PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Dôležitosť psov v našom živote

 

Psy žijú popri ľudí už tisíce rokov . Ale nie vždy boli brané tak ako dnes . Kedysi sa používali na stráženie , lov , na ťahanie saní …. Až od 18. storočia sa psíky začali viac chovať ako spoločníci . A to im zostalo dodnes . Mnohý ich milujeme a nedáme na nich dopustiť . Okrem toho sú aj dnes pre nás veľmi dôležité v mnohých smerov . Pozrite si týchto 5 dôvodov prečo sú psy dôležité v našom živote .Dôležitosť psov v našom živote :

Spoločnosť

 

Spoločnosť

Psy poskytujú ľuďom spoločnosť . Môžu byť útechou pre ľudí, ktorí túžia po bezpodmienečnej láske s inou živou bytosťou. Psy môžu znižovať úroveň ľudskej osamelosti. To môže byť obzvlášť výhodné pre ľudí, ktorí žijú sami, príliš sa nestretávajú , majú prázdne miesta alebo nedávno zažili zásadnú zmenu života, napríklad stratu blízkeho človeka alebo rozvod.

 

Zníženie stresu a zdravotné výhody

 

Zníženie stresu a zdravotné výhody

Psy môžu pomôcť znížiť hladinu stresu a často sa používajú na terapeutické účely v nemocniciach alebo domovoch dôchodcov . Hra so psom, cvičenie, chôdza alebo beh môžu pomôcť ľuďom znížiť hladinu stresu a zvýšiť ich zdravie a pohodu.

 

Služobné zvieratá

 

3.Bladhaund

Psy chované ako služobné, asistenčné alebo terapeutické zvieratá môžu otvoriť svet chorým ľuďom . Špeciálne vyškolení spoločníci pomáhajú pri každodenných činnostiach a pomáhajú ľuďom čeliť výzvam presadiť sa vo svete. Služobné zvieratá môžu fyzicky znevýhodneným jednotlivcom umožniť samostatnú prácu, cestovanie a život. Pátracie a záchranné psy dokážu sledovať ľudskú vôňu aj v tých najnáročnejších prostrediach.Dôležitosť psov v našom živote. pozrite si 10 bežných chýb pri výcviku psa

 

Bezpečnosť

 

Sú nemeckí ovčiaci nebezpečníTu je to, čo musia noví vlastníci vedieť Dôležitosť psov v našom živote

Psy poskytujú ľuďom pocit bezpečia. Vycvičení strážni psi môžu poskytnúť vysoký stupeň bezpečnosti, zatiaľ čo aj malé domáce psy môžu ponúknuť pocit ochrany tým, že svojich majiteľov upozornia na cudzincov alebo neobvyklé okolnosti v domácnosti. Psy zamestnané vládnymi agentúrami a policajnými organizáciami zaisťujú verejnú bezpečnosť v podobe vyhľadávaní bômb alebo drog .

 

Učia zodpovednosti

 

Zodpovednosť  Dôležitosť psov v našom živote

 

Deti sa môžu naučiť rodičovstvu prostredníctvom psíka .Tým že sa o neho starajú a majú zodpovednosť za kŕmenie , chôdzu , výcvik a úpravu sa učia zaobchádzať so živým tvorom už od útleho veku .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button