PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako si vybrať vodítko pre psa? Rady a porovnania

Výber vodítko pre psa. Pri výbere toho, s akými pomôckami a potrebami na chodenie oblečie vaše nové šteňa, sa zdá byť nekonečné množstvo možností! Vodítka sú dôležitým tréningovým nástrojom a niečím, čo budete používať takmer každý deň . Čo znamená, že je dôležité, aby ste si našli také, ktoré zodpovedá vašim potrebám a preferenciám.

Na internete nájdete mnoho vodítok a iných postrojov pre psy. Ale podľa čoho si vybrať? Vodítko by ste si mali vybraž podľa niekoľkých faktorov a nimi sú veľkosť a sila vášho psa, material z ktoréo je vodítko urobené, dĺžka vodítka až po nebezpečné hrany na vodítku.

 

vodítko pre psa

Vodítko pre psa

 

Rôzne činnosti sú s rôznymi druhmi vodítok jednoduchšie. Možno zistíte, že mať rôzne druhy vodítok je najlepšie, v závislosti od toho, čo so psom plánujete – či už je to turistika, školenie pre psov alebo prechádzka preplneným centrom mesta. Bez ohľadu na to, aké vodítko si vyberiete, malo by byť kvalitne vyrobené so zabezpečenou sponou a pohodlné na použitie.

 

Nasledujúce veci uvedené nižšie sú niektoré z toho, na čo by ste pri výbere vodítka mali pamätať – nižšie sa budem podrobnejšie venovať tomu, ktoré vodítka osobne odporúčam.

  • Ak sa bojíte že vodítko bude špinavé alebo bude zapáchať, rovno si vyberte vodítko odolné proti zápachu a vode ako bonus sa aj ľahko umyvá.
  • Ak vaše šteniatko ničí vodítko, kúpte radšej niekoľko lacných až potom investujte peniaze do toho najvhodnejšieho vodítka.
  • Ak chcete mať vášho psíka stále v bezpečí kúpte si reflexné vodítko .
  • Veľkosť a materiál vodítka by sa mali vyberať na základe veľkosti a hmotnosti vášho psa. Čivava bude ohromená váhou hrubého vodítka s ťažkou sponou a Svätý Bernardín môže ľahko zacvaknúť tenký remienok na vodítko alebo ľahkú sponu.

Čítajte ďalej a dozviete sa rôzne možnosti vodítka, ktoré vám umožnia lepšie sa rozhodnúť, do ktorej investujete pre vás a vášho psa.

Štandardné vodítko

Toto vodítko je najbežnejším typom, ktorý uvidíte.

Nylonové vodítko: Nylonové vodítka sú cenovo dostupné a ľahko sa čistia. Ak je veľkosť správne a okraje nylonu nie sú ostré, môže to byť v ruke. Čím je šírka nylonového vodítka tenšia, tým je pravdepodobnejšie, že sa vám vodítko popáli na rukách. Ak váš pes nečakane potiahne! Nylon nie je taký pružný ani mäkký ako iné materiály na vodítko, zvlášť ak potrebujete väčšieho a hrubšieho vodítka pre veľkého psa. Niektoré psy tiež rýchlo prežúvajú nylonové vodítka; ak máte vodítko na žuvanie, vyhýbajte sa bežným nylonovým vodítkam. Nylonové vodítka sú dobrou voľbou na krátke prechádzky alebo na rýchle výlety po veterinárnej klinike. Naprikád obchode s domácimi zvieratami alebo starostlivosti o psy a často majú veľa bezpečnostných možností – napríklad toto nylonové vodítko od spoločnosti Nite Ize, ktoré svieti a bliká, keď vezmete svojho psa von, keď je tma.

Kožene vodítko: Vodítka z kvalitnej kože majú dlhú životnosť a sú veľmi pohodlné na držanie. Koža sa dá ťažko znečistiť, ak sa znečistí, takže tento typ vodítka je vhodný na bežné prechádzky po vodítku po meste. Vyberte si kožené vodítko, ktoré je odolné voči vode, aby nedošlo k jeho vysušeniu a popraskaniu.

Konope vodítko: Ak má váš pes citlivú pokožku alebo alergie, je konopné vodítko vynikajúcou voľbou vďaka svojim hypoalergénnym vlastnostiam. Konope je veľmi priateľské k zemi; samotná rastlina sa kvôli jej odolnosti pestuje bez použitia pesticídov alebo fungicídov. Je tiež antimikrobiálny a prirodzene odolný voči zápachu! Toto konopné vodítko od spoločnosti West Paw je ľahké, mimoriadne jemné na vaše ruky (používaním sa ešte zjemní!), Je silné a odolné, aby vydržalo roky. Boseron pes

 

vodítko pre psa

 

Zaťahovacie vodítko

 

Samonavíjacie vodítka (tiež sa nazývajú flexi vodítka) sa môžu javiť ako skvelý nápad – chcete, aby mal váš pes slobodu skúmania a stále bol k vám pripútaný – ale často tieto samonavíjacie vodítka spôsobujú viac problémov, ako táto sloboda stojí za to! Zaťahovacie vodítka nielenže naučia psa, že ťahanie za vodítko je prijateľné. No  zaťahovacie vodítka môžu spôsobiť zranenie ľudí i psov. V tomto článku nájdete ďalšie informácie o bezpečnostných rizikách pri používaní zasúvateľného vodítka.

 

Nebezpečenstvo zatiahnuteľného vodítka pre psa. Tieto vodítka majú objemné a často nepríjemné držanie rukovätí a je ťažké ich použiť ako uviazanie. Najmä ak potrebujete pripevniť psa na stĺp alebo strom. Kordy v týchto druhoch vodítok nie sú príliš odolné a môžu sa pri náhlom tlaku pretrhnúť alebo sa nimi dá ľahko žuť. Pre tieto šnúry je tiež ľahké obtočiť sa okolo nôh a zakopnúť o ľudí a psy.

 

Výsuvný štýl tiež neumožňuje veľkú kontrolu nad vašim psom; majú veľa slobody s predĺženou dĺžkou, ale nemôžete ich ľahko navinúť. So všetkou takou vzdialenosťou medzi vami a nimi môžu ľahko vyjsť na ulicu pred vami alebo spoza rohu priamo do potenciálne nebezpečnej situácie . Psy na zasúvateľnom vodítku často cvičia veľmi neslušné pozdravy s ostatnými psami a ľuďmi, rútia sa k nim so svojím majiteľom ďaleko za sebou a nedokážu zabrániť skokom na ľudí alebo zasiahnuť, ak sa psy nedokážu dohodnúť.

 

Vodítko pre psa

 

Niektorí majitelia psov si kúpia zaťahovacie vodítko, pretože si myslia, že to pomôže pri ťahaní vodítka ich psovi. No tieto vodítka vášho psa skutočne naučia, že ťahanie funguje. Pes získa väčšiu dĺžku vodítka, ak vytiahne proti napätiu zo sťahovacej jednotky, čo posilňuje jeho ťahanie, aby sa dostali tam, kam chcú – vpred! Je takmer nemožné naučiť psa zdvorilosti na vodítku pri použití zasúvateľného vodítka, pretože samotné vodítko učí psa presným opakom zachovania voľného vodítka. Najlepšie psy, plemena psov pre prvých majiteľov.

 

ako si vybrať vodítko pre psa

 

Neodporúčam použitie sťahovacích vodítok, to však neznamená, že ich nemôžete zodpovedne použiť.Ak sa rozhodnete. Zaťahovacie vodítka by sa mali používať iba v prípade, že je váš pes dobre trénovaný na to, aby netiahol na vodítku. A ak ste vo vhodnom prostredí, napríklad na pláži alebo na veľkom otvorenom poli, kde sa šnúra nemôže na nič zachytiť a roztrhnúť ju.

 

Nastaviteľné vodítko

 

Nastaviteľné vodítka sú skvelou voľbou pre prípady, keď potrebujete vodítko dočasne skrátiť, potrebujete psa pripútať k telu alebo na strom alebo stĺp, alebo dokonca prechádzať dvoma psami naraz pomocou jedného vodítka. Je to skvelé vodítko pre pripevnenie k obojku vášho psa aj k jeho postroju na pripevnenie spredu. Namiesto bežnej rúčky má tento typ vodítka na oboch koncoch spony a zvoní v rôznych intervaloch dĺžky vodítka. Na základe toho, kam pripevníte jednu sponu, sa určí veľkosť rúčky a dĺžka vodítka. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

 

Retiazkové vodítko

 

ako si vybrať

 

Retiazkové vodítka sa odporúčajú. Psy  radi svoje vodítko hrýzú. Zatiaľ čo nylonové. A kožené alebo povrazové vodítka môžu byť pre vaše šteňa príliš lákavé a nevydržia veľa žuvania. Reťazové vodítka nahradia dĺžku vodítka oceľovými článkami. To odrádza od žuvania, pretože po žuvaní už nechutí a necíti sa tak dobre. Psy nie sú schopné prežúvať kov a zničiť vodítko.

 

Reťazové vodítka však môžu byť pre každodenné použitie ťažkopádne. Pretože sú ťažké pre človeka i pre psa a v prípade potreby je nepríjemné ich upnúť na vodítku. Prechádzky so psom na vodítku môžu tiež spôsobiť. Že vyzerajú zastrašujúcejšie než pre niektorých ľudí. Je to pretože  reťaze sú spojené s „tvrdosťou“.

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button