PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Sú nemeckí ovčiaci nebezpeční? – Tu je to, čo musia noví vlastníci vedieť

Nemecký ovčiak , ktorý je označačovany ako „sebavedomý, odvážnýy a inteligentný“, je druhým najobľúbenejším rodinným psom . Ale pretože sú to tak veľkí psi, bezpečnosť je pri nich vždy na zváženie. Sú nemeckí ovčiaci nebezpeční? – Tu je to, čo musia noví vlastníci vedieť.

Sú teda nemeckí ovčiaci nebezpeční? Nemeckí ovčiaci nemusia byť nebezpečnými psami. Boli chované na pasenie stád hospodárskych zvierat a nie ako agresívne psy. Avšak veľa psov má agresívne tendencie, ktoré je potrebné udržiavať na uzde. Ale pri správnom vychováni môže byť nemecký ovčiak milujúcim a ochranným miláčikom.

Pri jednaní so psami tak veľkými a mocnými ako nemecký ovčiak je potrebné mať na pamäti jedno . Je potrebná veľká starostlivosť a pozornosť. Pokračujte v čítaní a zistite, či je ich reputácia agresívnych psov presná.

Počiatky nemeckého ovčiaka

Plemeno patrí do rodiny nemeckých ovčiarskych psov. Kedysi malo plemena veľa variácií. Ale na konci 18. storočia sa kapitán Max von Stephanitz, nemecký jazdecký dôstojník, vydal vyvinúť ideálneho pastiera.

Počas procesu chovu (ktorý trval viac ako 35 rokov) sa zmiešalo veľa kmeňov, čo vyústilo do vzniku nemeckého ovčiaka (Deutsche Shäferhund).

Ale aj napriek ich skorému pôvodu bol nemecký ovčiak populárny v Spojených štátoch až na začiatku 20. storočia. Čiastočne za to mohli filmové hviezdy ako Strongheart a Rin-Tin-Tin, ktoré si získali srdcia Američanov.

Kôli svetovej vojne sa na istý čas sa stali známymi ako alsaské, ktoré dodnes používajú mnohí Briti napriek tomu, že sa oficiálny názov plemena od roku 1977 označuje ako „nemecký ovčiak“.

nemecky ovčiak

Vlastnosti nebezpečného ovčiaka?

Pretože nemecký ovčiak bol chovaný z ovčiarskych psov, nesú rôzne črty, ktoré by ste od pastierskych psov očakávali. Aj keď tieto vlastnosti môžu byť na farme ideálne, môžu byť aj potenciálne nebezpečné bez zaškolenia.

Napríklad tieto psy sú mimoriadne atletické a pohotové. Koniec koncov, ich telá sú postavené na základe štíhlej svalovej kostry. Nemeckí ovčiaci sú navyše nútení behať a prenasledovať pohybujúce sa objekty, vzhľadom na ich pastierske inštinkty.

Medzi ich ďalšie úlohy patria špičkové strážne psy a vojenskí poslovia, ako aj policajné psy a ochranné psy. Pre tieto špecializované práce museli byť ochranné a teritoriálne, pričom si museli zachovávať určitý odstup od cudzincov. latinské citáty

Psy nemeckého ovčiaka boli tiež chované na vykonávanie pátracích a záchranných úloh, hľadanie drog a bômb a ako vodiace psy pre nevidiacich. Vo svete psích služieb je len málo psov rovnako univerzálnych a nevyhnutných ako nemeckých ovčiakov .

Tieto psy nie sú iba mozočkom, ale aj mozgom. Nemeckí ovčiaci majú tendenciu preukazovať vysokú inteligenciu, sú vysoko trénovateľní a ľahko sa dokážu pod tlakom sústrediť na najdôležitejšie úlohy.

Nie je pochýb o tom, že nemeckí ovčiaci sú pôsobivými špičákmi s vynikajúcou fyzickou a duševnou silou. Prejavujú sa však tieto vlastnosti u nebezpečných psoch ? Nechajme to vyšetriť.

Prečo nemeckí ovčiaci nie sú nebezpeční

Hoci nemeckí ovčiaci majú povesť agresívnych tendencií a správania, väčšina nemeckých ovčiakov nie je vrodene agresívnych psov. To znamená, že neboli chované pre práce vyžadujúce agresiu – na rozdiel od bojových psov.

Rozdiel je však v tom, že nemeckých ovčiakov možno ľahko vycvičiť, aby preukázali agresivitu.

Sú nemeckí ovčiaci nebezpečníTu je to, čo musia noví vlastníci vedieť

Napríklad, ak je nemecký ovčiak vychovávaný ako strážny pes, môžete očakávať, že budú podporované agresívne tendencie plemena. Očakáva sa, že strážne psy budú v určitých situáciách zastrašujúce.

Väčšina majiteľov nemeckých ovčiakov strážneho psa nepotrebuje, a preto budú mať pri správnom výcviku psa, ktorý bude skôr pokojný a ochranný, než nebezpečný a agresívný. Ich dospelý temperament je výrazne ovplyvnený majiteľom.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, je študovať svojho psa a naučiť sa, ako sa správa vo všetkých druhoch situácií. To, že váš pes šteká alebo vrhá na iného psa alebo na cudzinca, ešte neznamená, že je ochranný alebo agresívny (aj keď by to mohlo).

Môže sa tiež stať, že sa váš nemecký ovčiak pokúša skryť za fasádu, pretože je neistý alebo vystrašený.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button