský pes, Anatolský pastiersky pes a Novofundlandský pes. Ďalšie najväčšie plemena psov sú Leonberger, Írsky vlkodav, Neapolský mastiff a Bernardín. Populárne najväčšie plemena psov sú Nemecká doga a Stredoázijský ovčiak ktorý je aj najväčší pes na svete.

Najväčšie plemena psov

10. Francúzsky mastiff

Francúzsky mastiff


Tento vyslovene mohutný, masívny a veľmi silný pes dorastá do výšky nad 80 cm. Jeho hmotnosť sa pohybuje obvykle medzi 70 až 90 kg. Má vyslovene silné končatiny, ktoré sú zakončené okrúhlymi a širokými labami. Telo má obdĺžnikový tvar. Hlava je široká s rovnako širokou a mohutnou papuľou.

9. Pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes


Pyrenejský horský pes dorastá do výšky 80 cm a dosahuje hmotnosť „statočných“ 50 kg. Má impozantný zjav, vyznačuje sa silným, mierne predĺženým telom s nie príliš mohutnou hlavou.

8. Anatolský pastiersky pes

Anatolský pastiersky pes


je silný, vzpriamený pastiersky pes so širokou silnou hlavou a hustou dvojitou srsťou. Musí byť veľký a vytrvalý a musí sa pohybovať veľmi rýchlo. Anatolský pastiersky pes. Dôležité proporcie: tvárová časť hlavy je o niečo kratšia ako temenná časť. Povaha: vyrovnaný a smelý, nie agresívny, nezávislý, veľmi inteligentný a ľahko ovládateľný, hrdý. Dá sa naň spoľahnuť. Pánovi je oddaný a verný, dospelé psy cudzím nedôverujú. Veľkosť a hmotnosť: Veľkosť: psy 74–81 cm, suky 71–79 cm. Hmotnosť: Psy 50–56 kg, suky 40–55 kg.10 najväčších plemien psov na svete.

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

7. Novofundlandský pes

Novofundlandský pes


Novofundlandský pes (anglicky: Newfoundland) je kanadské mollosoidné psie plemeno známe svojou priateľskou, miernou a hravou povahou. Vyskytuje sa v troch farebných variáciách: čiernej, hnedej a čiernobiele, dospelí jedinci bežne dosahujú váhy okolo 65 kg. Medzinárodná kynologická federácia (FCI) plemeno uznáva a radí ho do druhej skupiny, sekcie molosoidné plemená. Novofundlandský pes

6. Leonberger

Leonberger
Toto plemeno psa sa vyznačuje nesporne impozantným zjavom. Leonberger dorastá do výšky približne 80 cm a dosahuje hmotnosť až 60 kg. Jeho hlava je podobná hlave bernardína, aleje zreteľne užšia a podstatne menej vysoká. Krk je mierne klenutý, chrbát primerane dlhý. Silné končatiny sú zakončené okrúhlymi kompaktnými labami. Mnohokrát sa medzi prstami nachádzajú plávacie blany. Leonberger pes

5 najväčších plemien psov na svete

5. Írsky vlkodav

Írsky vlkodav najväčších plemien psov na svete najväčší pes na svete


Írsky vlkodav je mimoriadne vysokým psom, takže ten, kto už raz videl psa tohto plemena, na neho len tak ľahko nezabudne. Pôvodne sa používal na lov vlkov a vysokej zveri. Jedince tohto plemena môžu dorásť do výšky viac ako 80 cm. Hlava je dlhá, ale lebka nie je široká. Celkovo pôsobí stavba tela pevne a silno, nepôsobí však nejako mohutne. Primerané laby majú okrúhly tvar a silné pazúry. Írsky vlkodav

Potraviny ktoré psy môžu a nemôžu jesť

4. Neapolský mastiff

Neapolský mastiff najväčších plemien psov na svete najväčši pes na svete

Najväčší pes na svete. Neapolský mastiff môže spravidla dorastať až do výšky viac ako 70 cm. Jeho hmotnosť sa pohybuje zväčša medzi 50 až 70 kg. Má veľké silné mocné telo so širokou hlavou. Papuľa je vybavená veľmi silnými čeľusťami. Charakteristickým znakom neapolského mastiffa je ovísajúca voľná koža na hrdle. Neapolský mastif

3. Bernardín –

Najväčší pes na svete

Bernardín najväčších plemien psov na svete najväčšie plemena psov na svete
Bernardín patrí k psím plemenám väčšieho vzrastu. Jeho výška by mala byť aspoň 65 až 70 cm. Pre samcov platí minimálna výška 70 cm. Prirodzene že taký veľký pes ako bernardín má určitú hmotnosť – v priemere váži až 90 kg. Je to veľký, mohutný pes so šírkou hlavou. Chrbát a hrudník sú široké, bedrá svalnaté. Celkovo pôsobí pomerne zavalito a ťarbavo .Najväčší pes na svete. Pitbull – Odsudzovaný pes s veľkým srdcom.

2. Nemecká doga –

Najväčší pes na svete

Nemecká doga najväčších plemien psov na svete najväčši pes na svete
Tieto impozantné psy môžu byť, ba priam musia byť statné a veľké. Kohútiková výška viac ako 80 cm nie je vôbec zriedkavosťou. Nemecká doga má silný chrbát, silné nohy a skôr dlhú hlavu.

 

1. Stredoázijský ovčiak – Najväčší pes na svete

Stredoázijský ovčiak najväčších plemien psov na svete najväčší pes na svete.

Toto plemeno tiež patrí na zoznam Top 10 najsilnejších plemien psov na svete .Podobne ako kaukazský pastiersky pes pochádza z oblasti Kaukazu, kde sa jeho predkovia vyskytovali už v staroveku. Ide o pôvodné prírodné plemeno, ktoré používali kočovní pastieri na stráženie a na ochranu čried.  Stredoázijský ovčiak: Charakteristika plemena. Napriek tomu patrí medzi najmladšie, oficiálne až celkom nedávno uznané plemená. Najväčší pes na svete.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button