PLEMENA PSOV SKUPENSTVÁPsy

České plemená psov Top 6 plemien psov z Česka

České plemená psov Top 6 plemien psov z Česka . Česko sa môže pochváliť krásnymi plemenami psov . Určite vám odporúčame zaobstarať si jedného z týchto krásnych psov z Česka. České plemená psov Top 6 plemien psov z Česka . České psy . České plemená psov a niečo o nich . Zoznámte sa s českými plemenami psov . České psy.

 

Pražský krysarik České plemená psov

 

Pražský krysarik České plemená psov

České plemená psov . Hoci sa jedná o historicky veľmi staré plemeno, ktoré bolo chované už v dobe stredoveku, nie je dodnes pražský krysarik uznaný ani medzinárodnou kynologickou organizáciou FCI, ani inými národnými registrami. To mu však nič neuberá na popularite .Na Slovensku a Česku je veľmi populárny .  Pravdou ale je, že za hranicami týchto dvoch krajín sa príliš nevyskytuje. A pritom je tento malý psík stelesnením oddanosti, hravosti a učenlivosti. Pražský krysarik je malý vzrastom, ale veľký duchom a len ťažko by človek hľadal lepšieho spoločníka. Je ideálnym psom do mestských bytov a výborným spoločníkom pre ľudí všetkých vekových kategórií a určite ho možno odporučiť i seniorom. Pražský krysiarik: Charakteristika plemena

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Český fuzáč

 

Český fuzáč České psy

 

České plemená psov . Český fúzač patrí k starým českým plemenám. Je jediným národným pôvodným plemenom psov Českej republiky, ktorého uznáva medzinárodná kynologická organizácia FCI. Jeho dokázateľné dejiny siahajú do raného stredoveku, kedy bol nepostrádateľnou súčasťou šľachtických dvorov s právom lovu. Prvé zmienky o tomto plemene ako o canis bohemicus sú už z roku 1348. Od svojho počiatku bol český fúzač veľmi obľúbený. Jeho štandard bol vydaný už okolo roku 1880. Postupne sa jeho obľuba rozšírila aj za hranice našej krajiny, FCI ho však uznala až po roku 1960. Poľovnícke psy

 

Český horský pes České psy

 

Český horský pes České psy

Český horský pes je najmladšie české plemeno. Už to bude málo cez 40 rokov , čo začal príbeh tohto strakatého univerzálneho psa. České psy . Aj napriek svojej všestrannosť je toto plemeno stále málopočetné a pre slovenského laika skôr neznáme. Priaznivci tohto plemena však robia všetko, čo je v ich silách, aby sa Český horský pes dostal ľuďom do podvedomia.

Slovenské psy – Všetky 5 plemená psov zo Slovenska .

Český teriér České plemená psov

 

Český teriér České plemená psov

Zakladateľom nového plemena sa stal žíhaný pes Baldi Lovu zdar (č. 2), syn sealyhama Buganier a suky škótskeho teriéra Scotch Rose, ktorý je prvý, vtedy ešte Horákom zvaný, teriér z Čiech. František Horák tak vytvoril nové plemeno, ktoré podľa jeho vlastných slov je ideálnym kompromisom medzi dvomi plemenami jamníkov – škótskym a sealyhamským teriérom. Získal tak plemeno s praktickými ovisnutými ušami . Roku 1959 predstavil František Horák, odbornej i širokej verejnosti, svojich teriérov na medzinárodnej výstave psov v Liberci. České psy . Po tejto výstave predložil Horák podklady svojho chovu Československému poľovníckemu zväzu a vypracoval prvý plemenný štandard v nemčine a angličtine. Roku 1963 bolo plemeno uznané FCI pod názvom český teriér ako prvé, aj keď nie najstaršie, československé plemeno.

Český strakatý pes České psy

 

Český strakatý pes České plemená psov České psy

Český strakatý pes je stredne veľké plemeno psa. Pre laboratórne účely ho choval v 50. rokoch František Horák v Prahe. Teraz sa používa hlavne ako spoločenský pes. Toto plemeno nie je v FCI uznané. V dnešnej dobe je čoraz populárnejší pre svoj charakter.

Chodský pes České plemená psov

 

Chodský pes České plemená psov

České psy . Chodský pes je od roku 1985 oficiálne uznané české národné plemeno. Bol šľachtený tak, aby sa čo najviac podobal zachovaným vyobrazeniam, ale musel sa tiež líšiť od už schválených plemien z iných štátov. Farbu srsti má čiernu s hrdzavým pálením, dlhá srsť tvorí okolo krku hrivu. České plemená psov .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button