PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Čo robiť ak pes nechce žrať granule – 10 tipov

Čo robiť ak pes nechce žrať granule? Ak váš pes nechce jesť granule, môže to byť frustrujúce a obávajúce sa pre majiteľa. Granule sú bežnou formou krmiva pre psov a zvyčajne sú považované za zdravé a vyvážené krmivo pre vášho psa. Avšak, niektoré psy môžu odmietnuť granule, čo môže viesť k nedostatočnému príjmu potravy a ďalším problémom.

Čo robiť ak pes nechce žrať granule

 

Čo robiť ak pes nechce žrať granule

 

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností, ktoré môžete vyskúšať, aby ste pomohli vášmu psovi zjesť granule.

 

1. Skúste zmeniť značku granúl

 

Skúste zmeniť značku granúl

 

Ak váš pes odmieta granule, ktoré mu ponúkate, skúste zmeniť značku alebo typ granúl. Niektoré psy môžu mať preferencie v chuti, takže vyskúšanie inej značky môže pomôcť. Pokiaľ ide o typ granúl, skúste zvážiť granule s iným obsahom, napríklad zvýšeným obsahom mäsa alebo iných zložiek. Najväčší pes na svete

 

2. Zmeňte spôsob podávania granúl

 

Zmeňte spôsob podávania granúl

 

Niektoré psy môžu mať radi granule, ale nemusia mať radi spôsob, akým sú granule podávané. Skúste zmeniť spôsob podávania granúl, napríklad z misky na podlahu alebo na rôzne miesta v dome. Tým sa môže zvýšiť záujem vášho psa o granule.

 

3. Skúste granule zmiešať s iným krmivom

Skúste granule zmiešať s iným krmivom

 

Ak váš pes odmieta granule, skúste ich zmiešať s iným krmivom, napríklad s konzervami alebo mokrým krmivom. Tým sa môže zvýšiť chuť granúl a váš pes ich bude ochotnejší jesť.

 

4. Skúste granule navlhčiť – Čo robiť ak pes nechce žrať granule

 

Skúste granule navlhčiť - Čo robiť ak pes nechce žrať granule

Niektoré psy môžu mať radi mokré jedlo namiesto suchého. Skúste navlhčiť granule vodou alebo mäsom, aby sa stali mäkšími a mokrejšími. Tým sa môže zvýšiť chuť granúl a váš pes ich bude ochotnejší jesť. Ako udržiavať zdravé vlasy

 

5. Skúste granule podávať v inom čase

 

Ak váš pes nech chce jesť granule, skúste zmeniť čas, kedy mu granule podávate. Niektoré psy môžu mať radi jedlo v určitom čase dňa, takže skúste granule podávať v inom čase a sledujte, či to pomôže. Austrálsky teriér: Popis plemena

 

6. Skúste granule podávať v menších porciách

 

Namiesto podávania väčšej porcie granúl naraz, skúste granule podávať vášmu psovi v menších porciách, napríklad počas celého dňa. Čo robiť ak pes nechce žrať granule. Tým sa môže zvýšiť záujem vášho psa o granule a môže sa mu jedlo zdôveriť postupne.

 

7. Skúste granule podávať ako odmenu – Čo robiť ak pes nechce žrať granule

 

Ak váš pes stále odmieta granule, skúste mu ich podávať ako odmenu za správanie, ktoré chcete zvýšiť. To môže pomôcť vášmu psovi spojiť granule s pozitívnym zážitkom, čo môže zvýšiť jeho chuť k granulám. Ako naučiť psa jesť granule – 5 tipov

 

8. Skonzultujte to s veterinárom

 

Čo robiť ak pes nechce žrať granule? Ak váš pes stále odmieta granule a máte obavy o jeho zdravie, skonzultujte to s veterinárom. V niektorých prípadoch môže byť odmietanie granúl znakom zdravotných problémov, ako sú tráviace ťažkosti alebo iné zdravotné problémy.

 

Zhrnutie – Čo robiť ak pes nechce žrať granule

 

Ak váš pes nechce jesť granule, existuje niekoľko možností, ktoré môžete vyskúšať, aby ste mu pomohli zjesť granule. Skúste zmeniť značku alebo typ granúl, zmeňte spôsob podávania granúl, zmiešajte granule s iným krmivom, navlhčite granule, podávajte granule v menších porciách, skúste granule podávať ako odmenu alebo skonzultujte to s veterinárom. Sledujte reakcie vášho psa a vyberte si najlepšiu možnosť pre vášho psa a jeho potreby.

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button