PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako si vybrať postroj pre psa – typy postrojov a rady k nim

Ako vybrať postroj pre psa .Postroje pre psa sú bezpečnejším spôsobom, ako zaistiť, aby bol váš pes bezpečný a pohodlný počas cvičenia a na prechádzkach. Na trhu sú k dispozícii desiatky rôznych postrojov a budete musieť vybrať , ktoré vyhovujú vašim potrebám a potrebám vášho psa. Pripravili sme pre vás niekoľko rád ako vybrať správny postroj pre psa .Ako si vybrať najlepší postroj pre psa.

 

Ako vybrať postroj pre psa

 

ako si vybrať postroj pre psa

 

Ako si vybrať postroj pre psa? Najskôr si určite načo budete postroj používať, pretože sa dá kúpiť niekoľko rôznych typov postrojov.Pretože nie všetke postroje sú určené na prechádzky a zrovna na to ich väčšina majiteľov psov potrebuje . Existuje veľa typov zapínacích postrojov ktoré môžete používať pri prechádzke, napríklad predná spona, zadná spona alebo sťahovací pás.

Ako vybrať postroj pre psa na mobilitu

 

Postroje pre mobilitu psov sa používajú na pomoc psom, ktorí majú problémy s pohybom, najmä starším psom, a pri rozložení hmotnosti psa, aby ste ich mohli ľahšie zdvihnúť. Sú vybavené rovnako ako postroje na prechádzku.

 

Tréningové a športové postroje

 

ako si vybrať postroje

 

Postroje, ktoré sa používajú na športové alebo tréningové účely, budú musieť byť ľahšie, takže postroje hľadajte bez kovových nastavovacích svoriek a sú vyrobené z ľahkých materiálov. Ale tiež môžete nájsť športové postroje, ktoré vám umožnia zaťažiť psa , takéto postroje sú určené na tréning kde pes cvičí so zaťažím na postroji a potom je bez postroja silnejší a rýchlejší.

10 plemien psov, ktoré vyzerajú ako vlci

Ako si vybrať postroj pre psa do auta

 

ako si vybrať postroj pre psa do auta

 

Ak chcete Postroj pre psa do auta, vyberte si postroj schválený pre crashtesty. Sú kvalitnejšie a dokonale spĺňajú svoj účel . Pri dopravnej nehode je pravdepodobnejšie že pes zostane v bezpečí.

Ako si vybrať postroj pre psa na behanie ?

Postroj na behanie si vyberiete podľa tohoto článku a postrojov podľa pripínanie . Pretože postroj na behanie závisí od psa, či je kľudný alebo moc ťahá. So psom ktorý moc ťahá sa predsa en ťažšie behá ak mu postroj nerobí žiadny odpor. Pes by mal behať popri vás a vy by ste mu mali určovať tempo a nie naopak.

 

Typy postrojov podľa pripínania vodítka

 

Ide o to kde sa pripína voditko na popruh.

 

1. Ako si vybrať postroj pre psa na ťahanie 

 

Zadné pripínanie Postroj na ťahanie

Vodítko sa pripína na chrbát psa. Na tento typ postroja si pes ľahko zvykne, pohodlne sa nosia a vodítko sa im nezamotá do predných nôh. Je to postroj na ťahanie pretože sa cezeň prenáša plná sila psa.

  • Ťažný postroj pre psa
  • Popruhy ktoré majú zadné pripínanie používajte iba u psov, ktoré sú pokojné a vycvičené.
  • Nemali by sa používať pri psoch, ktoré pri chôdzi ťahajú, pretože postroj tento pohyb nepresmeruje.
  • Nemali by sa používať na nápravu problémov so správaním, ako je agresia voči iným psom, pretože postroj nezastaví zlé správanie ako iné typy postrojov.

 

2. Ako si vybrať postroj pre psa proti ťahaniu 

 

Predné pripínanie  Postroj proti ťahaniu

 

Popruhy majú sponku na pripevnenie vodítka vpredu , teda v strede hrudníka psa.Postroj proti ťahaniu. Takto vám postroj dáva väčšiu kontrolu nad psom, ak pri chôdzi ťahá. Pomáha presmerovať psa na majiteľa, ak je to potrebné.

  • Postroj proti ťahaniu psa.
  • Predné sponky sú dobrou voľbou, ak váš pes ťahá a chcete toto správanie napraviť.
  • Vodítko by ste mali mať natiahnuté, pretože sa môže zamotať do nôh psa.

 

3. Ako si vybrať postroj pre psa  Sťahovací postroj

 

sťahovací postroj pre psa

Existujú rôzne variácie sťahovacích postrojov, ale všetky fungujú na rovnakom princípe. Pri ťahaní psa sa uťahujú, čo je pre vášho psa nepríjemné. Niektoré sťahovacie postroje môžu spôsobiť bolesť vášmu psovi , čo však nie je to, čo chcete. Popruh by mal pridávať mierny tlak, ktorý je nepríjemný, takže sa uistite, že pás nebolí vášho psa vášho psa.

a) Z čoho je postroj pre psa vyrobený.

Väčšina popruhov je vyrobená z nylonu alebo inej syntetickej tkaniny alebo z kože. Nylonové postroje sa ľahšie nastavujú a sú lepšie, ak je vonku mokro a vlhko .

Môžete si vybrať postroj s vnútorným vyplnením, takýto postroj je ľahší a pohodlnejší pre vášho psa.Keď investujete do kvality postroja, stojí to za to.

Je pot nebezpečný pre vlasy?Ako mu čeliť

b) Funkcie postroja pre psa

 

Ak chodíte na prechádzky v noci, môžete si kúpiť reflexný postroj pre psa. V noci dostatočne zviditeľní vášho psa.Postroj pre psa si môžete vybrať aj podľa farby, dobrou voľbou je vode odolný postroj ktorý sa ľahšie umýva.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button