PsySTAROSTLIVOSŤ O PSAVZŤAHY

Čo robiť, ak sa vášmu psovi nepáči váš partner

Pomoc, môj pes neznáša môjho partnera!

Nie je nezvyčajné, že niekedy váš pes nenávidí vášho partnera. Môže to byť buď priateľ, priateľka, manžel alebo manželka, ale často sa vynára otázka, čo robiť, ak sa váš pes vášmu priateľovi naozaj nepáči. Váš pes vás môže strážiť z rôznych dôvodov. Niektoré psy cítia potrebu chrániť a iné mohli mať za sebou zlé zaobchádzanie a jednoducho z toho dôvodu mužom nedôverujú. Nižšie nájdete informácie o tom, čo spôsobuje toto správanie.

Toto správanie má rôzne dôvody. Niektoré z nich sa dajú zmeniť pomocou tréningu správania a iných terapií a inokedy možno budete musieť vycvičiť svojho partnera v tom, ako komunikovať so svojím psom . Niekedy to môže byť preto, že váš priateľ jednoducho nevie, ako komunikovať so psom správnym spôsobom.

Dôvody, pre ktoré váš pes nemusí dôverovať vášmu priateľovi

Niektoré plemená sú okolo nových ľudí opatrnejšie ako iné, aj keď to nie je vždy pravda. Môžete skúmať plemená a vlastnosti plemena vášho psa, aby ste zistili v čom je problém.

1. Sú ochranné alebo územné

Ochranný: Ak máte napríklad rotvajlera, môžete si byť istí, že vás tento pes bude chcieť iba chrániť. Týmto spôsobom by mohli byť aj iné plemená ako nemecký ovčiak a psy, ktoré majú tendenciu dobre strážiť.
Územné: Niektoré psy sú jednoducho len územné a nebudú dôverovať cudzím ľuďom v domácnosti.

partner tyra mojho psa

Ak vaš pes nemá rad nových ľudí, vedzte, že bude chvíľu trvať, kým sa zmení. Môžete tiež požiadať svojho veterinára o riešenie tohto druhu správania. Niekedy to nemá nič spoločné so skutočnou povahou vášho psa, ale môže to mať zdravotný dôvod. Je váš pes po operácií? Je v horúčave? Má váš pes bolestivý stav a partner sa ho dotýka príliš drsne?

čítaj : 10 najčastejších zlých správaní psov a tipy na prekonanie

2. Váš pes bol v minulosti týraný

Mnohokrát sa psy správajú týmto spôsobom k priateľovi alebo manželovi, pretože boli týraní. To neznamená, že váš partner týral, ale to znamená, že s nimi mohlo byť týrané mužom alebo niekým, kto sa na neho podobal. Takže ak bol váš pes týraný mužom, oprávnene nebude dôverovať vášmu priateľovi, otcovi alebo bratovi, atď. Pravdepodobne bude nejaký čas trvať, kým sa váš pes z toho dostane. Akonáhle uvidia, že váš partner alebo iná významná osoba je dobrý človek, a dá sa mu dôverovať, pravdepodobne sa zmenia. Veľké plemená psov

Podľa prieskumu štatistiky ukazujú, že za tyránie psov sú zodpovední predovšetkým muži do 30 rokov. Ak je váš pes záchranou s neznámou históriou, je tu možnosť.
Váš priateľ týra vášho psa.

dovody prečo moj pes nedoveruje mojmu priatelovi

So psom by sa nikdy nemalo zaobchádzať zle. Toto je reálna možnosť, aj keď možno nebudete chcieť o tom premýšľať. Možno o tom viete alebo nemusíte. Ak o tom viete, mali by ste to teraz zastaviť. Aj keď je to pravdepodobne nepravdepodobné, ako môžete zistiť, že sa to deje?

Bol váš priateľ zrazu na vášho psa zlý alebo konal drsne alebo agresívne?
Bojí sa váš pes, keď je pri vašom priateľovi a nikto iný nie je nablízku?
Má váš priateľ temnú minulosť? Počuli ste niekedy o ňom, že týra ľudí, bývalé priateľky, zvieratá? Má históriu bojov? Čo robiť keď sa nudím

Ak dáte kúsky dokopy a rozhodnete sa, že váš priateľ môže týrať vášho miláčika, musíte byť naozaj opatrní, keď sa k tomu s ním obrátite. Ľudia, ktorí týrajú zvieratá, budú mať často tendenciu týrať svojich blízkych. Ak ste si istí, že je to pravda, je čas sa s ním rozísť a ukončiť vzťah. Ak jednoducho nemôžete myslieť na to, že sa s ním rozídete, mali by ste nájsť nový domov pre svojho psa a urobiť správnu vec.

čítaj : Správanie psa – 10 vecí, ktoré váš pes robí a čo znamenajú

4. Váš pes žiarli

Je dosť možné, že váš pes žiarli na vášho priateľa. Trávite všetok čas namiesto svojho psa so svojím novým mužom? Váš pes bude samozrejme žiarliť. Zanedbávate svojho psa a neberiete ho na prechádzky alebo do parku, na ktorý ste zvyknutí? To je veľmi smutné a určite to bude mať na vášho psa vplyv. Nezanedbávajte svojich miláčikov pre vzťah. Poľovnícky pes

 

Vášmu psovi môže chýbať vaša pozornosť a všetok čas, ktorý ste zvykli tráviť spolu. Určite nechajte svojmu psovi čas a energiu. Predtým, ako vyrazíte na rande, môžete svojmu psovi dopriať niečo špeciálne alebo si sním zacvičiť. Keď váš priateľ príde, ponúknite svojmu psovi špeciálnu pochúťku alebo hračku. Starajte sa o nich a správajte sa k nim dobre.

zniči pes moj vztah

Vyhodili ste psa z postele? Je veľmi bežné, že pes zavrčí alebo sa ochráni a postaví sa medzi dvoch ľudí, často stráži ženu vo vzťahu pred svojím priateľom. Zaobstarajte svojmu psovi nové lôžko pre psa alebo určené miesto a pomôžte mu zistiť, kde je jeho priestor. Uistite sa, že je to vo vašej blízkosti, aby sa necítili vylúčení, ale nie príliš blízko na vytvorenie napätia, keď je váš priateľ vo vašej blízkosti.

Zničí to môj vzťah?

Možno by vás zaujímalo, či táto dynamika pokazí váš vzťah. Každý scenár je potrebné skúmať od prípadu k prípadu. Vo väčšine prípadov existuje uznesenie, o ktorom budeme diskutovať nižšie. Ak ste sa dopracovali k myšlienkam uvedeným vyššie a zistili ste, že je to jedna z týchto vecí, pokračujte správnym spôsobom.

 • Ak je váš pes teritoriálny, prihláste ho so svojím partnerom do výcvikovej triedy.
 • Ak žiarlia, začnite sa o nich lepšie starať.
 • Ak sú týrané vaším priateľom, rozíďte sa s ním.

Tipy, ako dosiahnuť, aby sa vášmu psovi páčil váš priateľ

Môžete vyskúšať niektoré výcvikové techniky. Ak však váš pes cvaká alebo vrčí, možno budete potrebovať odborníka. Inak sa môžete vážne zraniť. Tu je návod, ako začať:

 • Uistite sa, že sa váš priateľ pohybuje pomaly okolo vášho psa. To znamená, že by nemal vydávať prekvapujúce pohyby alebo strašidelné hlasné zvuky.
 • Niektorým psom sa nepáčia čiapky alebo fúzy alebo ťažké topánky. Môžete nechať svojho priateľa, aby tieto veci odstránil pred vstupom do domu, alebo možno zmenil svoj vzhľad.
 • Zaistite, aby bol váš priateľ okolo psa vždy pokojný. Ak je váš priateľ prirodzene nervózny, bude to váš pes schopný vycítiť a bude sa zhodovať s rovnakou energiou.
 • Ak je váš pes agresívny, nenechajte svojho priateľa, aby sa ho pokúsil pohladiť. To je nebezpečné a potrebujete profesionála.
 • Nechajte svojho psa, aby sa priblížil k partnerovi, keď chce, nenúťte ho.
 • Nechajte svojho psa prísť a očuchať a uistite sa, že váš partner zostane pokojný. Váš pes si uvedomí, že je to bezpečné .
 • Doprajte svojmu partnerovi špeciálne pochúťky (obľúbené pre vášho psa) a nechajte ho, aby mu ich ponúkol.
 • Uistite sa, že váš partner rešpektuje teritórium, hračky a priestor vášho psa. Ak sa vášmu psovi nechce priblížiť alebo je napríklad vo svojej búde, nechajte ho na pokoji. Psy sa priblížia k ľuďom, keď budú pripravení. Môžu to byť strážené miesta, ako sú pelechy pre psy, misky na jedlo, hračky atď.
 • Keď sa váš priateľ priblíži k vášmu psovi, uistite sa, že jeho reč tela nie je hrozivá ani zastrašujúca. Ľudia sú veľkí a môžu ľahko vystrašiť psa. Nemal by sa nakláňať nad vášho psa alebo ich obopínať rukami. Toto sa psom nepáči.

4.Japonský španiel (Japanese Chin)

 

Môj pes to prekonal

Dúfam, že vám tento článok pomôže dospieť k riešeniu. Ak sa situácia nezlepší, odporúčam navštíviť profesionála. Mal som psa, ktorý bol teritoriálny okolo mojej polovičky. Vždy vyskočil na posteľ medzi nás, keď sme sedeli len bok po boku. Časom sa to nakoniec zlepšilo.

čítaj : Top 10 najväčších plemien psov na svete

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button