15 najobľúbenejších plemien bojových psov
Najznámejšie z plemien bojových psov. Psie zápasy sú krutým , krvným športom, pri ktorom sa psy držia prísnych diét a výcvikových režimov. Víťazný pes získava pre majiteľa peniaze. Niektoré psy boli špeciálne chované pre tento šport a väčšina plemien bojových psov je stredne veľká s robustným telom a silnými čeľusťami. Aj keď asi poznáte niektoré plemena ma známe pre tento šport, môžu vás prekvapiť ďalšie najobľúbenejšie bojové psy používané pri tejto hanebnej činnosti.
Obsah článku:
Bojové plemena psov
Bojové plemena psov je termín, ktorý sa historicky používal na opis psov vyšľachtených špeciálne pre účely psích zápasov alebo pre ich fyzické vlastnosti, ktoré ich robili vhodnými na tieto aktivity. Plemená, ktoré boli často spojované s týmto výrazom, zahŕňajú amerického pitbulteriéra, stafordširského bulteriéra, amerického stafordširského teriéra, tosa inu a ďalšie.
Boj psov sa datuje pred storočiami
Dnes je boj proti psom vo väčšine rozvinutých krajín nezákonný a považuje sa za týranie zvierat s veľkými trestami a dokonca hrozí aj väzenie pre majiteľa. Niekde je však stále legálny , a dokonca je rozdelený do kategórií:
- Profesionálny
- Amatér
- Pouličné boje
V niektorých častiach Ruskej federácie a v Japonsku zostáva boj so psami legálnym športom. Aj keď je oficiálne nezákonné organizovať podujatia na boj so psami, zákon nad tým zatvára oči v Latinskej Amerike, Pakistane a niektorých ďalších krajinách. Sú dokonca príležitostne zaznamenané v USA a Veľkej Británii.
Psí bojový šport vznikol, keď starí Rimania proti sebe postavili bojové psy v bojoch na smrť gladiátorov. Tieto boje trvali dovtedy, kým jeden pes nezomrel alebo neopustil ring . Ako ukazuje história, pes, ktorý prehrá bitku, je potom buď jeho majiteľom zabitý , mučený alebo tvrdo zbitý.
Okrem zábavného aspektu psích zápasov sú v hre veľké sumy peňazí. Peniaze sa zarábajú účtovaním poplatkov za chovy a vstupným. Ľudia tiež môžu staviť na určitého bojovného psa, ktorý vyhrá .
Našťastie v dnešnej spoločnosti považujeme myšlienku dvoch psov, ktorí sú nútení navzájom bojovať proti sebe za čistú tirániu , za odpornú a nemorálnu. Moskovský strážny pes : vlastnosti a chov
Historické bojové plemená :
- Tibetský mastiff
- Nemecká doga
- Bernardýn (Svätobernardský pes)
- Dánska doga
- Newfoundland
Dnes už žiadny z vyššie uvedených piatich plemien nie je na zozname populárnych bojových psov. Pred rokmi boli plemená bojových psov uctievané pre svoje veľké telá, mohutné postavy a mimoriadne silné čeľuste. Teraz však psovodi bojových psov uprednostňujú stredne veľké a robustné psy.
Návnadové zvieratá
Návnadové zvieratá sa používajú na testovanie bojovej schopnosti každého bojového psa. Spravidla sú zviazané a potom je bojový pes pustený. Medzi tieto výcvikové metódy patrí aj zabíjanie a týranie iných zvierat, aby sa vyskúšala sila bojového psa.
Záznamy ukazujú, že väčšina návnadových zvierat sa dosahuje podvodmi s adopciou psov, krádežou domácich miláčikov, adopciou domácich miláčikov z útulkov pod zámienkou, že sa jedná o dobrý domov, a uchádzaním sa o inzeráty „ darujem “. Preto si treba dať pozor na inzerciu psíkov na intertnete a treba sledovať kam bude psík smerovať. Veľké plemená psov
Aj keď sú psie zápasy zakázané v niektorých štátoch sa im stále darí. Najmä v Južnej Afrike sú boje so psami dodnes obrovským problémom, najmä v menších provinciách, ako je Western Cape. Aj keď je to nezákonné aj tam, o tieto činnosti sa stará menej pracovnej sily.
Zostavili sme zoznam niektorých najpopulárnejších plemien bojových psov, ktoré sa datujú pred stáročiami. Niektoré z týchto bojových psov boli od začiatku chované na tento účel, zatiaľ čo o iných sa to zistilo až neskôr priam v ringu .Treba si ale uvedomiť že aj keď su označované ako bojové plemená u skvelými psíkmi do rodiny , ako sa o psa staráš taký pes je .
1. Americký pitbulteriér
Ako ste pravdepodobne čakali, jedným z prvých na zozname je najslávnejší bojový pes – Americký pitbulteriér. Asi ste očakávali že pitbulteriér bude na zozname plemien bojových psov, a má to svoj dôvod. V západnej spoločnosti mali strašnú reputáciu už mnoho desaťročí.
Americkí pitbulteriéri sú najpreferovanejším plemenom, pokiaľ ide o psie zápasy, pretože sú nielen silné a robustné, ale aj veľmi lojálne a sú geneticky agresívnejšie z dôvodu chovu. To, čo z nich robí dokonalého bojového psa, je tiež ich neúnavnosť – pes na rozdiel od iných plemien neustúpi od boja ani pri zranení .
2. Americký buldog
Americké buldogy nikdy neustúpia z konfrontácie. A pretože majú veľkú čeľusť , sú vyhľadávaní vo svete boja proti psom a zostávajú jedným z najobľúbenejších plemien bojových psov .
3. Bulteriér – Bojové plemena psov
Podobne ako americkí pitbulteriéri, aj toto plemeno bolo historicky vždy známe ako bojový pes. V skutočnosti bolo dokonca ako plemeno pôvodne chované pre psie zápasy ešte v rímskych dobách a často ho možno vidieť vykreslené na obrazoch Rímskej ríše. Toto plemeno bolo a stále je známe ako psí gladiátor. Napriek svojmu vzhľadu však majú priaznivejšiu povahu ako niektoré iné psy na tomto zozname plemien bojových psov. Bulteriér
4. Cane Corso
Cane Corso je ďalším známym robustným a silným plemenom, ktoré vyzerá agresívne. To siaha do ich histórie, pretože táto talianska doga bola používaná ako pes pre Rímských vojakov. Sú veľké a mimoriadne zastrašujúce, hlavne keď ich vidíte prvýkrát. Tiež si pozrite Top 10 najvzácnejších plemien psov na svete
Tieto psy majú tiež veľmi silnú čeľusť a agresivitu proti koristi. Plemeno môže v ringu ľahko dominovať vďaka svojej veľkosti a vytrvalosti, vďaka čomu sa stali jedným z najlepších plemien bojových psov. Dnes sa používajú aj v armáde a stávajú sa obľúbeným policajným psom. Poľovnícky pes
5. Doberman
Doberman, ktorý bol pôvodne chovaný ako lovecký a bojový pes, môže byť pre svoju vytrvalosť pevným uchádzačom v bojovom ringu. Zatiaľ čo tento pes vyzerá oveľa štíhlejšie ako niektoré z ďalších plemien na tomto zozname, nenechajte sa tým oklamať – dobermani sú známi svojou agresivitou a silou. Pitbull – Odsudzovaný pes s veľkým srdcom.
6. Rotvajler
Nie veľa ľudí vie, že rotvajleri sú všeobecne agresívnejší, silnejší a nebezpečnejší (ak nie sú správne vycvičení) ako slávni Pitulterieri alebo iné plemená. Podľa štatistík sú rotvajleri najdesivejším psom číslo jeden kvôli tomu, koľko nehôd s pohryznutím psom bolo pripísaných tomuto plemenu v porovnaní s akýmkoľvek iným.
Toto pokojné, odvážne , sebavedomé a populárne plemeno bojových psov príme všetko, čomu bude čeliť. Rotvajler je dodnes jedným z najbežnejšie používaných plemien bojových psov nielen vďaka svojej sile, stisku a agresivite, ale aj preto, že podobne ako Pitbulterier nikdy neustúpi.
7. Americký stafordšírsky teriér
Americký stafordšírsky teriér je agilný, atletický, rýchly a neoblomný, je ďalším známym plemenom bojových psov, ktorý sa dnes používa v nelegálnom športe. AmStaff, ako je tento pes tiež známi, je vo všeobecnosti veľmi agresívny voči iným zvieratám. Sú neodbijný a budú bojovať na život a na smrť.
Nepovažujte ich však ako jedno z populárnych plemien bojových psov. Vďaka výcviku a správnej socializácii od šteniatka môže byť AmStaff veľmi dobrým vychovaným spoločníkom a verným a pokojným miláčikom pre väčšinu milujúcich majiteľov psov. Americký stafordšírsky teriér: Charakteristika plemena
8. Stafordšírsky bulteriér
Ďalší teriér na zozname, „originálne“ anglický stafordšírsky bulteriér, je veľmi populárny v psích zápasoch. Staffy, ako sa často nazývajú, budú bojovať aj keď to bude náročné . Ako plemeno teriérov majú veľkú dravosť, čo z nich robí dokonalého uchádzača o šport, ako je boj so psami.
Vďaka svojej zavalitej stavbe a snahe bojovať sú tieto plemená v dnešnej dobe bežne videné pri psích zápasoch. Sú to tiež veľmi inteligentné psy, ktoré sa dajú ľahko vycvičiť a radi potešia svojho majiteľa, vďaka čomu sú pre túto činnosť ešte dokonalejšie.
9. Kuchi – Bojové plemena psov
Veľmi vzácne plemeno psov, Kuchi – tiež známy ako afgansky ovčiak – je jedným z najpopulárnejších bojových psov v Afganistane a ďalších krajinách v okolí. Tieto psy boli pôvodne chované na ochranu svojich majiteľov, kým si ľudia neuvedomili, že by tiež mohli skvele zarobiť peniaze na psích zápasoch.
Pretože psy Kuchi sú veľmi teritoriálne, odolné a vychovávané k tomu, aby sa o seba postarali, vytvárajú na Strednom východe veľmi silných konkurentov.
10. Nemecký ovčiak
Nemecký ovčiak je na zozname plemien bojových psov, pretože sa v niektorých bojových krúžkoch používajú dodnes, hlavne kvôli ich schopnosti ľahkého výcviku útoku. Nie sú najsilnejším alebo najodolnejším psom medzi bojovými psami, ani nemajú mimoriadne silný psí zhryz, ale ich inteligencia ich robí obľúbenými.
Nemecký ovčiak má prirodzený inštinkt útoku spojený s ich agresívnou povahou a lojalitou, ktorý sa dá ešte viac vylepšiť, keď ho správne vychovate. Sú dodnes jedným z najchytrejších plemien psov, ale nezhodujú sa v sile s väčšinou ostatných plemien bojových psov.
11. Akita
Akita je na zozname plemien bojových psov, hlavne kvôli ich veľkosti a veľmi agresívnej povahe. Toto plemeno nebolo nikdy chované na boj, ale v modernej dobe (najmä vo Veľkej Británii) sa používalo v bojoch proti iným psom rovnakej sily a dravosti.
Plemeno má pôvod v Japonsku. Pôvodne boli chované na stráženie šľachty v ich rodnej krajine. Používali sa tiež na sledovanie veľkej zveri ako medveď a diviak, a v tých časoch boli skvelými poľovníckymi psami.
12. Búrský buldok (Boerboel)
Pre svoju veľkosť a silu sa Boerboel často používa ako bojový pes v krajinách ako Južná Afrika. Tieto psi, známe tiež ako juhoafrický mastiff, boli chované na ochranu pred predátormi a na prácu na farmách.
Sú jedným z najsilnejších plemien psov na svete. Vďaka svalnatej a veľkej stavbe a veľmi silnej čeľusti sa niet čomu čudovať, že Boerboel sa často používa ako jedno z plemien bojových psov.
13. Tosa Inu – plemien bojových psov
Ďalším veľmi vzácnym psím plemenom je Tosa Inu. Je to veľký pes, s ktorým sa často nestretnete. Toto plemeno psa je jedno z mála, ktoré bolo pôvodne chované špeciálne ako bojový pes. Vo výsledku sú Tosa Inus veľmi agresívne, zručné v boji s inými psami a sú mimoriadne silné. Plemeno pochádza z Japonska, bohužiaľ sa stále často používa špeciálne pri bojoch so psami. Tosa inu : Charakteristika plemena
14. Anglický mastiff – plemien bojových psov
Aj keď v dnešnej dobe nie je boj psov taký priaznivý ako v minulosti, v niektorých miestach a krajinách sa Anglický mastif stále používa v bojových ringoch. Tieto mohutné psy sú známe svojou zastrašujúcou veľkosťou a silou.
Používali sa ako strážne psy, ale v skutočnosti sú známi svojím temperamentným charakterom. Pri cvičení anglického mastifa pre bojový ring tréneri prenikajú do prirodzenej dominancie psa a snažia sa brániť jeho územie, ale toto plemeno je za normálnych okolností veľmi pokojné a pri správnom chovaní je skvelým miláčikom.
15. Argentínska doga – plemien bojových psov
Očakávalo sa, že ďalšie strašidelne vyzerajúce obľúbené plemeno bojových psov bude na tomto zozname práve Argentínska doga. Argentínska doga je veľká, svalnatá a zvyčajne biela, je silným protivníkom a bude predstavovať nebezpečenstvo pre akékoľvek iné zviera. Argentínska doga: Popis plemena
Pre voľnú kožu okolo krku nie je pre druhého psa ľahké ju uchopiť a dogu stiahnuť. Medzitým je toto plemeno agresívne s veľmi silnou silou hryzu a vytvára hrôzostrašného súpera proti ktorémukoľvek inému psovi na tomto zozname.
Plemien bojových psov Na záver
Pokiaľ ide o plemená bojových psov ,týchto pár psov je iba špičkou ľadovca. Jediné vyhľadávanie pomocou Google vyhľadá stovky fotografií a videí bojov psov a uvidíte najneočakávanejšie plemená, ktoré sú nútené zapojiť sa do tejto krutej činnosti.
V niektorých krajinách sa psím bojom stále darí. Je smutné, keď vidíme, že tento nezákonný, barbarský šport je dnes stále nažive. Pokiaľ ide o vyššie spomenuté plemená bojových psov, z každého z nich bude vynikajúci rodinný pes, ak bude správne vycvičený a socializovaný. Sú agresívne iba kvôli tréningu a vlastníkovi, a keď to nie je ich životnou úlohou, budú z nich skvelí domáci miláčikovia.