PsySTAROSTLIVOSŤ O DETISTAROSTLIVOSŤ O PSA

Pes pre dieťa :15 dôvodov, prečo vášmu dieťaťu kúpiť psa

Pes pre dieťa Prečo kúpiť vášmu dieťaťu psa ? Tu je 15 dôvodov . 

Ako majiteľ psa si už pravdepodobne uvedomujete početné výhody, ktoré nám naši parťáci poskytujú: lojalita, spoločnosť, niekto, s kým môžme športovať , a samozrejme to, že mame priateľstvo na celý život .

Vedeli ste však, že vlastníctvo psa tiež prináša veľa výhod pre vaše deti?

Je to pravda!

15 dôvodov, prečo by ste svojmu dieťaťu mali zaobstarať psa

V tomto príspevku sa dozvedáme 15 výhod pre deti , keď si rodina prinesie do domu psa. Článok je plný zaujímavých výhod , ale tu je niekoľko našich obľúbených , ktoré sú v príspevku uvedené:

 

Psy učia deti všetko o zodpovednosti: keď vaše deti musia pomáhať psíkom či už chodiť na prechádzky , kúpať a kŕmiť ich, učia sa dôležitú zručnosť v starostlivosti o iného živého tvora.
Psy pomáhajú imunitnému systému: deti, ktoré žijú v rodine ktorá ma psa , sú menej náchylné na nachladnutie a infekcie dýchacích ciest.
Deti trávia viac času vonku : príliš veľa detí by v dnešnej dobe najradšej sedelo doma na gauči pri hraní videohier; ak má vaša rodina psa, dá to vašim deťom skvelú príležitosť , aby ste mohli ísť von a udržiavali ich aktívne
Takže, áno: nielen to, že vlastníte psa, je dobré pre vás a vášho partnera , je to skvelé aj pre vaše deti!

V tejto príručke sme uviedli 15 dôvodov prečo by ste dnes mali dať svojmu dieťaťu psa!

 

 

 1.  Psy môžu pomôcť jedináčikovi 

 

Neplánujete mať viac ako jedno dieťa? Doprajte mu psa. Štúdie preukázali, že keď jedináčik dostane psa, má sklon cítiť sa menej osamelý a na svojho miláčika sa pozerá ako na súrodenca.

Naučia sa, ako „zdieľať“ čas a vlastný priestor , učia sa rešpektovať iného živého tvora, byť láskaví a milovať; presne ako by to robili so súrodencom. Baskický pastiersky pes

2.  Psy učia zodpovednosti

 

Psy učia zodpovednosti

Psy učia deti všetko o zodpovednosti a o tom, aké ťažké, ale nevyhnutné je sa starať o iného živého tvora.Pomôže deťom naučiť sa preberať iniciatívu, zostať pri zemi a naučte ich, že na nich závisí iný živý tvor.

Pes pre vaše dieťa

3.  Psy podporujú imunitný systém

Deti, ktoré žijú so psami, majú tendenciu byť počas celého života menej choré. Deti privedené do domu, v ktorom sa už nachádza pes, sú menej náchylné na infekcie dýchacích ciest alebo nachladnutie.

Psy prinášajú rôzne druhy „choroboplodných zárodkov“ a baktérií, proti ktorím si detský systém naučí budovať obranu, čo im pomáha v boji s inými chorobami a imunitne nebezpečnými nebezpečenstvami v priebehu života.

4. Psy ponúkajú ochranu

 

Psy ponúkajú ochranu

Ak máte doma psa, nemusíte sa báť že vás vykradnu . Psy sú skvelé na ochranu pred lupičmi a sú vždy v strehu, pripravené štekať alebo brániť svoju rodinu, pretože veľmi chránia – najmä deti v domácnosti.

Aký je najlepší Pes pre dieťa

pozrite si :Pes , Domáci pes – Cesta od Vlka po Domáceho miláčika .  

5. Psy udržiavajú náladu

Počet detí s diagnostikovanou depresiou sa čo raz zvyšuje . Štúdie však ukazujú, že mať psa môže znížiť pravdepodobnosť, že sa u vášho dieťaťa vyvinie toto ochorenie.Psík znižuje napätie a celkovo zlepšuje náladu človeka. Pretože psy sú vždy radi, že vidia svoju rodinu, je pre deti dosť ťažké neusmiať sa a cítiť sa v lepšej nálade, akonáhle prejdu dverami.

6. Psy udržiavajú deti aktívne

 

udržuju deti aktivne Pes pre dieťa :15 dôvodov, prečo vášmu dieťaťu kúpiť psa

Máte obavy, že vaše deti nie sú v najzdravšom stave? Kúpte si psa. Psy musia byť pravidelne venčené a vaše dieťa bude mať všetky zdravotné výhody, ktoré plynú z prechádzok s nimi.

Deti tiež veľmi rady behajú a hrajú sa so psami, takže dostanú ďalšiu dávku pohybu bez toho, aby o tom vôbec vedeli? Je to zábavný spôsob, ako ich telá v prípade potreby schudnú.

7. Psy učia deti bezpodmienečnej láske

Deti sa naučia bezpodmienečne milovať, keď majú psa. A túto lekciu sa naučia oveľa rýchlejšie ako dieťa, ktoré nemá domáceho miláčika, o ktorého starostlivosť by sa malo starať alebo sa na neho spoľahnúť.

Ak sú deti schopné rozpoznať tento silný koncept, sú schopné ho efektívne aplikovať na ďalších ľudí a deti, s ktorými sa stretávajú každý deň a ešte neskôr v živote.

8. Psy učia nesebeckosti

 

Psy učia nesebeckosti Pes pre dieťa :15 dôvodov, prečo vášmu dieťaťu kúpiť psa

Vaše dieťa mohlo byť pred tým, ako vlastnilo psa, trochu sebecké. Akonáhle im však kúpite psíka rýchlo sa dozvedia, že nie je „všetko len o nich“. Popri výučbe zodpovednosti psy učia deti, že je potrebné sa starať o ostatných, pretože sa o seba nemôžu postarať sami .

9. Pes doma buduje dôveru

Ak chcete vychovávať sebavedomé dieťa, venujte mu psa. Majitelia psov, ktorí majú vzťah k svojmu miláčikovi, majú silnejšiu väzbu k svojmu prostrediu a komunite, vďaka čomu sú sebavedomejší v tom, čo robia a prípadne kým sú. Takže ak si všimnete, že vaše dieťa je osamelé alebo utiahnuté , môže byť spôsob, ako ho z toho dostať , kúpte mu psíka .

10. Psy pomáhajú s vývojom reči

 

Psy pomáhajú s vývojom reči Pes pre dieťa :15 dôvodov, prečo vášmu dieťaťu kúpiť psa


Ak má vaše dieťa vývojové oneskorenie, napríklad neskorú reč, pes mu môže pomôcť začať rozprávať. Deti sa budú chcieť pokúsiť dať svojmu psovi jednoduché príkazy a zavolať ho menom. Nehovoriac o tom, že keď sa budú spolu hrať, určite vyrazia a zasmejú sa radosťou.

11. Psy pomáhajú zlepšovať sociálne zručnosti

Štúdie ukazujú, že deti, ktoré sa starajú o psíka , bývajú spoločenskejšie. To môže pomôcť vášmu dieťaťu najsť si priateľov a udržiavať si priateľov .Pes pre dieťa.

12. Psy sú prosprešné pre vaše srdce

 

Psy sú prosprešné pre vaše srdce Pes pre dieťa :15 dôvodov, prečo vášmu dieťaťu kúpiť psa

Vlastníctvo psa može pomôcť všetkým vo vašej rodine znížením rizika vzniku srdcových chorôb. Pretože budete chodiť so psom na prechádzku , všetci získate viac pohybu. A k vášmu miláčikovi si vytvoríte silné puto, ktoré znižuje stres (viac pohybu a menej stresu = zdravšie srdce).

13. Pes pre dieťa , Psy dokážu vypočuť !

Určité plemená psov sú ideálne, ak máte pocit, že vaše dieťa potrebuje spoločníka, najmä zo sociálnych a zdravotných dôvodov Slúžia ako skvelý kamarát a podávajú oporu , ak sa vaše dieťa cíti frustrované, smutné alebo prežíva ťažké životné obdobie.

 

 14. Psy sú ako deti

 

Psy sú ako deti Pes pre dieťa :15 dôvodov, prečo vášmu dieťaťu kúpiť psa

Štúdie ukazujú, že psy a deti sú si veľmi podobné. Vedci sa v skutočnosti domnievajú, že mozog psa a mozog dieťaťa sú takmer identické. Takže pes je vynikajúci spôsob, ako udržať svoje dieťa doma a dať mu okamžitého priateľa. Pretože sú ako deti, vaše vlastné deti pochopia, ako s nimi zaobchádzať, a budú k nim okamžite priťahované.

Pes pre dieťa 15. Psy zlepšujú rýchle myslenie

Psy majú na človeka veľa fascinujúcich psychologických účinkov, jedným z nich je najmä schopnosť rozvíjať schopnosť rýchlo myslieť . Toto je zručnosť, ktorá mnohým deťom chýba, pokiaľ nemajú prax a celkovú potrebu. Pri hre so psíkom a staráni sa o neho musia deti často premýšlať čim si rozvýjajú mysleniePes pre dieťa.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button