PsySTAROSTLIVOSŤ O MAČKYSTAROSTLIVOSŤ O PSA

Ako skamarátiť mačku a psa

Ako skamarátiť mačku a psa v každom veku .

Tipy, ako dosiahnuť, aby sa pes a mačka stali priateľmi

Sú psy a mačky prirodzenými nepriateľmi? Áno sú. Psy a mačky sú dva veľmi odlišné druhy a navzájom sa vnímajú ako potenciálna korisť. To však neznamená, že nemôžu vychádzať. Mnoho domácností skutočne dokázalo, že psy a mačky sa môžu stať najlepšími priateľmi. Tu je niekoľko rád, ako skamošiť psa a mačku.

1) Výcvik poslušnosti

 

Výcvik poslušnosti Ako skamarátiť mačku a psa v tomto veku .

Ak je problém medzi mačkami a psami, zvyčajne to spôsobujú psy. Je to tak preto, lebo psy majú väčšiu silu . Budú inštinktívne prenasledovať malé zvieratá, ako sú zajace a mačky. To spôsobuje, že sa mačky boja psov. Jedným zo spôsobov, ako potlačiť toto nežiaduce správanie, je výcvik poslušnosti. Váš pes sa musí naučiť, že prenasledovanie mačiek je neprijateľné.Pozrime sa na 10 bežných chýb, ktorých sa majitelia psov pri výcviku svojho psa dopúšťajú.

 

Naučte svojho psa základné povely ako „sedieť“, „zostať“ a „ležať“. Tieto príkazy vám pomôžu ľahšie manipulovať so psom počas kontaktu medzi vašim psom a vašou novou mačkou. Výcvik poslušnosti navyše zlepšuje aj vašu komunikáciu so psom a vytvára medzi vami dvoma vzťah dôvery.

 

2) Povoľte spoločné kontakty iba pod vašim dohľadom

Interakciu by ste mali povoliť iba pod vašim dohľadom, najmä prvých pár týždňov po stretnutí vašej mačky a psa. To slúži na ochranu mačky aj psa. Vaša mačka a pes môžu byť agresívne a nakoniec si môžu navzájom ublížiť .

 

3) „Bezpečné miesto“ pre mačku

 

Bezpečné miesto“ pre mačku Ako skamarátiť mačku a psa v tomto veku .


Pripravte „bezpečné miesta“, kde sa môže vaša mačka schovať pred psom. Pamätajte, že váš pes by nemal mať prístup k týmto „bezpečným miestam“.

 

Typicky sú tieto „bezpečné miesta“ zvyčajne vo výškach , ako napríklad na vrchu chladničky, poličke na knihy a oknách. Okrem „bezpečného miesta“ musíte pre každého domáceho maznáčika pripraviť aj iné miesto na jedenie a odpočinok. Mali by ste im umožniť mať svoje vlastné územia, pretože psy aj mačky sú teritoriálne zvieratá.

4) Zamieňajte vône

 

Zamieňajte vône

Jedným zo spôsobov ako skamarátiť mačku a psa v tomto veku .je pach . Zatiaľ čo ľudia závisia predovšetkým od zraku, zvieratá ako mačky a psy používajú na hodnotenie svojho okolia čuch a zrak. Umožnenie toho, aby vaša mačka a pes rozpoznali a navzájom sa akceptovali vône, je dôležitý proces, ktorým musia prejsť, kým sa dajú dokopy.

 

Existuje niekoľko trikov, pomocou ktorých si môžu rýchlo zvyknúť na vône ostatných. Môžete zameniť ich posteľnú bielizeň, alebo jednoducho mačku utrieť uterákom a priložiť k psíkovi a naopak. Dúfajme, že si vaša mačka a pes dokážu pomocou týchto trikov navzájom zvyknúť na vône.

5) Oddelenie priehradkou

 

 Oddelenie priehradkou

Cieľom oddeľovacej priehradky je znížiť reakciu vášho psa na vašu mačku nepretržitým pôsobením. Mnoho psov má tendenciu byť príliš vzrušených, keď prvýkrát uvidia mačku. Ich prehnaná reakcia by mohla spôsobiť, že sa mačka bude cítiť nepokojne a sťažiť tak skamaratenie vášho psa a mačky. Oddeľovacia priehadka je jedným zo spôsobov, ako sa prehnanej reakcii vášho psa vyhnúť.

 

Oddeľovacia priehadka vám umožní oddeliť vášho psa a mačku, stále sa však môžu navzájom vydieť a cítiť. Ak spozorujete, že váš pes je na mačku príliš zameraný, odvráťte jeho pozornosť pomocou hračiek alebo cvičných povelov. Prostredníctvom oddelenia váš pes nakoniec stratí záujem o mačku a pravdepodobne nebude prehnane reagovať, keď mačku uvidí, pretože už prítomnosť mačky pozná.

6) Nechajte svoju mačku ísť

Ak má vaša mačka chuť počas stretnutia so psom utiecť, nechajte ju tak. Znamená to , že vaša mačkám ešte nie je pripravená na stretnutie . Doprajte svojej mačke viac času. Nesnažte sa vynútiť kontakt medzi vašou mačkou a psom, pretože by to mohlo viesť k negatívnym výsledkom.

 

7) Udržujte situáciu pozitívnu

Mali by ste sa vyhnúť tomu, aby ste svojmu psovi za každých okolností vynadali. Predstavte si, že keď svojmu psovi vynadáte pri každom kontakte s mačkou, môže si váš pes myslieť, že je to chyba mačky v tom, prečo mu je vynadané. To zvýši napätie medzi vašou mačkou a psom. Ak je váš pes voči mačke priateľský, odmeňte ho a pochváľte. To povzbudí vášho psa, aby sa voči mačke naďalej správal pozitívne.

 

8) Dajte tomu čas

 

ajte tomu čas

Ak budete mať šťastie, vaša mačka a pes sa môžu stať priateľmi už za pár hodín. Ale to sa zvyčajne nestane. Mačkám trvá určitý čas, kým sa prispôsobia psom, a podobne tak sa psy učia, ako sa správať okolo mačiek. Buďte trpezliví a vaša mačka a pes sa nakoniec spriatelia . Je to len otázka času.

Než si zaobstaráte domáceho miláčika

Predtým, ako si do domácnosti pridáte nového chlpatého spoločníka, je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých vecí okolo toho ako skamarátiť mačku a psa .

a) Vek

Šteňa a mačiatko:

Šteňa a mačiatko, ktoré vyrastajú spolu, si pravdepodobne vytvoria blízky vzťah. Ak máte mačku a chcete si adoptovať psa ako svojho nového spoločníka, je lepšie kúpiť si šteniatko namiesto dospelého psa .

Šteňa a mačiatko

Šteňa a dospelá mačka:

 

Dobre inicializovaná dospelá mačka zvyčajne nebude mať so šteniatkom žiadne problémy. Aktívne a hravé šteniatko by však mohlo dospelú mačku otravovať.

Šteňa a dospelá mačka

Mačiatko a dospelý pes:

 

Rovnako ako šteniatka, aj mačiatka sú nebojácne a aktívne. Môžu tak dobre vychádzať s dospelými psami. Problémom je, že mačiatka sú v porovnaní s dospelými mačkami zraniteľnejšie. Dospelé psy môžu mačiatku počas hrania nechtiac ublížiť. Odporúča sa udržiavať mladé mačiatko oddelené od dospelého psa a vzájomné hranie im umožňovať až po úplnom dorastení. Ak im chcete umožniť hru , uistite sa, že všetky ich stretnutia sú pod vaším dohľadom.

Mačiatko a dospelý pes

Dospelá mačka a pes:

 

Ako skamarátiť mačku a psa v tomto veku ? Existuje možnosť, že dve dobre socializované dospelé mačky a psy sa môžu ľahko stať priateľmi. Musíte ich iba navzájom správne predstaviť. 

Dospelá mačka a pes Ako skamarátiť mačku a psa

 

b) Kto bol prvý?

Keď svojim miláčikom predstavujete nových nadýchaných členov, uistite sa, že je vaša mačka alebo pes pripravený stretnúť sa s novým členom rodiny, ktorý nie je rovnakým druhom . Nezáleží na tom, ktoré domáce zviera bolo skôr, najdôležitejšie je, aby boli navzájom v pohode.

 

c) Spolužitie

Problém so spolužitím je buď príliš hravý pes, alebo príliš ustráchaná mačka. Preto najdôležitejším aspektom pri výbere nového domáceho maznáčika mačky alebo psa je zladenie jeho osobností s existujúcim domácim miláčikom. Ak máte aktívneho a hravého psa, môžete zvážiť zaobstaranie mačky s rovnakými osobnosťami.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button