Plemena psovPLEMENÁ PSOV JEDNOTLIVO

Barzoj pes: Pôvod, vlastnosti a starostlivosť

Barzoj pes, známy aj ako ruský chrt, je veľké plemeno psa, ktoré pochádza z Ruska. Toto plemeno je známe svojou impozantnou postavou a polodlhými srsťami, ktoré sa môžu vyskytovať v rôznych farbách. Barzoj bol pôvodne chovaný na poľovačky na veľké zvieratá, ako sú vlky a jelene. Dnes sa však stáva stále populárnejším spoločníkom a rodinným psom.

 

Barzoj

 

Barzoj

 

Pôvod barzoja siaha až do 16. storočia, kedy bol chovaný ruskou šľachtou. Toto plemeno bolo pôvodne určené na poľovačky, ale aj na ochranu majetku. Barzoj bol vždy cenený pre svoju krásu a eleganciu, ale aj pre svoju oddanosť a inteligenciu. Dnes sa stáva stále populárnejším plemeno aj mimo Ruska a jeho popularita stále rastie.

Ak hľadáte psa, ktorý je impozantný, inteligentný a oddaný, barzoj môže byť pre vás to pravé plemeno. Je však dôležité si uvedomiť, že barzoj nie je pre každého. Jeho veľká postava a nároky na pohyb a tréning môžu byť pre niektorých majiteľov náročné. Ak však máte dostatok miesta a času na tréning, barzoj môže byť skvelým spoločníkom a rodinným psom. Plemená psov z Ruska: 10 plemien psov

Fyzické charakteristiky

 

Fyzické charakteristiky

 

Výška a hmotnosť

Barzoj je veľký pes, ktorý môže dosiahnuť výšku až 85 cm a váhu od 35 do 45 kg. Kohútiková výška psov je rovnaká ako najvyšší bod bedier alebo trochu väčšia, sučky majú rovnakú výšku v kohútiku a bedrách. Jedinci, ktorí sú vyšší ako povoľuje štandard, sa tolerujú za podmienky, že je zachovaný typický vzhľad.

Srsť

Barzoj má dlhú, jemnú a hebkú srsť, ktorá môže byť farbená v rôznych odtieňoch. Srsť sa líši podľa podtypu, ale všeobecne je to dlhá a hustá srst, ktorá chráni psa pred chladom. Na krku sa môže vyskytovať línia srsti, ktorá tvorí líniu od krku až po chrbát.

 

Oči a uši

Barzoj má veľké, mandľové oči, ktoré sú tmavé alebo svetlejšie. Oči sú umiestnené hlboko v lebke a majú inteligentný výraz. Uši sú malé, vysoko nasadené a sú zdobené dlhými chĺpkami.

 

Chvost

Barzoj má dlhý, štíhly a zakrivený chvost, ktorý je zdobený dlhými chĺpkami. Chvost sa zdvíha, keď je pes v pohybe alebo vzrušený.

Celkovo je barzoj krásny, ušľachtilý a majestátny pes, ktorý sa vyznačuje svojou výškou, dlhou a hebkou srstou a jemnými rysmi tváre.

 

Povaha a temperament

 

Povaha a temperament

 

Barzoj je plemeno psa, ktorého povaha a temperament sú veľmi zaujímavé a charakteristické. Je to pes, ktorý je veľmi kľudný, vyrovnaný a citlivý. Je inteligentný a má vysokú úroveň temperamentu.

 

Výcvik a poslušnosť

Barzoj je pes, ktorý potrebuje trpezlivý a dôsledný výcvik. Je to pes, ktorý sa veľmi rýchlo učí a je schopný sa naučiť veľa trikov a povinností. Je to pes, ktorý má vysokú úroveň poslušnosti a je schopný poslúchať svojho majiteľa na slovo.

 

Interakcia s deťmi a inými zvieratami

Barzoj je pes, ktorý sa veľmi dobre vychádza s deťmi a inými zvieratami. Je to pes, ktorý má veľké srdce a miluje spoločnosť ľudí. Je to pes, ktorý je veľmi tolerantný a láskavý k deťom a iným zvieratám.

 

Celkovo je Barzoj pes, ktorý má veľmi zaujímavú a charakteristickú povahu a temperament. Pes, ktorý má veľké srdce a miluje spoločnosť ľudí. Je to pes, ktorý je veľmi inteligentný a má vysokú úroveň poslušnosti. Je to pes, ktorý sa veľmi dobre vychádza s deťmi a inými zvieratami.

 

Zdravie a starostlivosť

Barzoj je pomerne zdravé plemeno psov, ktoré si vyžaduje primeranú starostlivosť a pozornosť. V tejto časti sa dozviete, ako sa postarať o vášho barzoja, aby bol zdravý a šťastný.

 

Kŕmenie

Správna výživa je pre barzoja veľmi dôležitá. Aby bol váš pes zdravý a plný energie, mali by ste mu poskytnúť kvalitné krmivo, ktoré obsahuje všetky potrebné živiny. Barzoj by mal mať dostatok bielkovín, tukov, sacharidov, vitamínov a minerálov. Je tiež dôležité, aby mal váš pes stále prístup k čerstvej vode.

 

Je dôležité, aby ste sledovali váhu vášho barzoja, pretože obezita môže spôsobiť zdravotné problémy. Pokiaľ má váš pes nadváhu, mali by ste mu obmedziť množstvo krmiva a zvýšiť jeho pohybovú aktivitu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Cvičenie

Barzoj je plemeno, ktoré má veľkú potrebu pohybu. Váš pes by mal mať možnosť sa denne vyskákať a pobehať. Barzoj má radi beh a môžete ho využiť na behanie vedľa bicykla alebo na beh s vami. Je dôležité, aby ste nezabudli na pravidelné prechádzky a hry s vášho psom.

 

Zdravotné komplikácie

Aj keď je barzoj pomerne zdravé plemeno, existujú určité zdravotné komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť. Medzi najčastejšie zdravotné problémy patrí sklon k žalúdočnej torzii, ktorá môže byť pre psa veľmi nebezpečná. Preto je dôležité, aby ste dodržiavali správne kŕmenie a zabránili nadmernému pohybu po jedle.

Menej často sa môžu vyskytnúť problémy so srdcom, ktoré sa prejavujú srdcovou arytmou. Barzoj môže tiež trpieť dyspláziou bedrového kĺbu a problémami so zubami. Je dôležité, aby ste pravidelne navštevovali veterinára a sledovali zdravotný stav vášho psa.

 

Chov a kúpa Barzoj

 

Chov a kúpa Barzoj 

 

Cena a kde kúpiť

Cena barzoja môže byť pomerne vysoká a závisí od rôznych faktorov, ako sú kvalita krvnej línie, vek, pohlavie a farba srsti. V priemere sa cena šteniat pohybuje od 800 do 2000 eur. Je dôležité si uvedomiť, že nízka cena môže byť znakom nízkej kvality a zdravia šteniat.

Pri kúpe barzoja je dôležité vybrať si spoľahlivého chovateľa, ktorý má skúsenosti s chovom tohto plemena a ktorý sa stará o zdravie a pohodu šteniat. Je dobré navštíviť chovateľskú stanicu osobne a vidieť si šteniatka a ich rodičov. Zákazníci by mali byť opatrní pri nákupe šteniat z online inzerátov alebo z neznámych zdrojov.

 

Chovateľské stanice

 

V Slovenskej republike existuje niekoľko chovateľských staníc, ktoré sa špecializujú na chov barzojov. Medzi najznámejšie patria Chovateľská stanica Barzojov Hlavačka, Chovateľská stanica Barzojov Zlatý Klinec a Chovateľská stanica Barzojov Zlatý Železník.

Chovateľské stanice sa zväčša snažia chovať zdravé a kvalitné šteniatka s dobrými vlastnosťami. Chovatelia si vyberajú vhodné rodičov s ohľadom na ich zdravie, povahu a vzhľad. Šteniatka sú starostlivo socializované a pravidelne veterinárne kontrolované. Chovateľské stanice tiež zvyčajne ponúkajú záruku na zdravie a kvalitu šteniat.

 

Barzoj ako lovecký pes

 

Barzoj ako lovecký pes

 

Barzoj je plemeno, ktoré bolo vyvinuté v Rusku na lov vlkov, líšok a iných zvierat. Vďaka svojim loveckým inštinktom sa stal obľúbeným spoločníkom ruskej šľachty. Tento pôvabný chrt je známy svojou rýchlosťou a mrštnosťou, ktoré mu umožňujú prenasledovať a chytať svoje koristi. Poľovnícky pes – Top 11 poľovnícky psy

 

Lovecké inštinkty

Barzoj má vrodený lovecký pud, ktorý sa prejavuje jeho prirodzenou schopnosťou prenasledovať a chytať zvieratá. Jeho lovecký inštinkt je silný a preto je dôležité, aby bol majiteľ schopný ho riadiť a kontrolovať. Barzoj sa musí naučiť, kedy a kde môže loviť, a kedy musí byť poslušný a zdržanlivý.

 

Coursing a Dostihy

Barzoj je tiež vynikajúci v coursingu a dostihoch. Coursing je šport, ktorý spočíva v prenasledovaní a chytení zajačích alebo srnčích koristí. Barzoj je skvelý v coursingu, pretože má rýchlosť, mrštnosť a vytrvalosť, ktoré mu umožňujú zvládnuť takéto aktivity. Dostihy sú tiež obľúbenou aktivitou pre barzoja. Tento pes sa môže zúčastniť dostihov a pretekať sa s inými psami. Najrýchlejšie psy : Top 12 najrýchlejších plemien psov

 

Barzoj je teda vynikajúci lovecký pes, ktorý si zachoval svoje lovecké inštinkty. Jeho rýchlosť, mrštnosť a vytrvalosť sú vynikajúce na coursing a dostihy. Majitelia by mali byť schopní riadiť jeho lovecký pud a zabezpečiť mu dostatok pohybu a aktivít, ktoré mu umožnia využiť svoje prirodzené schopnosti.

 

Barzoj v spoločnosti

Barzoj je pes, ktorý sa v minulosti stal obľúbeným spoločníkom aristokracie a šľachty v Rusku. Dnes je to populárne plemeno, ktoré sa stáva stále obľúbenejším aj medzi bežnými rodinami. V tejto časti článku sa pozrieme na to, ako sa Barzoj uplatňuje v spoločnosti.

 

Aristokracia a šľachta

Barzoj bol pôvodne chovaný pre aristokraciu a šľachtu v Rusku. Bol to poľovný pes, ktorý bol používaný najmä pri poľovačkách na vlky a inú veľkú zver. Jeho krása a elegancia ho však robili aj obľúbeným spoločníkom aristokracie a šľachty. Barzoj bol v minulosti symbolom bohatstva a moci, a bol vysoko cenený pre svoju schopnosť loviť a pre svoj vznešený vzhľad.

 

Rodinný pes a spoločník

 

Dnes je Barzoj stále obľúbeným plemeno aj pre bežné rodiny. Je to pes, ktorý sa dokáže prispôsobiť životu v dome aj bytovom byte. Barzoj je veľmi oddaný svojmu majiteľovi a je schopný byť skvelým spoločníkom pre deti aj dospelých. Je to pes, ktorý má radi pohyb a prechádzky, ale zároveň si dokáže užiť aj pokojný deň doma.

Ak sa chystáte mať Barzoja ako rodinného psa, je dôležité mať na pamäti, že Barzoj je pôvodne poľovný pes a má silný lovecký inštinkt. Preto je dôležité ho trénovať a socializovať od útleho veku. Barzoj je tiež veľmi inteligentný pes, ktorý si vyžaduje dostatok porozumenia a lásky od svojho majiteľa.

 

Vzhľadom na svoju krásu a eleganciu, Barzoj sa tiež často uplatňuje v rôznych výstavách psov. Je to pes, ktorý dokáže zaujať svojou krásou a vzhľadom, a je obľúbeným plemenom medzi chovateľmi psov.

V súhrne, Barzoj je pes, ktorý sa dokáže prispôsobiť životu v rôznych prostrediach a uplatniť sa v rôznych oblastiach spoločnosti. Je to pes, ktorý si vyžaduje dostatok lásky, pozornosti a tréningu, ale zároveň dokáže byť skvelým spoločníkom pre celú rodinu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button