Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Austrálsky teriér: Popis plemena

Austrálsky teriér, známy aj ako austrálsky teriér, je malé a robustné plemeno psa, ktoré pochádza z Austrálie. Toto plemeno bolo vyvinuté v 19. storočí na lov a zabíjanie hlodavcov a hadov na austrálskych farmách. Dnes je austrálsky teriér obľúbeným spoločenským plemenom psa, ktoré je známe svojou vernosťou, inteligenciou a odvahou.

 

Austrálsky teriér

 

Austrálsky teriér

 

Austrálsky teriér je plemeno psov malých rozmerov, ktoré váži približne 5 – 7 kg a dosahuje výšku 25 – 28 cm. Toto plemeno má dlhú a plochú hlavu so silnou čeľusťou a malé, vzpriamené uši. Austrálsky teriér má drsnú a drsnú srsť, ktorá je zvyčajne modrej alebo pieskovej farby. Toto plemeno má tiež výrazný chvost z dlhších chlpov okolo krku, ktorý mu dodáva leví vzhľad.

Medzinárodná kynologická federácia (FCI) a Kennel Club uznávajú austrálsky teriér ako plemeno. Podľa Wikipédie je toto plemeno známe aj svojou inteligenciou a cvičiteľnosťou, vďaka čomu je výbornou voľbou na súťaže poslušnosti a agility. Na záver možno povedať, že austrálsky teriér je malé, ale mohutné plemeno, ktoré si mnohí obľúbili pre jeho vernosť, odvahu a inteligenciu.

 

História

 

História

 

Austrálsky teriér je plemeno psa, ktoré sa vyvinulo v Austrálii v 19. storočí. Jeho pôvod sa datuje do obdobia, keď britskí osadníci dovážali rôzne plemená psov do Austrálie. Austrálsky teriér sa vyvinul z kríženia rôznych plemien teriérov, vrátane yorkshirského teriéra, cairn teriéra a dandie dinmont teriéra.

História austrálskeho teriéra je spätá s austrálskou bušou, kde bol používaný ako lovec škodnej zveri. V 20. storočí bol austrálsky teriér obľúbený medzi americkými vojakmi, ktorí ho používali ako strážneho psa.

Dnes je austrálsky teriér populárny po celom svete ako spoločník a rodinný pes. Jeho hustá, drsná srsť a nízka postava robia z neho ideálneho psa pre ľudí s malými bytmi alebo domami. Austrálsky teriér je tiež známy svojou inteligenciou a oddanosťou svojmu majiteľovi.

 

Vzhľad

 

Vzhľad

 

Austrálsky teriér je nízky, kompaktný pes s dlhou hlavou a plochou lebkou. Jeho dĺžka je viditeľne väčšia ako jeho výška. Výrazný teriérsky charakter podčiarkuje jeho odvážny a robustný vzhľad. Celkový vzhľad psa je pevný, živý, aktívny a zdravý.

Austrálsky teriér má hustú, drsnú srsť, ktorá ho chráni pred prudkými zmenami teplôt austrálskej buše. Srsť je netrimovaná a strapatá s výrazným golierom okolo šije a predhrudia. Husté obočie chráni oči pred slnkom a v minulosti ho vraj chránilo tiež pri boji s hadmi.

Jeho farba môže byť modrá alebo tan s červenými alebo hnedými odtieňmi. Jeho uši sú malé, trojuholníkové a stojace. Chvost je stredne dlhý a nosený vzpriamene.

 

Austrálsky teriér sa často zamení s austrálskym silky teriérom alebo silky teriérom. Tieto plemená sa líšia vzhľadom a veľkosťou. Austrálsky teriér je o niečo väčší a má drsnejšiu srsť.

Celkovo, austrálsky teriér má výrazný teriérsky charakter a jeho vzhľad je robustný a odvážny. S jeho hustou, drsnou srsťou a výrazným golierom okolo šije a predhrudia, je to malý pes s veľkým sebavedomím.

 

Temperament a správanie

Austrálsky teriér je známy svojou živou a veselou povahou. Je to pes, ktorý je veľmi inteligentný, húževnatý a vytrvalý. Jeho temperament je považovaný za odvážny, zvedavý a sebavedomý. Aj keď je to malý pes, má veľké srdce a je veľmi oddaný svojmu majiteľovi. Najnovšie plemena psov – 15 nových plemien

Tento pes je tiež veľmi bdelý a ostražitý. Je to skvelý strážca, ktorý bude určite upozorňovať na každé nebezpečenstvo. Jeho schopnosť byť alertný a bdelý robí z neho skvelého spoločníka pre rodiny s deťmi.

Austrálsky teriér je tiež veľmi aktívny pes, ktorý potrebuje veľa pohybu a cvičenia. Jeho vysoká úroveň energie znamená, že potrebuje pravidelné prechádzky a hry, aby sa udržal zdravý a šťastný. Jeho aktivita a živá povaha ho robia skvelým spoločníkom pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl.

 

Aj keď je to pes s veľkým srdcom, austrálsky teriér môže byť niekedy aj tvrdohlavý a húževnatý. Jeho loajalita voči svojmu majiteľovi však znamená, že bude vždy ochotný pracovať a učiť sa nové veci. Jeho schopnosť byť tvrdohlavý a húževnatý robí z neho skvelého psa pre majiteľov, ktorí sú trpezliví a majú skúsenosti s tréningom psov.

Austrálsky teriér je tiež známy svojím hlasom. Je to pes, ktorý radi šteká a bude upozorňovať na každý príchod hostí. Jeho schopnosť štekať robí z neho skvelého strážcu, ale môže byť aj nevýhodou pre majiteľov, ktorí žijú v bytoch alebo susedov, ktorí majú radi tiché prostredie.

 

Zdravie a starostlivosť

Austrálsky teriér je pomerne zdravé plemeno s malým počtom dedičných chorôb. Priemerne sa dožíva veku 14-15 rokov. V tejto časti sa pozrieme na niektoré z najdôležitejších aspektov starostlivosti o austrálskeho teriéra.

Zdravie

Austrálsky teriér je zdravé plemeno, ktoré má len niekoľko zdravotných problémov. Jedným z najbežnejších problémov u tohto plemena je luxujúca patela, ktorá môže spôsobiť bolesť a zhoršenie chôdze. Je to však zriedkavé a väčšina austrálskych teriérov sa s týmto problémom nestretáva.

Okrem toho môže austrálsky teriér trpieť cukrovkou. Je dôležité, aby majitelia sledovali ich stravu a hmotnosť, aby sa predišlo tomuto ochoreniu. Prečo pes kňučí – 5 dôvodov kňučania psa

 

Starostlivosť Austrálsky teriér

 

Starostlivosť Austrálsky teriér

 

Starostlivosť o austrálskeho teriéra zahŕňa pravidelné kúpanie a strih srsťou. Srsť je potrebné trimovať približne raz za tri mesiace a minimálne raz týždenne ju treba prečesať.

Okrem toho, austrálsky teriér potrebuje dostatok cvičenia a stimulácie, aby sa predišlo nudy a deštruktívnemu správaniu. Majitelia by mali venovať čas na tréning a socializáciu svojho psa, aby sa predišlo nežiaducemu správaniu.

Je tiež dôležité sledovať stravu a hmotnosť austrálskeho teriéra, aby sa predišlo obezite a cukrovke. Majitelia by mali zabezpečiť, aby ich pes mal dostatok vody a kvalitného krmiva.

Všetky tieto opatrenia pomôžu zabezpečiť zdravie austrálskeho teriéra a zabezpečiť, aby bol šťastný a zdravý pes.

 

Chov a plemeno

Austrálsky teriér je pomerne zdravé a odolné plemeno, ktorého chov je relatívne jednoduchý. Väčšina jedincov sa dožíva vysokého veku a netrpí žiadnymi vážnymi zdravotnými problémami. Avšak, ako u každého psa, aj u austrálskeho teriéra môžu nastať určité zdravotné problémy, napríklad očné choroby alebo dysplázia bedrového kĺbu. Najdlhšie žijúce psy Top 10 plemien psov

Austrálsky teriér je pomerne malé plemeno, dosahuje výšku okolo 25 cm a váhu okolo 6 kg. Jeho stavba tela je silná a svalnatá, a aj keď je malý, je to odvážny pes s veľkým sebavedomím. Austrálsky teriér je vynikajúci spoločník pre ľudí, ktorí hľadajú aktívneho psa s vysokou úrovňou energie.

Austrálsky teriér bol uznaný ako samostatné plemeno v roku 1960 American Kennel Clubom. Patrí do skupiny teriérov a jeho výška v kohútiku by nemala prekročiť 25 cm. Podľa štandardu plemena má austrálsky teriér krátke nohy, hustú a tvrdú srst a výrazné brvy a fúzy na tvári. Farba srsti môže byť modrá alebo čierna s hnedými alebo žltými znakmi.

Celkovo je austrálsky teriér veľmi inteligentné a oddané plemeno, ktoré sa dobre hodí pre rodiny s deťmi a ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Jeho prítulná a hravá povaha robí z neho skvelého spoločníka pre každého, kto má radi malé a odvážne plemená psov.

 

Kontext a kultúra Austrálsky teriér

 

Kontext a kultúra Austrálsky teriér

 

Austrálsky teriér je plemeno psa, ktoré pochádza z Austrálie. Toto plemeno bolo vyšľachtené v 19. storočí a bolo to náhodným krížením bez zásahu človeka. Jeho pôvod sa datuje do obdobia, keď boli do Austrálie privážané ťažké ozubené teriéry z Británie. Austrálsky teriér sa stal obľúbeným spoločenským psom a bol používaný na lov škodcov a ochranu domácností.

Austrálsky teriér je jedným z najmenších teriérov na svete a je považovaný za národné plemeno Austrálie. Jeho srsť je drsná a hustá, čím sa chráni pred prudkými zmenami teplôt austrálskej buše. Netrimovaná srsť vytvára okolo krku výrazný límec, rozširuje sa na predhrudie. Jeho výrazné obočie chráni oči pred slnkom a v minulosti ho vraj chránilo tiež pri boji s hadmi. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Austrálsky teriér sa stal populárnym aj mimo Austrálie a dnes je chovaný vo viacerých krajinách sveta. V súčasnosti sa používa ako spoločenský pes a tiež na ochranu domácností. Jeho malá veľkosť a vysoká aktivita ho robia ideálnym spoločníkom pre ľudí, ktorí majú radi pohyb a aktívny životný štýl.

V súčasnosti je Austrálsky teriér využívaný aj na súťaže v agility a obedience, kde sa ukazuje jeho vysoká inteligencia a zručnosť. Jeho temperament je považovaný za vyvážený a priateľský, čo ho robí ideálnym psom pre rodiny s deťmi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button