VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIŽivotný štýl

Čo robiť keď sa nudím – 100 aktivít na nudu

Čo robiť keď sa nudím – 100 aktivít na nudu. Mdloba nakoniec zasiahne každého z nás. Keď už máte za sebou všetky najlepšie filmy na Netflixe, prechádzate medzi chladničkou a gaučom a steny sa vám začnú zvierať bližšie k sebe ako kedykoľvek predtým, viete, že na dvere zaklopala obávaná príšera nudy. Ale nebojte sa – nie ste sami! Nuda si nakoniec príde pre každého z nás a keď sa dostanete do tejto rutiny, môže sa zdať, že je nemožné nájsť kreatívne spôsoby, ako sa zabaviť.

Čo robiť keď sa nudím

Keď sa cítite znudení, existuje množstvo aktivít, ktoré môžete skúsiť, aby ste sa zabavili a možno sa aj niečo nové naučili. Tu je niekoľko nápadov: Venujte sa svojim koníčkom, Čítanie, Online kurzy, Fyzická aktivita, Meditácia a relaxácia, Kulinárske experimentovanie, Upratovanie a organizácia, Hry a puzzle, alebo sa naučte sa novú zručnosť.

Čo robiť keď sa nudím

Čo robiť keď sa nudím? Namiesto vysedávania na telefóne a strácania sa v správach a sociálnych médiách sa zamerajte na zábavné veci, ktoré môžete robiť doma alebo na vlastnej záhrade. Zozbierali sme pre vás tie najlepšie veci, keď sa nudíte, pričom mnohé z nich si nevyžadujú takmer žiadne peniaze ani ďalšie materiály. Tieto jedinečné aktivity, od stolových hier a starostlivosti o seba samého až po zapájanie sa do záhradkárčenia (alebo izbových rastlín!) a organizovanie či optimalizáciu priestoru, budú stimulovať váš mozog a zamestnajú vaše telo.

Zábavné aktivity, ktoré môžete robiť, keď uviaznete vnútri

Zábavné aktivity, ktoré môžete robiť, keď uviaznete vnútri

 1. Zahrajte si na nejaký nástroj. Ak to neviete, je to ideálny čas naučiť sa vybrnkávať obľúbenú melódiu na klavíri alebo gitare.
 2. Napíšte krátky príbeh. Alebo esej. Alebo divadelnú hru – čokoľvek, čo je mimo vašej komfortnej zóny.
  Venujte sa hlbšie téme, ktorá vás zaujíma. Ak vás neustále priťahuje nejaká špecifická téma, napríklad impresionizmus alebo zvieratá amazonského pralesa, vytvorte si poradie dokumentov, článkov alebo kníh na túto tému. – čo mam robiť keď sa nudím.
 3. Vyplňte krížovku. Pustite sa do toho sami alebo z toho urobte zábavnú rodinnú aktivitu, ak sa všetci len tak váľajú. Ako sa zabaviť vo dvojici – 80 Aktivít pre páry
 4. Vyskúšajte origami. Nenechajte sa zastrašiť – existuje množstvo online návodov, ktoré vám pomôžu.
 5. Zahrajte si spoločenskú hru. Vypnite televíziu a vyzvite rodinu na hranie stolovej hry. Zoznámte deti s klasikou, ako sú Chutes and Ladders alebo Monopoly, alebo vyskúšajte novšiu hru, napríklad Osadníci z Katanu, ktorú môžete vymyslieť všetci spoločne. – čo mam robiť keď sa nudím
 6. Zostavte puzzle. Keď máte veľa voľného času, zamestnajte svoje ruky. Odvedie vás to od nudy a poskladanie veľkého puzzle je skvelý pocit.
 7. Pozrite si maratón romantických filmov. Nebojíme sa to priznať, romantické komédie nám ukradli srdcia. Nezabudnite na popcorn.
 8. Zaspievajte si pri niektorých Disneyho pesničkách. Rozprúdite endorfíny tým, že sa vrátite do detstva. Zaspievajte si svoje obľúbené disneyovské pesničky!
 9. Naplánujte si ďalší výlet. Nielen snívajte o tom, ako od všetkého utečiete. Urobte niečo lepšie a skutočne si vyhľadajte letenky a hotelové izby.
 10. Postavte si pevnosť. Deti to už poznajú: Z vankúšov na gauči alebo niekoľkých stoličiek a prikrývok sa dá vytvoriť úžasná krajina zázrakov. Prijmite svoje vnútorné dieťa alebo nechajte svoje dieťa, aby vám ukázalo, ako na to.
 11. Vyskúšajte nové oblečenie. Aj keď ste si už minútu neobstarali nové oblečenie, vytváranie rôznych outfitov môže váš šatník osviežiť. Premiešajte ho, aby ste boli pripravení ohúriť na ďalšej spoločenskej akcii.
 12. Napíšte list. V dobe textových správ a FaceTime sa zo svojich pocitov nevypisujeme príliš často. Vytiahnite si pekný papier a rozdajte priateľovi alebo členovi rodiny trochu lásky.
 13. Pozrite si športový zápas. V televízii nie je naživo žiadny športový zápas? Premietnite si nejaké klasické zápasy.
 14. Zavolajte priateľovi. Ak zvyčajne komunikujete prostredníctvom textových správ, zdvihnite telefón alebo videohovor vzdialenému kamarátovi. Spojenie v reálnom čase vás môže zblížiť.
 15. Pozrite si predstavenie. Namiesto zapnutia ďalšej reality šou si pozrite online operu, balet alebo symfóniu.
  Naučte sa nový jazyk. Vďaka aplikáciám, ako je Duolingo, si môžete ponaťahovať mentálne svaly, nech ste kdekoľvek. Čo robiť keď sa nudím.
 16. Pozrite si samostatný film. Vezmite si akékoľvek občerstvenie, na ktoré máte chuť, uvelebte sa na gauči a smejte sa alebo plačte tak nahlas, ako chcete: Filmy sú vynikajúcim večerom pre jedného.
 17. Urobte si tanečnú párty. Zapnite si nejaké melódie a roztočte tie ponožky. Zahrajte si staré známe skladby z čias vašej najväčšej slávy alebo si nájdite nejaké nové horúce bôpy, aby ste si zatriasli zadkom.
 18. Naučte sa nejaké populárne pohyby. Stiahnite si aplikáciu Tik Tok a vyzvite sa, aby ste sa naučili trendové choreografie, ktoré robia všetky deti.
 19. Zahrajte si videohru. Ak nemáte hernú konzolu, vyskúšajte niektorú zo zábavných hier v obchode s aplikáciami v telefóne.

Kreatívne činnosti v interiéri – Čo robiť keď sa nudím

Kreatívne činnosti v interiéri - Čo robiť keď sa nudím

 1. Oblečenie si vyfarbite na kravatu. Kto by nemal rád remeslo, ktoré si môže obliecť? Ak neviete, kde začať, pozrite si nášho sprievodcu krok za krokom pre začiatočníkov! Nadchovník – 8 zdravotných výhod rastliny
 2. Vymaľujte si obrázok. Odreagujte sa pri maľovaní – na YouTube je množstvo návodov na maľovanie. Navyše si môžete vybrať solídnu sadu vodových farieb za menej ako 10 dolárov.
 3. Začnite si robiť scrapbooking. Prežite svoje obľúbené dovolenky a spomienky z detstva, keď ich uchováte pre potomkov v zábavnom, personalizovanom fotoalbume.
 4. Vyrobte si keramiku. Ak si chcete zašpiniť ruky a vytvoriť niečo pekné a užitočné, skúste si vyliať domácu keramiku. Čo robiť keď sa nudím.
 5. Vyrobte si šperky, ktoré zodpovedajú vášmu štýlu. So správnou súpravou na výrobu šperkov DIY je neuveriteľne jednoduché aktualizovať svoju zbierku.
 6. Naučte sa, ako si urobiť nový účes. Všetko, čo zahŕňa nožnice, by sme si nechali pre profesionálov, ale francúzske vrkoče, kreatívne konské chvosty a vesmírne drdoly sa dajú zvládnuť veľmi ľahko.
 7. Začni písať novú knihu. Ak ste vyčerpali svoj televízny rad, prejdite na analógové čítanie. Skúste niektorú z najlepších kníh roku 2021, aby ste sa preniesli do iného sveta, alebo sa prihláste do knižného klubu.
 8. Stiahnite si audioknihu. Ak máte problém dostatočne sústrediť pozornosť na čítanie v tlačenej podobe, vyskúšajte audioknihy na počúvanie na cestách alebo pri domácich prácach či varení jedla. S tými najlepšími z najlepších vám hodiny ubehnú ako voda.
 9. Počúvajte nový podcast. Ak ste podcasty nikdy neskúšali, je tu pre vás celý svet, ktorý môžete objaviť. Od podcastov o skutočných zločinoch až po podcasty o komédiách – pre každý vkus sa nájde podcast.
 10. Vyskúšajte aplikáciu na vyfarbovanie. Maľovanky pre dospelých sú dostupné v obchodoch a v obchodoch s mobilnými aplikáciami, takže sa môžete pustiť do zábavy priamo z gauča. Začnite s Colorfy a Happy Color.

 

 1. Vytvorte si vlastnú fotoknihu. Na vytvorenie nezabudnuteľnej fotoknihy nepotrebujete talent Michelangela. Rôzne online služby vám pomôžu zhromaždiť vaše fotografie do krásnej pamiatky.
 2. Zmeňte výzdobu. Od spálne cez obývaciu izbu až po kuchyňu, aj keď len trochu zmeníte usporiadanie nábytku alebo premiestnite drobnosti, budete sa cítiť sviežo. Čo robiť keď sa nudím.
 3. Vyrobte si nejaké umelecké dielo na stenu. Nemusíte byť majstrom v maľovaní, aby ste si sami urobili niektoré z týchto úžasných nápadov na výzdobu stien.
 4. Vymyslite si nový recept. Prestaňte otvárať a zatvárať chladničku v nádeji, že sa v nej zázračne objaví nové občerstvenie. Vezmite veci do vlastných rúk a pripravte si vlastnú chutnú pochúťku.
 5. Vyrobte si zložité jedlo. Ak chcete vyplniť ponuré popoludnie, pustite sa do zložitého kuchárskeho projektu.
 6. Vytvorte štvorchodové jedlo, pripravte cestoviny od základu alebo si len vyskúšajte kuchyňu, ktorú ste ešte nikdy nerobili. Čajovníkový olej – 10 výhod používania
 7. Upečte sušienky. Vyberte si recept na zdravé sušienky a naučte sa nový spôsob, ako sa vrhnúť do uličky s pečivom. Čo robiť keď sa nudím.
 8. Naučte sa zdobiť torty. Ak obdivujete nádherné výtvory v miestnej pekárni alebo v niektorej z miliónov relácií o pečení, zapojte sa do hry. Súpravy na zdobenie tort vám pomôžu vytvoriť vlastné majstrovské dielo.
 9. Vyrobte si domácu zmrzlinu. Dajte šancu spoločnosti Ben & Jerry a upravte si zmrzlinu podľa svojich predstáv. Jednoducho skombinujte svoje obľúbené ingrediencie vo výrobníku zmrzliny a chopte sa lyžice.
 10. Doprajte si zmrzlinový pohár. Pripravte si zmrzlinu a polevy, ako sú cukríky, mini čokoládové lupienky, strúhaná čokoláda, posýpky, rôzne sirupy a šľahačka – obloha je neobmedzená. Ak je vonku zima, urobte si z nej radšej horúce kakao.

 

 1. Raňajky na večeru. Dajte si palacinky, omelety, vajíčka so slaninou, jednoducho všetko. Nezabudnite na mimózu alebo Bloody Mary a jedzte v pyžame, aby ste sa naozaj vyšantili.
 2. Postavte si perníkovú chalúpku. Tie už nie sú len na sviatky. Len nezjedzte všetok materiál skôr, ako ho dokončíte. Čo robiť keď sa nudím.
 3. Pracujte na svojom zozname želaní. Kľudne si na ďalšie sviatky vysnívajte veľké sny. Zostavte si zoznam želaní, na ktoré máte zálusk, aby ste neboli zaskočení, keď príde Santa.
 4. Staňte sa hviezdou YouTube alebo TikTok. Predstierajte, že ste Julia Childová, a natočte vlastnú kuchársku šou alebo naučte kameru, ako si urobiť remeslo alebo organizačnú techniku. Čaká na vás životný štýl bohatých a slávnych.
 5. Zostavte si balíček starostlivosti. Odpútajte pozornosť od vlastnej skleslosti tým, že priateľovi alebo členovi rodiny poskytnete pocit výnimočnosti. Pošlite im balíček plný ich obľúbených vecí (možno niektorý z našich obľúbených wellness darčekov?). Kedy je najlepšie cvičiť – Najlepší čas na cvičenie

Relaxačné aktivity na odbúranie stresu – Čo robiť keď sa nudím

Relaxačné aktivity na odbúranie stresu - Čo robiť keď sa nudím

 1. Vytvorte si zoznam vďačnosti. Je ľahké nechať sa strhnúť neustálym prívalom zlých správ, ale zamyslenie sa nad všetkým dobrým vo vašom živote môže pomôcť vyrovnať túto rovnicu.
 2. Napíšte si svoje ciele. Vytrhnite sa z prítomného okamihu tým, že sa pozriete do budúcnosti. Urobte si čas a zamyslite sa nad tým, kde chcete byť o rok, o päť rokov alebo neskôr.
 3. Odpojte svoje zariadenia. Nekonečné rolovanie na sociálnych sieťach sa určite môže podpísať na vašom duševnom zdraví. Osloboďte sa od pokušenia tým, že si dáte hodinu denne od telefónu.
 4. Urobte náhodný skutok láskavosti. Či už je to tak jednoduché ako zaplatenie kávy osobe stojacej za vami v rade alebo vyzdvihnutie obľúbenej zmrzliny vášho partnera, je to dobrý pocit spríjemniť deň niekomu inému.
 5. Vyskúšajte si pletenie. Nie nadarmo je toto remeslo obľúbené u všetkých starých mám – mnohé z nich opakovaný pohyb veľmi upokojuje. Čo robiť keď sa nudím.
 6. Nalakujte si nechty. Vytvorte si domáce kúpele s manikúrou a pedikúrou. Vyberte si trendový odtieň, pridajte zaujímavý vzor a na záver naneste lesklý, efektný vrchný lak. – čo mam robiť keď sa nudím.
 7. Dajte si bublinkový kúpeľ. Využite voľný čas s kopcom bubliniek a niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja na extra relaxáciu. Ak vám nevadí, že bude trochu vlhký, vezmite si so sebou dobrú knihu.
 8. Nasaďte si masku na tvár. Na rýchle povzbudenie si naneste uvoľňujúcu masku na tvár. Existuje takmer na každý problém pleti vrátane suchej pokožky, akné alebo na rozjasnenie mdlej pleti. Nech vás trápi čokoľvek, určite na to existuje maska. Ako sa pripraviť na maratón – 10 tipov maratónca
 9. Doprajte svojmu miláčikovi masáž. Vezmite si relaxačné krémy alebo esenciálne oleje, oblečte sa do svojho najpohodlnejšieho županu a pustite si zenové melódie, aby ste si urobili domáci kúpeľný deň.
 10. Začnite si písať denník. Čas bude plynúť, keď si budete zapisovať myšlienky do denníka. Ak chcete ísť ešte hlbšie, vydajte sa do umeleckého sveta bullet journals.
 11. Počúvajte meditačné video. Keď sa vaša myseľ začne krútiť, obráťte sa dovnútra. Meditačné videá vás ľahko prevedú vedomými cvičeniami a technikami, ktoré vám pomôžu vyskočiť z kolotoča úzkosti.
 12. Vyskúšajte jogu v obývačke. Okrem toho, že joga posilňuje celé telo, pomáha sústrediť vašu myseľ. Môžete ju vykonávať aj doma bez akéhokoľvek vybavenia pomocou bezplatnej aplikácie. Len sa netlačte ďalej, než je vám príjemné, najmä ak ste v cvičení nováčikom.
 13. Cvičte zumbu. Na tejto štruktúrovanej tanečnej párty je niečo, čo vám určite zdvihne náladu.
 14. Precvičte si jadro tela. Vypumpujte niekoľko cvikov na jadro, aby ste si vytvorili pevný vnútorný základ. Silné brušné svaly nie sú len kozmetické, ale môžu pomôcť aj pri držaní tela, bolestiach chrbta a ďalších problémoch.
 15. Vyskúšajte nové cvičenie. Všetci máme oblasti, ktoré by potrebovali trochu lásky. Vyskúšajte nové cvičenie, aby ste unavili svoje telo a váš mozog mal menej energie na prežívanie. Čo robiť keď sa nudím.

 

 1. Dajte si povzbudivý príhovor. Niekedy môže pridanie pozitívneho impulzu do života niekoho iného rozjasniť aj ten váš. Zavolajte priateľovi, členovi rodiny alebo len napumpujte mačke ego (nie že by to potrebovala).
 2. Urobte si večerné zhasínanie. Na kreatívne rande (alebo rande pre jedného) predstierajte, že vypadla elektrina. Rozrobte oheň v krbe, zapáľte sviečky alebo vezmite baterku a rozprávajte si strašidelné príbehy alebo sa len tak spojte v tme. Čo robiť keď sa nudím.
 3. Prejdite sa uličkou spomienok. Vytiahnite staré albumy s fotografiami alebo prelistujte dávno minulé obdobie na sociálnych sieťach a prežite šťastné časy. Vymieňajte si so svojou polovičkou príbehy o živote, ktorý ste viedli, alebo len tak spomínajte na to, kde ste boli a kam idete.
 4. Vyspite sa na novom mieste. Keď nemôžete odísť, prenocujte vo vlastnej izbe pre hostí alebo si vymeňte izby s deťmi. Bude to pocit nového zážitku bez toho, aby ste museli opustiť svoj dom.
 5. Ventilujte svoje frustrácie. Pozrite sa, niekedy si jednoducho potrebujete zanadávať. Otvorte si v telefóne aplikáciu na poznámky, zavolajte dôveryhodnému kamarátovi, aby ste si mohli postěžovať, alebo si len tak pre seba mrmlajte, kým nevyslovíte všetky svoje sťažnosti. Keď sa to dostane von, budete sa cítiť lepšie.

Organizovanie aktivít na trávenie času – Čo robiť keď sa nudím

Organizovanie aktivít na trávenie času - Čo robiť keď sa nudím

 1. Urovnajte si zásuvku na haraburdy. Tá zásuvka alebo priestor, kam odkladáte všetko, čo neviete, kam inam dať? Áno, určite by to chcelo nejakú organizáciu.
 2. Premiestnite nábytok. Boli by ste prekvapení, ako odlišne by mohla vaša izba vyzerať, keby ste vymenili niekoľko kusov nábytku. Predstavte si to ako renováciu izby s rozpočtom 0 dolárov.
 3. Presuňte nejaké umenie. Ak vás už nebaví pozerať na tie isté steny, vymeňte ich! Zmeňte usporiadanie steny galérie, umiestnite niektoré umenie zo spálne do obývačky a naopak alebo si vyberte jeden či dva nové kúsky, ktoré osviežia váš priestor.
 4. Pripravte si jedlo na celý týždeň. Fanúšikovia tejto prípravy jedál tvrdia, že im to z dlhodobého hľadiska pomohlo stravovať sa zdravšie, nehovoriac o znížení stresu uprostred týždňa.
 5. Vyčistite si podkrovie. Alebo pivnicu. Alebo priestor, kde sa plazíte, alebo to miesto, kam strkáte škatule s vecami, ktoré používate len zriedka. Ako pomôcť alkoholikovi – 10 tipov
 6. Vyčistite umývačku riadu. Vedeli ste, že vaša umývačka riadu má filter? A že by ste ho mali pravidelne čistiť? V skutočnosti je veľmi príjemné sledovať, ako sa z filtra oplachujú nečistoty. Čistá umývačka riadu je tiež účinnejšia a efektívnejšia, takže je to výhra pre všetkých.
 7. Umývajte práčku. To, že v nej čistíte oblečenie, neznamená, že vaša práčka nepotrebuje aj hĺbkové čistenie. Pridajte ho do svojho plánu jarného, letného alebo len voľného popoludňajšieho upratovania.
 8. Vyčistite celý svoj dom. Keď sa nudíme, často sa cítime bezradní. Ale zvládnutie aj tej najjednoduchšej úlohy, ako napríklad umytie tej hromady riadu, ktorú ste ignorovali, vám môže okamžite zlepšiť náladu. Začnite s týmito jednoduchými tipmi na upratovanie alebo vyskúšajte úplný konečný plán upratovania, aby ste zvládli každý centimeter domu.
 9. Vyleštite okná. Budete prekvapení, o koľko jasnejšie vyzerajú veci s lesknúcimi sa čistými oknami. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov vpustite dovnútra slnečné lúče pomocou týchto tipov.
 10. Vyčistite vankúše. Kedy ste naposledy vyprali vankúše? Áno, mysleli sme si to. Doprajte im hĺbkové čistenie pre ešte lepší spánok.

 

 1. Umyte si štetce na líčenie. Kedy ste naposledy čistili všetky svoje nástroje na líčenie? Áno, dokonca aj váš štetec Beautyblender by potreboval vydrhnúť. Pomôže vám to obmedziť aj tvorbu škvŕn.
 2. Pretrieďte si kabelky. Pri výmene tašiek alebo kabeliek všetci nechávame veci na dne (účtenky, obaly od žuvačiek, perá atď.). Vyčistite si kabelky a možno nájdete stratený rúž – alebo aspoň nejaké drobné.
 3. Vyčistite si šatník. Prehľadajte svoje oblečenie, aby ste znovu objavili staré obľúbené veci a uvoľnili miesto novým. Ak ste ho za posledný rok nenosili, zvážte, či ho nezverejníte v aplikácii na ďalší predaj oblečenia alebo ho darujete niekomu v núdzi.
 4. Zorganizujte si kuchyňu. Už ste zvládli metódu KonMari? Ste pripravení ponoriť sa do úžasného sveta organizérov zásuviek a skriniek. Nikdy si nevšimnete, ako vám odbíjajú hodiny.
 5. Osviežte svoj krb. Urobte zo svojho krbu ústredný prvok svojho domova tým, že vyzdobíte krb na sezónu. Obráťte čerstvú úrodu rodinných fotografií alebo pridajte farebný akcent pomocou čerstvých alebo hodvábnych kvetov. Dámske zimné topánky – 8 tipov ako si vybrať
 6. Vyšperkujte svoj vonkajší priestor. Premeňte svoj dvor na novú miestnosť. Vezmite si pekné a funkčné vonkajšie dekorácie na štýlové stretnutia pod holým nebom.
 7. Ošetrite svoje biele topánky. Biele topánky sa hodia ku každému oblečeniu, ale len ak také zostanú. Ak dáte svojim topánkam Converse alebo Vans nový vzhľad, budete sa cítiť ako nový človek.
 8. Nakupujte nové základné veci. Či už potrebujete doplniť zásoby čistiacich prostriedkov, alebo je vaša posteľ pripravená na nové obliečky, vezmite si poznámkový blok alebo aplikáciu Poznámky a prejdite sa po dome, aby ste zistili, čo potrebujete. Čo robiť keď sa nudím.
 9. Dajte starému kúsku nový život. Možno máte starú stoličku, ktorá nikdy celkom nezapadala do vášho štýlu, alebo drobnosti, ktoré by sa mohli stať novou nepredvídateľnou dekoráciou. Kľudne si ju urobte sami.
 10. Vyriešte problémové miesto. Poznáte ten kútik, ktorý nebol usporiadaný, odkedy ste sa nasťahovali? Teraz je ten správny čas premeniť ho na ozdobu vášho domova.

Aktivity v prírode, ktoré môžete robiť, keď sa nudíte

Aktivity v prírode, ktoré môžete robiť, keď sa nudíte 
čo mam robiť keď sa nudím

 1. Vyberte sa von. Aj keď ide len o to, aby ste skontrolovali poštu alebo išli so psom okolo bloku, zmena prostredia môže zmeniť váš pohľad na svet.
 2. Straťte sa v rodnom meste. Aj keď si myslíte, že oblasť, v ktorej žijete, poznáte ako svoje boty, pravdepodobne máte priamo pod nosom jeden alebo dva skryté klenoty. Rýchlo si vyhľadajte parky, pešie túry alebo vonkajšie priestory vo vašom okolí – vaše nové obľúbené miesto môže byť hneď za rohom.
 3. Rozložte si deku a choďte pozorovať hviezdy. Nemusíte čakať na meteorický dážď, za priemernej jasnej noci sú viditeľné desiatky súhvezdí.
 4. Choďte si zabehať. Verte tomu alebo nie, ale pohľady a zvuky v prírode sú ešte krajšie, keď sa vám rozprúdia endorfíny.
 5. Zapáľte si táborák. Len nezabudnite na marshmallows na S’mores!
 6. Pozrite si film na čerstvom vzduchu. S projektorom a niekoľkými dekami môžete zmeniť scenériu filmového večera. Ak sa ochladí, môžete si zapiecť popcorn a zachumlať sa do romantického večera.
 7. Večerajte pod holým nebom. Vezmite si obed na dvor alebo terasu, aby ste získali trochu vitamínu D a zároveň si pochutnali. Pohár vína alebo piva tiež nie je na škodu.
 8. Choďte na dlhú prechádzku. Naplánujte si trasu okolo vašich obľúbených pamiatok, miestneho parku alebo len tak po okolí. Zastavte sa a pričuchnite si ku kvetom – doslova.
 9. Vezmite svojho domáceho miláčika do parku. Či už máte živého psa, dobrodružnú mačku alebo dokonca milého králika, určite ocenia, keď sa so svojím obľúbeným človekom dostanú na čerstvý vzduch.
 10. Založte si záhradu. Vyhrňte si rukávy a zašpinite si ruky na dvore alebo dokonca na parapete, ak nemáte vonkajší priestor. Okrem antistresových účinkov sa všetko to kopanie rýchlo zmení na tréning.

 

 1. Prejdite sa na bicykli. Prehliadnite si okolie a zacvičte si na bicykli.
 2. Prejdite sa autom. Nepotrebujete cieľ – stačí vám skvelý playlist a otvorená cesta.
 3. Vyrazte na pláž. Natrite sa opaľovacím krémom, vezmite si plážový uterák a vyrazte na pobrežie, aby ste si užili deň plný zábavy na slnku. A nebojte sa tam zájsť aj v chladnejších mesiacoch – šumiace vlny sú obrazom zenu. Čo robiť keď sa nudím. – čo mam robiť keď sa nudím.
 4. Urobte si kemp na záhrade. Postavte si stan a pozrite sa na svoj vonkajší priestor úplne novým spôsobom. Alebo ak vám počasie nepraje, urobte to isté vo vlastnej obývačke.
 5. Vyberte sa na túru. Príroda môže byť skvelým liekom, ak sa cítite skleslo, pokiaľ ide o svet všeobecne. Vezmite kamaráta, obujte si pevné turistické topánky a vyrazte na túru.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button