PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Prechádzka so psom : 10 tipov pre zimu

Prechádzka so psom : 10 tipov pre zimu . Čo všetko treba vedieť pri prechádzke so psom v zime ? Prechádzka so psom počas zimi môže byť trochu iná .Vďaka svojim nízkym teplotám a nepriaznivým poveternostným podmienkam môže zima pre vaše domáce zvieratá vonku predstavovať skutočné riziko. Väčšina psov však potrebuje  každodenné prechádzky. Použite tieto tipy na zimu, aby bolo vaše zvieratko na prechádzkach v chladnom počasí bezpečné, pohodlné a zdravé.

Prechádzka so psom v zime

 

 

1. Plánujte dopredu

 

prechadzanie-pocas-zimi

V zime je dôležité naplánovať si cestu vopred. Pred odchodom si skontrolujte počasie a veterné podmienky . Vonku môže byť často chladnejšie, ako ste si pôvodne mysleli. Ak ste si není istý počasím zvoľte si kratšiu cestu , až sa môžete kedykoľvek vrátiť domov .

 

2. Kontrolujte psa

Aj keď už by ste mali vedieť , aké počasie váš pes vydrží , mali by ste ho stále kontrolovať . Psy dávajú najavo keď už im je veľmi zima .

Môžete nechať psíka hrať sa vonku , ale nikdy nie príliž dlho bez dozoru , najmä ak ide o malé plemeno s kratkou srsťou . Nespoliehajte sa na to že ste mu obliekli kabát a dali na labky topánky.
Aj keď sú niektoré plemená znášanlívejšie voči chladu , žiaden pes by nemal byť vonku bez teplého prístrešku , kam by sa mohol ukryť .To že je pes podchladený alebo už mu je veľmi zima a rád by šiel do tepla vám dá najavo:

  • kňučaním
  • žobraním pri dverách
  • pýtanie sa na ruky
  • olizovanie si labiek
  • trasenie sa

 

3. Zvoľte krátke prechádzky

 

zimna prechadzka so psom

Vo veľmi chladných dňoch obmedzte úplne alebo skráťte prechádzky . Pri prechádzke sledujte psa a reč jeho tela . Ak stále zdvíha labky, olizuje si labky, kňučí alebo sa trasie, okamžite ho vezmite domov.To sú príznaky že mu je zima .Ak máte krátkosrsté plemeno tak by vám možno pomohlo oblečenie alebo topánky pre psa.Prechádzka so psom.

Prechádzka so psom cez zimu 

Tiež si prečítajte : 15 tipov na zimnú starostlivosť o vášho psa

4. Utierajte labky

Po zimnej prechádzke psovi vždy utrite labky. Na osušenie použite teplú mokrú hubku a uterák alebo pre väčšie pohodlie použite navlhčený obrúsok. Utretie odstráni z labiek vášho psa chemikálie zo soli alebo z ľadu skôr, ako si ich oliže.Prechádzka so psom.

 

5. Zvlhčenie labiek

 

Po očistení labiek vášho domáceho maznáčika použite kondicionér na pokožku vhodný pre domácich miláčikov alebo vosk na labky, aby ste zabránili ich vysušeniu. Suchý zimný vzduch môže spôsobiť, že labky sú drsné, popraskané a dokonca sa môžu otvoriť .Do otvorených rán na psích labkách sa môže dostávať cestárska soľ , čo môže vášmu psovi spôsobovať bolesť .Prechádzka so psom v zime.

Uistite sa, že zvlhčovač, ktorý si vyberiete, je netoxický a bezpečný pre psov, pretože váš maznáčik ho pravdepodobne bude olizovať labky. Kokosový olej je vynikajúcou voľbou. Je to nielen účinný zvlhčovač, ale je aj zdravým zdrojom tukov a vitamínov pri olizaní.

 

6. Kabát alebo sveter pre psa

 

oblecenie a topanky pre psa Prechádzka so psom : 10 tipov pre zimu . Čo všetko treba vedieť pri prechádzke so psom v zime ? Prechádzka so psom  počas zimi môže byť trochu

Bundy a svetre môžu na psoch vyzerať hlúpo, ale môžu byť tiež veľmi užitočné. Zatiaľ čo niektorí psi majú kožušinovú hrubú srsť , ktorý odoláva nízkym teplotám a odvádza vlhkosť, veľa psov nie. Zimná srsť pre krátkosrstého psa môže byť vetrovka, ktorá chráni vášho psa pred vetrom, môže zabrániť zvlhnutiu a ochladeniu vášho psa a môže pridať vrstvu izolácie, ktorá ho udrží dlhšie teplejším.Prechádzka so psom v zime.

 

7. Majte po ruke niekoľko svetrov

Mokrý sveter na psovi môže skutočne spôsobiť, že je vášmu psovi bude vonku chladnejší ako keby mal len holú srsť . Majte po ruke viac svetrov , aby ste ho mohli prezliecť počas prechádzky a tak udržiavať v teple.Prechádzka so psom v zime .

 

8. Držte sa chodníka

 

brodenie sa snehom Prechádzka so psom : 10 tipov pre zimu . Čo všetko treba vedieť pri prechádzke so psom v zime ? Prechádzka so psom  počas zimi môže byť trochu

 

Pokiaľ váš pes nie je chladnomilné plemeno, ako napríklad sibírsky husky alebo aljašský malamut, pravdepodobne ho budete chcieť držať na dlhších prechádzkach mimo hlbokého snehu. Ak sa studený sneh dotkne mäkkého a nechráneného bruška vášho psa, ochladí sa oveľa rýchlejšie.

Mnoho psov nemá na bruchu srsť, takže brodenie sa v hlbokom snehu môže byť na pár minút zábava, ale pri dlhších prechádzkach by mohlo byť vášmu psovi veľmi zima. Držte sa vyčistených chodníkov.

 

9. Používajte reflexné prvky

V zime je denného svetla menej preto používajte reflexné prvky alebo LED obojok pre vášho psíka . Aby bol váš pes lepšie viditeľný .

 

10. Prechádzajte sa skôr cez deň

Ak je to možné, naplánujte si dennú prechádzku , za denného svetla. Nielenže bude pre vás a vášho psa pravdepodobne teplejšie, ale na slnečnom svetle budete aj lepšie viditeľní pre vozidlá.Prechádzka so psom v zime .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button