PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Správanie psa – 10 vecí, ktoré váš pes robí a čo znamenajú

Správanie psa  .Ste zvedavý čo váš psík vyjadruje gestami správania . Tak ste na správnom článku . Vybrali sme top 10 správaní psov a ich význam . Čítaj nižšie .

Top 10 chovaní psov a ich význam:

10. Prináša vám veci – Správanie psa 

Priniesol vám váš chlpatý kamarát svoju obľúbenú guľôčku alebo jeho nafúknutú hračku ?Nemyslite si že sa chce hrať. Je pravdepodobné, že vám tieto veci prináša iba ako darček. Ukazuje, že vás naozaj miluje, pretože vám prináša tie veci, ktoré potrebuje a miluje. Správanie psa .

9. Keď zívne – Správanie psa 

Inak jednoduché zívnutie by mohlo znamenať toľko rôznych vecí. Ako ste si najskôr museli myslieť, a to by mohlo byť tak, že váš pes je unavený. Ak však váš malý priateľ zívol pred neznámymi ľuďmi, môže to znamenať, že sa bojí alebo je na stres. Ak zíva pred vami alebo inými ľuďmi, ktorých pozná, skontrolujte, či niekto iný v miestnosti zívol, pretože môžu odrážať akciu. Áno, zívanie je nákazlivé aj pre vašich chlpatých priateľov.


 

8. Škodí vášmu nábytku

Nikto nemá rád toto správanie , ale musíte pochopiť, že je tu aj hlbší význam. Ak je šteniatko nervózne alebo netrénované a okusáva váš nábytok, mohlo by to byť známkou separačnej úzkosti. Ak to tak nie je, môže to znamenať, že sa nudia a musíte sa uistiť, či majú dostatok pohybu .

7. Jedna labka vo vzduchu

Väčšina ľudí verí, že keď má vo vzduchu jednu zo svojich labiek, znamená to, že sa obávajú, ale v skutočnosti to len odráža ich sústredenosť. Ak majú hlavu dole a jednu labku hore, pravdepodobne sa na niečo chystajú vrhnúť.

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

6. Opierajte sa o vaše nohy

Správanie psa .Ak to urobí náhle, keď sa práve pohybujete, mohlo by to znamenať, že sa snaží upokojiť seba a cítiť sa bezpečne. Vo všeobecnej situácii to však znamená, že chce nejakú lásku a pozornosť a chce byť blízko vás.

5. Lezie na posteľ

Ak vaš chlpatý miláčik lezie na posteli a cíti sa príjemne, môže to ukázať, že sa snaží tvrdiť, že je to jeho vlastná zóna, ale to znamená oveľa viac. To tiež ukazuje, že chce byť skutočne od vás mazlení a milovaní. Určite vám to nebude vadiť.

Neplznúce psy : 15 hypoalergénne plemená psov

4. Zrazu sedí na nohách

Môže to znamenať rôzne veci v závislosti na osobnosti vášho psíka. Môže to urobiť len preto, aby bol skutočne s vami, aby sa cítil pohodlne po tom, čo bol od vás na dlhší čas preč. Aby ukázal, že ste jeho pred ostatnými zvieratami alebo ľuďmi, alebo len môže odrážať jeho dominantnú osobnosť. Ak dobre rozumiete svojmu miláčikovi, budete schopní zistiť, ktorý výklad najlepšie vyhovuje danej situácii.Správanie psa .


 

3. Stály kontakt s očami

Správanie psa . Závisí to od toho, ako presne sa na vás váš pes pozerá. Ak sa pozerá do vašich očí normálnym výrazom, je to jeden z najlepších spôsobov, ako vám môže ukázať svoju náklonnosť. Ak sa na teba pozerá bez žmurkania, keď odchádzaš z domu, ukazuje to trocha úzkosti z odlúčenia a tiež skutočnosť, že verí, že sa vrátiš.

2. Prehadzovanie jazyka – Správanie psa 

Prehadzovanie jazykom znamená keď váš pes vytiahne jazyk priamo z úst a okamžite ho stiahne. To znamená nedôvera s nejakým nechceným kontaktom alebo s neznámym človekom, ktorý robí vášmu psovi úzkosťou. Ak je váš pes veľmi poslušný, potom by to mohol byť spôsob, ako upokojiť ešte dominantnejšiu prítomnosť. Správanie psa

1. Chvost medzi nohami – Správanie psa 

Ak má váš pes chvost medzi nohami , znamená to že sa bojí . Vtedy treba k nemu byť milý a obklopiť ho láskou .Správanie psa.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button