PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

Plemená psov z Ruska: 10 plemien psov

Plemená psov z Ruska .Rusko je najväčšia krajina sveta, prechádza ňou až 11 časových pásiem. Preto tu nieje ani núdze o rôzne plemena psov. Z Ruska pohádza niekoľko plemien psov. Všetke sú však dobre prispôsobené drsnému chladu Ruska .

 

1. Čierny teriér

 

čierny terier Ruske plemena psov

 

Čierny teriér bol vyšľachtený v 40. rokoch 20 storočia vo vtedajšom ZSSR. Plemená psov z Ruska. Jeho využite bolo predovšetkým ako vojenský pracovný pes. Do roku 1957 sa čierni ruskí teriéry chovali iba v moskovskej chovateľskej stanici Red Star.

 

2. Boloňský farebný psík

 

Bolonka Ruske plemena psov

 

Boloňský farebný psík je podobného typu ako Bišon. Predkom plemena bol francúzsky pes privezený do cárskeho Ruska v 18. a 19. storočí a chovali sa väčšinou ako módni spoločníci bohatých žien.

 

3. Barzoj

 

 Borzoi rusky pes

 

Barzoj alebo ruský vlkodav je chrtom chovaným pre lov vlkov, ktorý sa datuje od 9. a 10. storočia. Plemená psov z Ruska. Barzoj pes: Pôvod, vlastnosti a starostlivosť. Boli to veľmi populárne lovecké psy boháčov v Rusku cele generácie , dnes sú to skvelé domáce psy. Ktoré sa veru vlkov neboja. Poľovnícke psy

4. Kaukazský ovčiak

 

Kaukazský ovčiak rusky pes

 

Kaukazský ovčiak je Ruské plemeno psa pochádzajúce z kaukazských hôr. Väčšina kaukazských psov je podobného typu a líšia sa len mierne v závislosti od ich regiónu. Kaukazský ovčiak. Bol vyšľachtený ako pastiersky pes, ktorý chránil stádo pred vlkmi a medveďmi. Bojové plemena psov

 

5. Stredoázijský ovčiak

 

 Stredoázijský ovčiak Ruske plemena psov

 

Stredoázijský ovčiak je plemeno psa z bývalého Sovietskeho zväzu, bol chovaný ako strážca dobytku a majetku. Plemená psov z Ruska.  Stredoázijský ovčiak: Charakteristika plemena. Plemeno sa používalo aj pri psích zápasoch, pri ktorých sa tieto psy zriedka navzájom zranili.Tiež patria na zoznam Top 10 najväčších plemien psov na svete.

 

6. Západosibírska lajka

 

 Zapadosibírska lajka

 

Západosibírska lajka je poľovnícky pes pochádzajúci z Ruska a je známa svojou metódou lovu, ktorá sa nazýva „ukazovanie na korisť“ a pri ktorej štekaním „upozorňuje“ na korisť. V Rusku bola veľmi populárna ale príchodom iných poľovných plemien sa pomaly stráca.

 

7. Ruský Španiel

 

 rusky španiel plemena psov z Ruska

 

Ruský Španiel bol štandardizovaný v roku 1951 a bol vyšľachtený krížením rôznych Španielov. Ruský Španiel slúžil ako lovecký pes v Rusku. Dnes sú v Rusku celkom populárnym rodinným psom.

 

8. Ruský toy

 

rusky toy plemena psov z Ruska

 

Ruský toy bol dlhé roky chovaný len v Rusku. Plemeno má dva druhy a to krátkosrsté a dlhosrsté, s rôznymi štandardmi napísanými v roku 1966. Až v 90. rokoch bolo plemeno známe mimo svojej domoviny, pôvodným účelom tohto plemena bolo stráženie a lov potkanov. Ruský toy plemeno psa: Charakteristika plemena

Plemená psov z Ruska

Plemená psov z Ruska .Rusko je najväčšia krajina sveta, prechádza ňou až 11 časových pásiem. Preto tu nieje ani núdze o rôzne plemena psov. Z Ruska pohádza niekoľko plemien psov. Všetke sú však dobre prispôsobené drsnému chladu Ruska .

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

9. Samojed

 

amojed Ruske plemena psov

 

Samojed sa používal ako pastierský pes pri soboch. Plemeno bolo vyšľachtené na Sibíri a dnes sa radí k jedným z najkrajších plemien psov vôbec. Má dobrú, hustú srsť vhodnú do každého počasia .Samojed je jedným z najstarších plemien psov a sú chované a trénované už viac ako 3 000 rokov. Moskovský strážny pes : vlastnosti a chov

Samojed : Charakteristika plemena

10. Sibírsky husky

 

Sibírsky husky plemeno psa z Ruska

 

Sibírsky husky je jedným z najstarších plemien psov, čo existuje, čo potvrdzuje analýza DNA rôznych plemien psov. Bol vyšľachtený na Sibíri a slúžil na ťahanie saní po ľade. Plemeno pomáhalo ľuďom prežiť arktické zimy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button