PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Prečo pes žerie trávu ? Dôvody a riešenia

Prečo pes žerie trávu ? Môžete byť zmätený keď vidíte svojho mäsožravého psa ako žerie trávu . Môžete sa pýtať Je hladný ? Robí to z nudy? Je chorý ? Ublíži mu jedenie trávy ? Môžete byť znepokojený hlavne keď žerie trávu a zvracia . To že pes žerie trávu je celkom bežný jav ( dokonca aj pre divoké psy ) . Psom tráva zvyčajne neškodí . Tiež veterinári to berú u psov za normálnu vec .Pes žerie trávu a vracia .

 

pes žerie trávu a zvracia

 

Prečo môj pes žerie trávu ?

 

Existuje mnoho dôvodov, prečo váš pes žerie trávu. Niektorý pes žerie trávu pretože má podráždený žalúdok a tým si ho lieči alebo vyvolá zvracanie a zbaví sa nežiadúceho jedla . Avšak veľa aj úplne zdravých psov žerie trávu . A jedenie trávy u nich nevyvolá zvracanie .Pes žerie trávu a vracia .

 

Ďalším dôvodom , prečo pes žerie trávu môže byť preto aby si zlepšil trávenie alebo mu chýbajú vitamíny vrátane vlákniny .Jeden príbeh hovorí o psovi ktorí jedol každý deň trávu a zároveň každý deň zvracal 7 rokov v kuse . Majiteľ mu nasadil doplnok s vysokým obsahom vlákniny a do troch dni pes prestal jesť trávu a prestal zvracať .

 

pes žerie zem

 

Jedným z dôvodov prečo pes žerie trávu je že mu jednoducho chutí .

Artróza psov :10 potravín, ktoré môžu psom pomôcť

Krmivo s obsahom vlákniny aby váš pes prestal žrať trávu 

 

  • Trovet pes MXF Maitenance 12,5kg
    Trovet pes MXF Maitenance 12,5 kg Kompletné krmivo pre dospelých psov. Spĺňa aj požiadavky gravidných a laktujúcich súk a môže byť podávané od piateho týždňa gravidity do konca odstavenia.
  • Zloženie : bielkoviny: 26,00%, tuky: 16,00%, vláknina: 2,50%, popoloviny: 7,50%, vlhkosť: 9,50%, vápnik: 1,55% fosfor: 1,30%, sodík : 0,25%, draslík: 0,75%,
  • Vitamín A: 20.000 IE / kg, vitamín D3: 2.000 IE / kg, vitamín E: 170 mg / kg, Energia: 15,4 MJ / kg

 

doplnok pre psa aby prestal žrať trávu

 

 

 

Zabrániť psovi v jedení trávy ? Ak áno , ako ? Prečo pes žerie trávu ?

 

prečo pes žerie trávu

 

Grganie u psa .Ak si myslíte že pes žerie trávu kvôli tomu že sa nudí , mali by ste sa mu viac venovať .Zabezpečiť mu dostatok pohybu a hrať sa sním . Skúste frisbee alebo mu kúpte žuvaciu hračku s ktorou sa zabaví .

Vláknina vhodná aj pre psy 

 

Psyllium Natural 125cps

Psyllium Natural je vláknina prírodného pôvodu (plantago ovata), ktorá vzniká dôkladným vyčistením semen obalov Jitrocele indického. Psyllium Natural neobsahuje barviva, konzervační látky ani chemické prísady.

 

vlaknina

 

 

Ak si myslíte , že pes žerie trávu kvôli tomu že nemá dostatok živiny , mohlo by pomôcť prejsť na iné krmivo alebo vitamíny s vysokým obsahom vlákniny .Pes žerie trávu a vracia .

 

prekyslený žalúdok u psa

 

Aj keď väčšina odborníkov súhlasí s tým , že keď pes žerie trávu nie je pre neho škodlivé , treba si uvedomiť , že určité hnojivá a prostriedky na trávnikoch môžu byť pre vášho psa toxické hlavne pri požití . Množstvo bežných domácich a záhradných kvetov je navyše toxických a tie môže pes tiež zožrať . Pozrite si rastliny ktoré bežne pestujete ale pre psa sú škodlivé .Pes žerie zem 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button