Psy

Policajné psy : Top 10 plemien vojenských a policajných psov

Policajné psy . Aký je najlepší policajný pes . Plemená policajných a vojenských psov .

Rovnako ako ľudia, aj niekoľko vybraných psov odpovie na vyššie povolanie, aj keď nie všetky plemená sú vhodné na prácu v oblasti presadzovania práva.

Dejiny psov v trestnom konaní

Vedeli ste, že psy sú aktívne zamestnaní u vládnej polície a armády už viac ako 100 rokov? Naši chlpatí priatelia chránia spoločnosť už mnoho desaťročí. V skutočnosti bola vôbec prvá jednotka K9 uvedená do prevádzky v Londýne okolo roku 1889.

Prvým psím plemenom, ktoré pracovalo v policajnej jednotke K9, bol Bladhaund. V roku 1888 bol na slobode jeden z najznámejších sériových vrahov v histórii ľudstva: Jack Rozparovač.

Sir Charles Warren, v tom čase komisár londýnskeho policajného oddelenia, bol kritizovaný za to, že nepoužil Bladhaunda na vypátranie vraha. Vzdal sa a zamestnal dvoch Bladhaundov (Burgho a Barnaby), aby vykonali jednoduché sledovanie vraha na každom mieste vraždy.
Bohužiaľ to neviedlo k zajatiu Jacka Rozparovača. Kým boli psy v plnej sile, neslávne známy zabijak zastavil svoj ošiaľ. Aj keď prvé moderné použitie K9 nebolo úspešné, viedlo to ďalšie vlády k tomu, aby sa bližšie zamerali na psy pri udržiavaní zákona.

Krajiny ako Francúzsko, Nemecko, Belgicko a Rakúsko začali čoskoro cvičiť psy pre policajnú jednotku K9. V súčasnosti pomáhajú v boji proti zločinu desaťtisíce psov po celom svete. Bez použitia psov by bolo vykonávanie špecializovaných misií ťažšie.

Vojenské a policajné psy

Toto sú najobľúbenejšie policajné plemená psov slúžiace na celom svete. Existuje však viac plemien, ktoré slúžia hlavne v ich domovských krajinách.

10. Nemecký krátkosrstý stavač – Policajné psy

10.Nemecký krátkosrstý stavač

 • Nemecký krátkosrstý stavač bol pôvodne chovaný ako zručný poľovný pes so silnými nohami. Sú rýchle, pohyblivé a všestranné na zemi aj vo vode.
 • Nemecké krátkosrsté stavače sú dnes zamestnané v špeciálnych organizáciách na presadzovanie práva po celom svete. Svet si konečne uvedomuje, aké sú skvelé!
 • Špecializujú sa na hľadanie nelegálnych látok a sú široko používané v oblasti bezpečnosti leteckej dopravy (TSA). Nájdete ich tiež ako psy GSP, ktoré pracujú s detektívmi a hľadajú dôkazy na miestach činu.

9. Holandský ovčiak – Policajné psy

9.Holandský ovčiak

 • Holandský ovčiak je ako bratranec nemeckého ovčiaka ale z Holandska. Farebne aj veľkostne sú si dosť podobné, ale majú odlišné povahy, ktoré vedú k rozdielnym rolám policajného zboru.
 • Holandskí ovčiaci boli pôvodne chovaní na vidieku, aby sa z nich stal „univerzálny farmársky pes“. Vďaka svojej veľkosti, inteligencii a atletickým schopnostiam sa však dnes používajú ako pes vhodný pre vyššie povolanie.
 • Nepatria medzi plemená policajných síl, ako napríklad jednotka K-9, ale to neznamená, že títo úžasní psi nerobia úžasnú prácu pri iných úlohách.

8. Rajapalayam – Policajné psy

8.Rajapalayam

 • Rajapalayam je indický chrt, ktorý je pravdepodobne najslávnejším a najobľúbenejším psím plemenom z Indie. Ako ste už asi uhádli, sú populárne medzi indickými policajnými silami.
 • Konkrétne sú zamestnaní hraničnými bezpečnostnými silami a centrálnymi rezervnými policajnými silami na stráženie a ochranu hraníc . Tieto psy sú veľké a silné. Navyše sa im nepáči, že s nimi manipulujú cudzinci, čo ich robí vynikajúcimi na stráženie.
 • Aj keď sú Rajapalayamovia skvelými miestnymi policajnými psami, dnes sa už tak nepoužívajú. Indické policajné sily na štátnej úrovni dnes používajú hlavne nemeckých ovčiakov a dobermanov.

7. Boxer – Policajné psy

7. Boxer

 • Boxer je jedným z najuniverzálnejších vojnových psov, ktoré Nemecko videlo. Slúžili v oboch svetových vojnách a používali sa ako efektívne hliadkové psy a strážne psy .
 • Z pracovnej skupiny boli boxeri vyšľachtení z univerzálneho farmárskeho psa. Sú to usilovní psi s vysokou inštinktívnou a adaptívnou inteligenciou. Boli to takmer dokonalí psi pre armádu!
 • Jednou z ich špecialít bola preprava komunikačných drôtov medzi skupinami na bojisku. Tieto cievky drôtov sa spojili s ich obojkami a psy rýchlo manévrovali do ďalších zákopov.
 • Boxeri boli medzi vojnovými psami vážnymi hrdinami. Našťastie sú dnes hlavne spoločníkmi a rodinnými psami. Nemecké policajné sily ich však pre niektoré operácie používajú dodnes.

6. Airedalský teriér – Policajné psy

6.Airedalský teriér

 • Airedalsky teriéri sú najväčšími psami teriérov s hmotnosťou do 30 kg. Aj keď sú priateľskí a milí psi, stiež úodvážni a šikovní.
 • Vďaka vysokej inteligencii, výnimočnému nosu a drsným kabátovým kabátom súdobrými kandidátmi na K-9. Navyše sa ľahko udržiavaju. Tieto psy boli špeciálne vycvičené na útok na tých, ktorí nie sú v policajnej uniforme. Problémom sa nakoniec stal, keď policajní manipulátori boli mimo služby.
 • Airedalsky teriéri boli navyše počas prvej svetovej vojny pre Veľkú Britániu fantastickými vojnovými psami. Robili všetky druhy úloh, vrátane skautingu a nosenia vojenského materiálu.

5. Doberman

5. Doberman Policajné psy Aký je najlepší policajný pes Plemená policajných a vojenských psov

 • Doberman je veľký svalnatý pes so štíhlym rámom a orezanými ušami. Je o nich známe, že sú húževnato lojálni a poslušní svojim majiteľom – čo z nich robí tiež výborných strážnych psov.
 • Aj keď bol doberman kedysi obľúbeným plemenom K-9, v policajných jednotkách K-9 po celom svete sa stáva čoraz menej rozšíreným.
 • Dnes sú viac rodinným strážnym psom.Dôvodom je to, že ich obstaranie je oveľa nákladnejšie ako u iných policajných psov podobných silou a inteligenciou – napríklad nemecký ovčiak.
 • Policajné psy

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

4. Rotvajler

4 rotvajler Policajné psy Aký je najlepší policajný pes Plemená policajných a vojenských psov

 • Pokiaľ ide o službu svojim ľuďom , Rotvajleri sú všestranní psi. Je o ňom známe, že sú ideálnym strážnym psom, bude milovať známych ľudí, ale zároveň konať opatrne a ostražito voči cudzincom.
 • Nemýľte sa, sú to sebavedomí a spoľahliví psi. Z tohto dôvodu sa rotvajleri v súčasnosti používajú ako strážne psy, policajné psy, pátracie a záchranné psy a vojenské psy. Robia jednoducho všetko.
 • S americkou armádou mali rotvajleri v histórii premiérske kuriérske psy. Počas oboch svetových vojen boli títo psi posielaní z jednej základne na druhú, aby doručili urgentné správy.
 • Nie je prekvapením, že sa vojenskí generáli rozhodli namiesto ďalších stoviek dostupných plemien psov poslať rotvajlerov. Sú odvážni, lojálni a spoľahliví!
 • Policajné psy

3. Bladhaund

3.Bladhaund Policajné psy Aký je najlepší policajný pes Plemená policajných a vojenských psov

 • Bladhaund nie je psie plemeno, ktoré si môžete ľahko predstaviť behať s ľuďmi ako nemecký ovčiak a belgický malinois. Majú však veľmi špecifickú úlohu pre orgány činné v trestnom konaní – sledovanie osôb a hľadanie omamných látok (drog). Ich schopnosť segmentovať konkrétnu vôňu a sledovať ju na veľkú vzdialenosť z nich robia cenné psy.
 • V skutočnosti majú Bladhaundi pravdepodobne najlepší nos z pomedzi psích plemien .Ich čuch je 1000-krát lepší ako u človeka.
 • Toto plemeno bolo vôbec prvým, ktoré si na svoje služby objednala policajná jednotka. S políciou pracujú od roku 1889, keď boli nasadení na vypátranie Jacka Rozparovača v Londýne.

2. Malinois

2.Malinois Policajné psy Aký je najlepší policajný pes Plemená policajných a vojenských psov

 • Malinois je menším bratrancom nemeckého ovčiaka. Verte tomu alebo nie, sú vďaka svojej menšej postave ešte atletickejší ako nemecký ovčiak.
 • Majú však veľa rovnakých fyzických a osobnostných vlastností ako ich väčšie náprotivky. Takže nie je žiadnym prekvapením, že sa Malinoisi stali tiež populárnymi psami K-9.
 • Okrem jednotky K-9 sa toto nebojácne plemeno čoraz viac využíva aj na vojenské účely pre operácie všetkých veľkostí. Napríklad Malinois menom Káhira je vojenský pracovný pes (MWD) používaný tímom Navy’s Seal Team Six.
 • Počas prvej svetovej vojny sa tieto psy primárne používali ako poslovia a záchranári. Okrem policajných a vojenských operácií sa Malinois používa aj na pátranie, záchranu a terapiu.
 • Policajné psy

Top 10 najväčších plemien psov na svete

1. Nemecký ovčiak

1.Nemecký ovčiak Policajné psy Aký je najlepší policajný pes Plemená policajných a vojenských psov

 • Nemecký ovčiak je tretím najinteligentnejším plemenom psov. V kombinácii s atletickým telom, veľkou postavou, svalnatým rámom a svižnou rýchlosťou – sa stali zlatým štandardom policajných psov.Nielenže majú pozoruhodné fyzické dary ale sú aj veľmi dobre trénovateľní a nesmierne lojálni. Navyše môžu byť v prípade potreby agresívne.
 • Tieto ovčiarske psy sa bežne používajú v policajnej jednotke „K9 Unit“, ktorá je známa v anglicky hovoriacich krajinách. Ich práca spočíva v niekoľkých povinnostiach. Nemeckí ovčiaci vynikajú pri pátraní a záchrane, odhaľovaní drog a výbušnín, vyšetrovaní miest činu alebo dokonca pri prenasledovaní ľudí v strese.
 • Tieto sebavedomé inteligentné psy sa učia arzenál slovných podnetov a gest rúk, ktoré zodpovedajú konkrétnej úlohe.
 • Najlepší policajný pes .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button