PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Prečo pes kňučí – 5 dôvodov kňučania psa

Prečo pes kňučí – 5 hlavných dôvodov . Možno nevedia rozprávať ale psy komunikujú rôznymi spôsobmi . Jedným zo spôsobov ako psy komunikujú je pravé kňučanie .Prečo pes kňučí .  Kňučanie môže byť pekné ale ak pes kňučí dlhodobo a často môže vás to znepokojovať . Ak chcete aby váš pes prestal kňučať musíte najskôr pochopiť , prečo pes kňučí . Tu sú možné dôvody prečo pes môže kňučať .

 

1. Niečo potrebuje / chce

 

štena knučí

 

Najčastejším dôvodom prečo pes kňučí je to , že od vás niečo potrebuje alebo chce , napríklad jedlo , vodu alebo prechádzku . Možno chce ísť von na wc alebo len chce od vás jeho obľúbenú hračku . Pes prestane kňučať keď dostane čo chce .

Pri kŕmení psa si dávajte obzvlášť pozor až nekŕmite psa zo stola . Pretože sa naučí tzv. Prečo pes kňučí . žobrať a to vždy keď budete jesť bude na vás pozerať svojimi zlatými psími očami a kňučať o jedlo , čo môže viesť k prejedaniu a obezite vášho psa .Reč psa .

Ak ste boli vonku na prechádzke a prídete do vnútra , no pes začne opäť kňučať a zasa sa pýtať von , môže mať problém s močovým mechúrom alebo trávením . Ak sa to u neho prejavuje častejšie mali by ste ho zobrať k veterinárovi .Ako ukľudniť psa . Austrálsky hodvábny teriér: Popis plemena

 

2. Pes kňučí o pozornosť

 

reč psa kňučanie

 

Niekedy psy kňučia len preto , že im nikto nevenuje pozornosť . Je to podobné ako u malých detí keď plačú pri stole . Váš pes chce aby ste sa sním hrali veď práve od toho ho máte . Naplánujte si pravidelný čas ktorý sa budete svojmu psovi venovať , aby mal každý deň dostatok pohybu a duševnú rovnováhu . Ak sa pes začne nudiť môže začať hrýzť nábytok alebo kopať diery .

Prečo pes žerie trávu ?

 

3.Pes kňučí pretože má strach alebo nervozitu – Prečo pes kňučí

 

prečo pes kňučí

 

Pes môže kňučaním upozorniť na strach alebo nervozitu . Ak pes chodí , trasie sa , ťažšie dýcha a pri tom kňučí pravdepodobne sa bojí ( možno ste sa stým stretli práve u veterinára alebo na očkovaní ) .Prečo pes kňučí . Možno je v dome niekto nový kto znervózňuje vášho psa alebo mu niekto chýba , hlavne ak sa naviaže na niekoho kto odíde na dlhší čas do práce . Ale pes môže tiež kňučať pri nervozite , to je napríklad keď ste so psom na prechádzke a z ničoho nič zastaví , spozornie , začne vetriť a kňučať – vtedy vám môže naznačiť že niečo nie je v poriadku a že aj keď vy nič nevidíte on niečo cíti .Pes kňučí v noci .

 

Pes môže kňučať pri tom ako odchádzate z domu , môže vám naznačovať úzkosť z odlúčenia . Pes môže maž separačnú úzkosť , hlavne keď je dlhšie sám . Môže by neposlušný , robiť neobvykle veci ako je kopanie dier , obhrýzanie vecí alebo snaha dostať sa z pozemku preč.

 

4. Pes kňučí keď má bolesť

 

prečo pes knucí

 

Pes môže kňučať pri bolesti . Pes kňučí od bolesti . Ak pes kňučí pri našliapnutí na labku ( môže mať v nej tŕň a tak by ste mu ju mali pozrieť ) . Ďalšia vec je že pes kňučí pri vyskočení a to môže spôsobovať artritída . Ak váš pes kňučí bez zjavného dôvodu , mali by ste ho vziať k veterinárovi na kontrolu . Austrálsky teriér: Popis plemena

 

Ako prevencia proti bolestiam kĺbom u psa  – Prečo pes kňučí

 

 • Veterinárny prípravok Starostlivosť o kĺby zabezpečuje komplexnú starostlivosť o kĺby a pohybový aparát psov. Obsahuje účinné látky, ktoré sú prirodzenou súčasťou kĺbovej chrupavky a stimulujú jej regeneráciu. Účinné látky majú priaznivý vplyv na stavbu a výživu kĺbovej chrupavky, podporujú elastické vlastnosti kĺbovej tekutiny a napomáhajú pri pohybových problémoch psov. Váš psík vám za tento doplnok na kĺby určite poďakuje .
 • Starostlivosť o kĺby sa podáva:
  psom všetkých plemien s rizikom kĺbových ťažkostí
  psom s kĺbovými problémami (staršie psy, poúrazové stavy)
  športovým a pracovným psom
  šteňatám počas vývoja
  hárajícím sukám
 • Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy, s kúskom potravy alebo s krmivom.
 • prevencia bolesti klbov u psvPes Tablet denne
  do 10 kg          0,5
  10-20 kg            1
  20-40 kg            2
  nad 40 kg           3
 • Prípravok podávajte optimálne 3 mesiace, potom urobte 1 mesiac pauzu a prípravok opäť nasaďte.

 

5. Pes kňučaním vyjadruje že mu to je ľúto – Prečo pes kňučí

 

pes kňučí od bolesti

 

Prečo pes kňučí .Pes sa kňučaním ospravedlňuje . Ak psovi vynadáte pretože vám napríklad roztrhal topánku môžete si všimnúť že pes začne kňučať . Tým dáva na javo že mu je to ľúto . Toto správanie zdedil od vlkov . Ak pes pri vás takto kňučí jednoducho prijmite jeho ospravedlnenie a choďte preč , pes pochopí že bol prijatý naspäť .Šteňa kňučí .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button