PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako odnaučiť psa skákať – 7 rád na začiatok

Ako odnaučiť psa skákať – 7 rád na začiatok. Skákajúci pes môže byť pre majiteľa nepríjemným a dokonca nebezpečným problémom. Ak chcete svojho psa naučiť, aby prestal skákať, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete nasledovať.

Ako odnaučiť psa skákať – 7 rád na začiatok

Ako odnaučiť psa skákať - 7 rád na začiatok

Je dôležité si uvedomiť, že odnaučenie psa skákať môže byť dlhý proces a vyžaduje trpezlivosť a konzistentnosť. Sledovaním týchto krokov a tréningom svojho psa môžete pomôcť vytvoriť pozitívne správanie a udržať zdravý a bezpečný vzťah so svojím psom.

1. Ignorujte psa, keď skáče

 

Keď váš pes skáče, ignorujte ho úplne a nevenujte mu žiadnu pozornosť. Neprezývajte ho, nevyučujte ho a neohovárajte ho, pretože to môže iba zvyšovať jeho chovanie.

2. Odmietajte jeho pokusy

Odmietajte jeho pokusy

Keď váš pes sa pokúša skákať, odmietajte jeho pokusy a zároveň mu ukážte alternatívne správanie. Napríklad, ak váš pes skáče na vás, môžete sa otočiť chrbtom k nemu a odísť. Ak pes zostane na zemi, môžete ho pochváliť a odmeniť.

3. Trénujte ho na správne správanie

Keď váš pes zostane na zemi, pochváľte ho a odmeňte ho. Trénujte ho na sedenie alebo ležanie na mieste, keď sa k vám blíži, aby sa naučil, že toto správanie je viac ocenené ako skákanie.

4. Použite vodítka a obojky -Ako odnaučiť psa skákať

Použite vodítka a obojky -Ako odnaučiť psa skákať

Ak váš pes je hiperaktívny a ťažko kontrolujete jeho pohyby, môžete použiť vodítko a obojok, aby ste mu pomohli pochopiť, kedy je vhodné skákať a kedy nie. Československý vlčiak – kríženec Vlka a Nemeckého ovčiaka

5. Konzistentné trénovanie

Tréning a výchova psa vyžaduje konzistentnosť a trpezlivosť. Ak chcete odnaučiť psa skákať, musíte byť konzistentní vo svojom tréningu a výchove. Zabezpečte, aby všetci členovia rodiny trénovali psa rovnakým spôsobom a mali rovnaké pravidlá.Vypadávanie vlasov: 3 jednoduché domáce produkty na zabránenie rednutia vlasov

 

6. Odmeňujte pozitívne správanie

Odmeňujte pozitívne správanie

 Keď sa váš pes správa dobre a nechodí po vás alebo neskáče, odmeňte ho. Používajte pozitívne posilňovanie, ako napríklad odmeny, chválu alebo maznanie, aby ste podporili jeho pozitívne správanie.

 

7. Získajte pomoc odborníka – Ako odnaučiť psa skákať

Ak sa váš pes stále skáče a nechcete sa s tým vyrovnať sami, môžete sa obrátiť na odborníka na tréning chovania zvieraťa. Títo odborníci vám môžu poskytnúť individuálny plán tréningu a pomôcť vám odnaučiť vášho psa skákať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button